Názor moudřejších a zkušenějších

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Názor moudřejších a zkušenějších

Příspěvekod besst » 22 zář 2005 17:37

ahoj zde je grafika, kterou bych si chtěl hned po výplatě koupit :wink:
http://www.alzasoft.cz/DetailPage.asp?DPG=52485

zajímá mě váš názor na tuhle kartu a na to jak to poznám na výkonu v nejnovějších hrách typu: Battlefield 2, Call of Duty 2, Doom! 3, Farcry a podobní žrouti na grafiku...

cpu: athlon 64 3000+ (skt. 754)
mb: gigabyte GA-K8NS nForce 3 250 GB
ram: 512 DDR pc3200 cl3
hdd: wd 20GB, maxtor 160GB

dále přemýšlím ještě o zoršíření paměti na 1024 GB 8)

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 22 zář 2005 23:22

Tak to není zrovna nejštatnější volba. Radši vybírej nějakou NVidii s jádrem 6600. Hodně zajímavý začínají bejt taky variace na GeForce 6800 a Radeon X800. Akorát nevím jak to de s dostupností AGP verzí a nkolik pro tebe bude ještě stravitelná cena.
Giga paměti každopádně pořiď :wink:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 23 zář 2005 11:29

Souhlasím s mirasem, že by to nebyla nejlepší volba vzhladem k tvému hernímu zaměření.
Já osobně bych volil za těchto podmínek spíše tuto kartu, která má navíc VIVO (umožňuje vstup analogového videa nebo kamery).
Jestli se nepletu tak je pro tvou volbu hraní nových her také důležitá vlastnost vykreslování pixelů (Pixel Shader), kde hry podporují většinou verzi 1 nebo 3 (u nových her). Karty nVidia podporují 3-ojku, zatímco ATI 2-ojku. Prakticky se bude muset ATI karta přizpůsobit hře a snížit Pixel Shader na podporovanou 1-ičku, protože verzi 2 moc her nepodporuje.
Důsledek toho je, že bude mnohem horší vykreslení a tím pádem viditelnost detailů. :-(
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 zář 2005 17:32

mikel píše:Jestli se nepletu tak je pro tvou volbu hraní nových her také důležitá vlastnost vykreslování pixelů (Pixel Shader), kde hry podporují většinou verzi 1 nebo 3 (u nových her). Karty nVidia podporují 3-ojku, zatímco ATI 2-ojku. Prakticky se bude muset ATI karta přizpůsobit hře a snížit Pixel Shader na podporovanou 1-ičku, protože verzi 2 moc her nepodporuje.
Důsledek toho je, že bude mnohem horší vykreslení a tím pádem viditelnost detailů. :-(

No, tohle je krapet složitější než se na první pohled zná. Je ze strany NVidie taky víceméně marketing... Je sice krásný, že GF6600 umí SM 3.0, ale co jí je to platný, když ze hry, která by SM 3.0 využívala by na ní byla maximálně hezká slideshow? On je to totiž efekt natolik náročnej, že aby mohl bejt využitej bude potřeba karty výkonu GF6800 a vyšší. Podpora Shader modelu 3.0 není ten pravej důvod proč do ní jít, ona je lepší (výkonnější) celkově, při stejný ceně. X700 se ATi moc nepovedla.
Ale abys neměl rozhodování tak jedoduchý, přidal bych ti ke zvážení ještě jedn kousek :wink:. GF6800LE. V nízkejch a středních rozlišení s GF6600 srovnatelná, ve vyšších rozlišeních získává náskos díky 256-bit paměťový sběrnici. Jediná její "nevýhoda" je, že nemá VIVO. De o to, nakolik to využiješ. Když sem pořizoval grafiku, strašně sem po tom toužil, ale přitom sem ještě nepoužil ani TV-Out :D

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 zář 2005 14:48

Tak už jsem našel zdroj té informace, která se mi uložila do paměti s chybou (zřejmě bad sector :lol: ) a použil jsem to. A máš pravdu mirasi, rozdíl se projeví až u chipu 6800. :oops:

Tady je ten zdroj a možná to besstovi trochu pomůže při výběru.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
besst
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 386
Registrován: březen 05
Bydliště: Severozápad
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod besst » 26 zář 2005 15:53

díky oběma, mám teď trochu dilema, ale spraví to moje správná volba :wink:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Názor na herní sestavu
    od ashx » 27 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    605
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 10:32
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    936
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » včera, 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    223
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    včera, 12:58

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 5 hostů