Prodej domén

...

Moderátor: Mods_senior

orfan
Level 1
Level 1
Příspěvky: 65
Registrován: prosinec 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Prodej domén

Příspěvekod orfan » 14 bře 2020 20:15

Dobrý den, čím dál častěji nacházím zajímavé domény, které nedávno expirovaly a jsou tedy volně dostupné k registraci. Mně osobně by k ničemu nebyly, ale začínám přemýšlet nad tím, že bych se stal tzv. doménovým spekulantem (doménovým investorem) - koupil bych zajímavé domény za levno a pak je nabízel za vyšší cenu lidem nebo firmám, které by o ně mohly mít zájem (na doménu bych napsal kontakt na mě a několika firmám bych odeslal e-mail s nabídkou). Zároveň bych chtěl být trochu férový a neprodávat domény za opravdu vysoké ceny, jako maximum bych viděl 4000 Kč.

A teď k dotazu - máte někdo s podobným postupem zkušenosti a byl by mi schopný popsat, jestli je třeba pro prodej domén živnostenský list a jak to správně vyřešit co se týče DPH? Popřípadě popsat nějaké další podrobnost k tomu, abych mohl domény prodávat legálně? Pokud se nepletu, bude třeba vystavit nějaký doklad o zaplacení. Nebo to moc řeším a u domén kromě odeslání čísla účtu kupujícímu a převodu na nového vlastníka nic dělat nemusím?

Reklama
Uživatelský avatar
TheSalon112
Level 3
Level 3
Příspěvky: 440
Registrován: červen 14
Bydliště: localhost
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Prodej domén

Příspěvekod TheSalon112 » 14 bře 2020 21:32

To už záleží na legislatíve a na tvojej predajnosti. U nás v SR pokiaľ má človek ročný príjem do niečo okolo 1 000 €, tak nemusí ani podávať daňové priznanie (ale niekedy sa to oplatí :) ), takže ak si študent, tak v malom by to nemal byť nejaký problém.
Ale už len z hľadiska dôvery, by sa tá živnosť hodila, na druhú stranu, nepredpokladal by som, že tento biznis bude nejako zárobkový, preto to buď prenechať na inej, väčšej firme, ktorá sa týmto zaoberá (nech tú doménu vykúpi od teba a ona nech si predaj už rieši sama, alebo to predávať "na čierno".

Osobne si ale myslím, že pokiaľ človek naozaj nechytí nejakú brutálnu doménu, tak sa to ani neoplatí... Za ten čas čo do toho človek vloží, sa (podľa mňa) viac oplatí brigáda (Tesco, Mcdonald, o hodinu viac v práci ....)
MOJE ŽELEZO:
CPU: Intel core I7 870 2,93 GHz
CPU Cooler: SilentiumPC Fera 2 HE 1224
GPU: ASUS GTX1050 TI 4GB
HDD: WDC Black 1TB
SSD: Samsung 850EVO 120GB
MotherBoard: Asus P7P55D-E
RAM: 4X Kingston DDR3 2GB Value RAM
PSU: Seasonic S12ii-520
Bedňa: Corsair SPEC-03 Red LED
Blue-Ray Mechanika: LG BH10LS30


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů