Zamrzávání Notebooku Vyřešeno

...

Moderátoři: Marfy, Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Zamrzávání Notebooku  Vyřešeno

Příspěvekod Rewqa » 06 srp 2008 21:08

Zdravim. Poslední dobou se stává, že když hraju určitý hry tak se mi notebook po chvíli uplně sekne. Jednou to trvá 2 minuty po druhý třeba půl hodiny. To znamená, že nereaguje vůbec na nic. Jediný co mi zbejvá je ho natvrdo vypnout. Například Trackmanii bych moh hrát do zbláznění, ale Euro Truck Simulator si zahraju max 15 minut. Při normální práci to zn. internet atd nezamrzává. Tipoval bych to na hardware (přehřejvání), ale software taky vyloučit nemůžu (ovladače grafárny atd.) Někdo nějaké nápady? Přede díky. :)

PS: K tomu přehřivání. Teplota u aplikací u kterejch to zamrzává a u aplikací u kterejch ne, je stejná. Ale teplotu grafiky změřit nemůžu. Žádnej program mi to neni schopnej ukázat.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod zlobyl » 07 srp 2008 01:16

První nápad je zcela prostý-testuj!

Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod Tomina » 07 srp 2008 08:47

Tak tohle mi dělal ASUS taky, a pomohla vždy reinstalace Widlí..říkám ASUS už nikdy více :lol: :lol: :roll:

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod Owner » 07 srp 2008 08:58

Taky doporučuju asus nebrat , já kdybych skládal novýho ,tak jedině AMD nebo Gigabyte.
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Mirek1
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2109
Registrován: červenec 07
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod Mirek1 » 07 srp 2008 21:35

PS: K tomu přehřivání

Ani tohle ti to neukáže? http://www.cpuid.com/hwmonitor.php

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod Rewqa » 07 srp 2008 21:41

Šikovnej prográmek, ale ukáže mi jenom tohle:

Obrázek

Takže, jediný co by mohla bejt grafika je to ACPI, když je u toho vyobrazenej monitor.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod Tomina » 07 srp 2008 22:02

no to HDD ti valí dost..já mám kolem 42°C a když jsem dělal testy, tak u 55 °C to řvalo - kritická teplota..

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod memphisto » 07 srp 2008 22:03

v první řadě si musíš uvědomit, že pokud nemáš herní notebook, tak si tam moc nezahraješ. ETS není zrovna nejlidovější na nároky.podobným způsobem jsem hrál Crysis na mém starém ASUSu.hrál jsem cca hodinu a pak totální zásek. přehřívala se grafika. u herních booků (Alienware) problém nebyl.

PS: Tomina s těmi ASUSy :roll: narazil jsi na jeden špatný kus a nadáváš na něj a odsuzuješ celou značku :roll: budu se opakovat, ale mám tři ASUSy a ani s jedním nebyl problém a všichni známí si tuto značku chválí. samozřejmě třeba HP a FS jsou kvalitnější, ale za jakou cenu
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod Rewqa » 09 srp 2008 00:39

Chápal bych to u her jako ETS, ale když mi zamrzne Morrowind, kterej sem hrál na Pentium II 233mhz, tak to fakt naštve. Myslel sem, že bych ho vzal na lan party, kde hrajeme UT 99 atd., ale radši vemu normal PC, protože mě to fakt hodně zklamalo.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod Pic » 09 srp 2008 00:58

Rada nekupovat Asus Ti asi moc nepomůže. Podle všeho to je skutečně teplota, která dělá Tvoje problémy. Je Ti asi jasné, že vyřešit chlazení notebooku je problém úplně jiný, než chlazení PC. Takže asi jen reálně - omezit hry na takové, které nejsou náročné na výkon!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zamrzávání Notebooku

Příspěvekod Rewqa » 09 srp 2008 01:02

Tak neřeknu kdyby to dělalo u náročnejch her, ale jak už sem psal Morrowind, kterej sem rozjel na Pentium dvojce relativně bez sekání tak tomu notebooku by to nemělo dělat problém. Já už zas tak nehraju, ale stejně mě jenom štve ten pocit. To chlazení se pokusim vyřešit nějakou tou chladící podložkou.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (hw)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů