Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat Vyřešeno

...

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod AngelikaB » 11 zář 2016 14:55

Ahoj. A zdravím vás. Mám teď hodně velký problém že do mého PC se někdo naboural. šla jsem si dát oběd počítač vypadal úplně v pořádku. Odešla jsem od počítače a přišla jsem po obědě a spadla mi až pusa.. Viděla jsem jak někdo mi ovládá počítač. Začal se hrabat ve steamu v gnailu ve všem. Okamžitě jsem se odpojila od Wifi počítač. Naráz tuhý počítač. Potom se odlogoval a následně vš fungovalo. Ale vždy když se připojím k internetu tak někdo prostě mi ho začne ovládat. Co mám dělat ? . Mám ho nahlásit ke komu ? . Aby už se nikdy nepřipojil ? . na policii nebo co mám dělat prostě :C . Pomožte děkuji !

Reklama
behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod behavioralista » 11 zář 2016 15:12

Tomu se mi ani nechce věřit.No ale jestli se jedná o nezabezpečenou síť,tak asi jo.
No já bych v prvé řadě v offline módu proskenoval PC na přítomnost nežádoucí havěti a pak změnit heslo pro přístup do sítě.Vypadá to,že selhal i firewall.
Navíc v nastavení routeru je vidět ID připojených zařízení.

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod AngelikaB » 11 zář 2016 15:24

Ano a mám ho ;) . Je to někdo cizí . a IP adresa od něho je : 192.168.0.103 a mac adresa F0-34-04-58-B2-B4 Co teď mám dělat ?

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod vlazy » 11 zář 2016 15:52

AngelikaB píše:Co mám dělat ? . Mám ho nahlásit ke komu ? . Aby už se nikdy nepřipojil ? . na policii nebo co mám dělat prostě :C . Pomožte děkuji !
Myslím, že nahlásit to není kde. Pochybuji, že policie by byla ochotná se tím zabývat. Jedině, že by ti ten někdo v počítači nadělal nějakou větší škodu tak možná ano.

V prvé řadě bych postupoval podle toho co zde píše behavioralista. Příliš se v tom nevyznám, ale myslím, že někde ve Windows se dá zakázat vzdálený přístup nebo něco takového a tak bych to zkontroloval jestli to máš zakázané.
Já když odcházím od počítače na delší dobu tak zakazují připojení k síti a počítač dávám do spánku nebo hibernace a nebo ho někdy i úplně vypínám. Mám rád mít počítač pod kontrolou, tak abych viděl co se na něm provádí.

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod AngelikaB » 11 zář 2016 16:05

To vlazy: Ale to je problém. Já pc musím nechat zapnutej protože se tam rendruje.. A když nenechám tak nemám žádná videa na youtube :D . Já to radši přes noc budu vypínat od netu když budu rendrovat, CCA 10 minut jsem byla v kuchyni na obědě a jsem hned přišla tak toto no ..

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod petr22 » 11 zář 2016 16:10

Vypinat pripojeni k siti je sice funkcni, lec vylozene paranoidni reseni, ktere funguje az v pripade ze selze vse ostatni co by selhat nemelo.

192.168.0.103 je adresa ve vnitrni siti - jak je mozne, ze se utocnik dokazal pripojit do vnitrni site? To je selhani zabezpeceni - neaktualizovany firmware routeru, chybne nastavene zabezpeceni, verejne zname heslo - pripadne kombinace.

Jak je mozne, ze utocnik pres lokalni sit dokaze ovladac pocitac? Co dela firewall, proc pripojeni neblokuje? Jak je nastavene zabezpeceni pocitace?

Pokud je spravne nastavene zabezpeceni site i pocitace, nema nejmensi smysl pocitac odpojovat od site nebo dokonce vypinat jen proto aby se na nej nikdo nemohl dostat.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod RIKI22 » 11 zář 2016 16:14

Skús si nastaviť v routri kontrolu MAC adries, či zmizne problém.Zmeň si meno a heslo pre prístup do menu routra a heslo na wifi.
Možno aj:
Obrázek

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod AngelikaB » 11 zář 2016 16:20

útočník prolomil heslo k síti. A v heslu na wifi byli použity velká písmena číslice a jména. Tudíž nevím jak to dokázal. Heslo jsem dala ještě delší s číslicemi. Tak snad to pomůže . Firmware se aktualizuje sám. Protože to je nejnovější model TP-linku. Firewall nic nehlásil že se někdo připojil. Ani eset nic nehlásil. Ani Malwarebytes nic nehlásil. Ale spybot search & destroy hlásil že tam opravdu je ! . Spybot ho vyhodil, ale znovu se napojil. Ale až sem prostě změnila heslo a reinstalovala Wi-Fi tak už útočník nedostal se do Wi-Fi . Zkusím ještě ručně nainstalovat firmware k routeru a uvidíme .

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod Pic » 11 zář 2016 16:22

Nejprve si zkontroluj nastavení ochran PC, což je firewall a antivirový program. Při odpojené síti si změň všechna hesla, která si však neukládej na PC, ale zaznamenej na papír. Pak při odpojené síti zkontroluj PC antivirovým programem testem po startu PC, zda najde nějakého vetřelce. Protože nic nepíšeš o PC, ani o instalované OS a dalších programech (firewall, antivir), tak jen takové obecné rady. Protože mi není jasné, proč by se někdo hrabal v PC jen ze zvědavosti, odhaduji, že se jedná o někoho z Tvých známých.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
AngelikaB
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3135
Registrován: červen 13
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod AngelikaB » 11 zář 2016 16:23

Dodám že to co jsi ukazoval na obrázku je vypnuté
Přílohy
to je vypnuté.PNG

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod RIKI22 » 11 zář 2016 16:24

Môžeš si ešte v routri zapnúť kontrolu MAC adries, pre lepšiu ochranu.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Někdo se naboural do mého PC a začal počítač ovládat

Příspěvekod petr22 » 11 zář 2016 16:29

Firewall nema co hlasit, firewall nema pripojeni z jineho pocitace vubec povolit.

Pokud se nekdo pripojil, tak je firewall nastaven tak, aby nebranil pripojeni z pocitace v lokalni siti.

Logicky vysledek ----> spatne nastavene zabezpeceni site (utocnik se dokazal pripojit) a pocitace (utocnik se mohl bez omezeni pripojit).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host