Kombinace MB + procesor pro server

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Kombinace MB + procesor pro server

Příspěvekod Charlie.v » 22 říj 2005 22:26

Potřeboval bych poradit jakou základní desku a procesor koupit do nového serveru který budu stavět.
Moc se nevyznám v těch socketech a kompatibilitě s deskou. Mělo by to být určitě Pentium 4 (nebo pokud je něco vhodnější pro server budu rád za připomínku!), a rychlost 2,6GHz +- nebo něco kolem toho. Díval jsem se, že Socket 775 je celkem cenově rozumný, ale nevím, proč je jeho cena nižší než Socketu 478 Laughing
Další podmínkou je SATA řadič a taky integrovaná grafika (je úplně jedno jaká).
Takže kdybyste mi napsali nějakou pěknou kombinaci deska + procesor + chladič (popřípadě jestli to utáhne 300W zdroj) byl bych moc rád.

Děkuju mockrát
nic normálního mě nenapadlo

Reklama
miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 22 říj 2005 22:43

Stejně jako všichni ostatní, co se tu ptají na HW, si vynechal to nejdůležitější - cenu :wink:. Chceš nějakej hardcore server, s více CPU, několika GB paměti, obrovským RAID polem, redundantním zdrojem, nebo jen výkonnej osobní počítač co poběží 24/7 a bude fungovat jako server?
Pokud nechceš jít do dvoujádra, nebo dokonce více CPU, pak by mohl mít P4 oproti Athlonu výhodu v HyperThreadingu.
Asi mi budeš muset dát cenovej strop a říct co všechno za ty peníze potřebuješ pořídit, takhle se to nedá.
A na zdroji nešetři, pořiď kvalitní 400W a rozhodně to pojisti UPS...

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 22 říj 2005 22:53

Aha, na to jsem zapomněl :lol:
Takže UPSka tam je, zdroj teda koupím 400W.
No a k tomu ostatnímu. Bude to v podstatě jen jakoby server který bude obsluhovat asi 20-30 stanic, ovšem nic těžkého, pouze občas z něj poběží aplikace pro jednotlivé PC.
No tu desku bych chtěl do tří tisíc, a ten procesor fakt netuším, do čtyř? Je to reálné? Samozřejmě kvalitní větrák, aby to nešlo do pr...
Ještě mě teď napadlo - u žádné desky jsem nenašel že by podporovala SATA II, jak to s tím je? Jede to i na deskách, které mají jen obyčejnou SATU?
RAMka tam bude asi 1024ka, řekl bych že 400MHz
nic normálního mě nenapadlo

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 22 říj 2005 23:16

No, tak to je vcelku zapeklitý... Tohle pomalu nestačí na rozumnej kancelářskej comp a ty bys z toho chtěl mít server :D
Nejjednodušší byl chladič, Freezer má hodně dobrý reference.
U procáku už je to trošičku kříž, chtělo by to aspoň tohle.
S deskou bych teda nic moc nevymejšlej, čipset i945G, třeba hned na tý nejlevnější desce od Intelu. Dokonce už má i ono SATA2 :wink:. Teda ne že by na tom nějak záleželo, je to kompatibilní, SATA2 disk připojíš k SATA1 řadiči a naopak.
No a paměti... 400MHz určitě ne, aspoň 533, v lepším případě 667. DDR2 do dual channel režimu, 1GB je nezbytný minimum, možná lehce uvažuj nad dvěma GB...

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 22 říj 2005 23:41

no já bych to až tak nehrotil :lol:
doteď tam běžela 233ka jako server (!!!) s RAMkou 64MB a že by to nějak silně nestíhala to se říct nedá. myslím, že pro tyhle potřeby by mohlo stačit ten 1GB RAM 400MHz, 2,66GHz procák, nemyslíš? ono v podstatě je to většinu času vytížené jen routováním netu pro pár kompů, kdy maximálně jsou najednou v provozu tak čtyři. Potom v hodinách to využívá 10kompů, které odtama tahají nějaká data, ale obvykle jde o spouštěcí prográmky výukové pro DOS které mají tak mega maximálně.
nic normálního mě nenapadlo

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 23 říj 2005 08:29

Proč sem vybral tenhle CPU: Oproti 2.66GHz má 800MHz FSB a podporuje HyperThreading. U čehokoliv levnějšího musíš oželet buď 800MHZ FSB, nebo HyperThreading, nebo EMT64.
Proč desku: stojí 3300, druhá volba bylo něco s i915 zhruba za 3000. Za ty tři kila navíc získáš když už nic jinýho podporu Pentií D a tedy možnost budoucího upgradu na vícejádrový CPU.
Paměti: Když vemeš i945, musíš jít do DDR2 a sám se podívej, jaký sou cenový rozdíly mezi 400MHz, 533MHz a 667MHz. A pro srovnání ještě DC 1GB 400MHz DDR
Tohle je imho něco ve stylu za co nejlepší peníze maximum muziky. Když budeš chtít šetřit, ušetříš, ale na úkor výkonu a funkčnosti. Za co nejmenší cenu by to asi byl čipset i915, k tomu procák podle toho co je ti vzácnější. HyperThreading, EMT64, nebo 800MHz FSB. A pak co nejlevnější paměti. Ušetříš tak dva až tři tisíce...

Uživatelský avatar
Charlie.v
Tvůrce článků
Level 3
Level 3
Příspěvky: 400
Registrován: únor 05
Bydliště: Praha - Kunratice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Charlie.v » 23 říj 2005 13:04

noo, já nevím, myslím že nepotřebuju ani podporu hyperthreading ani nic podobného, protože jak říkám. 233ka byla trochu pomalá, ale podle mého názoru (a podle toho co jsem zkoušel) by stačilo i 1GHz+- a 512 RAMka.
Nicméně, došel jsem k tomuhle:

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=33687
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=23142
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31691

Hodí se to k sobě? Podle mě je to až moc rychlé na to, co potřebuju. Navíc budoucí upgrade žádný nebude :lol:
Prostě rozšiřovat síť se už nikdy nebude, bude to pořád stejné jako teď
nic normálního mě nenapadlo


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Je nutná kombinace routeru a modemu.
    od Nyashiru » 06 srp 2023 00:28 » v Sítě - hardware
    2
    1613
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 16:44
  • Domaci server
    od diablo311 » 01 bře 2024 21:43 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    11
    1661
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 bře 2024 15:13
  • Spam server Discord
    od luckydasty » 05 srp 2023 18:43 » v Komunikace na internetu
    1
    2252
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    06 srp 2023 13:34
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1329
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29
  • Pomůže mi někdo rozjet server Fujitsu Primergy TX1320 M3 ?
    od roninn » 10 srp 2023 16:58 » v Vše ostatní (hw)
    2
    1513
    od roninn Zobrazit poslední příspěvek
    10 srp 2023 21:18

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů