omezení přístupové rychlosti na internet

...

Moderátor: Mods_senior

Michal Diviš
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: leden 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

omezení přístupové rychlosti na internet

Příspěvekod Michal Diviš » 08 led 2004 10:32

Zhruba před 2 měsíci jsem si zařídil přístup do sítě internet prostřednictvím místní sítě tartarnet. Vše fungovalo nádherně do té doby
než jsem za dva dny stáhnul zhruba 4Gb (domo her) a hned druhý den jsem fungoval jako bych měl klasický modem. na můj e-mail firma , která mně připojovala odpověděla , že mně dali do skupiny stahovačů
protože jim zatěžuji síť a omezila rychlostní přístup k internetu.
Původně jsem ztahoval rychlostí i 170Kb/s nyní mám problém stahovat data rychlostí 5Kb/s. zajímalo by mně jestli existuje náká softwarová ochrana před tím abych byl takhle kontrolován a jestli je možné zabránit tomu aby zjistily velikost mých stažených dat.
sítě

Reklama
Uživatelský avatar
sovicka2001
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: duben 03
Bydliště: Praha 917
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Ne

Příspěvekod sovicka2001 » 08 led 2004 19:21

Ne... to asi nepůjde, protože si provider může na své straně "kabelu" zjistit, kolik do tvého počítače proudí dat a kolik zabírají tvoje data šířku pásma pro ostatní uživatele...

Jedinou ochranou je stahovat pomalou rychlostí nebo malé objemy dat, avšak nevím, zda provider měří objem dat např. za měsíc, nebo šířku zabíraného pásma...

Na tvém místě bych firmě napsal, že to bylo pouze jednorázově, že se jí omlouváš, a ať to zrychlí... A taky bych se zeptal, kolik jsi oprávněn stahovat dat měsíčně, abys nebyl zařazen do skupiny stahovačů... A do budoucna byl stahoval velké soubory ve větším časovém rozmezí (např. 1Gb za měsíc/15 dní...)
Ahojky!
J.S.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 10 led 2004 00:28

170kb/s = 21,25 kB/s => 76,5 MB / hod.
No, musím říci, že na to že jsi stahoval DEMO-HRY (jak jsi psal) je to celkem slušný výkon:)
To ti to stahování běželo 2 dny zcela nonstop - není divu, že si tě tvůj provider (dá-li se tak ta fa nazvat) zařadil mezi "stahovače"

Z tvé strany je naprosto nemožné se zneviditelnit - znemožnit tomu, kdo ti poskytuje připojení - aby nebyl schopen viděl kolik stahuješ a jak rychle stahuješ - jediné možné řešení by bylo, stahovat to přes jiného providera, ale to je asi trochu o něčem jiném, prostě to nejde, jsou to jejich kabely.

A rozhodně bych byl toho názoru zjistit si přesná pravidla, kolik si můžeš dovolit stáhnout dat za měsíc/týden/den...prostě aby k tomuto nedorozumnění již příště nedošlo. S čím jsem se setkal já bylo, že toto omezení většinou (u placených přípojení) trvalo po dobu jednoho měsíce a poté bylo vše zas OK. Zkontaktuj svého providera..
Rimms

Uživatelský avatar
sovicka2001
Level 2
Level 2
Příspěvky: 190
Registrován: duben 03
Bydliště: Praha 917
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

RImm

Příspěvekod sovicka2001 » 10 led 2004 13:17

2Rimmer: nic proti ale ta poslední tvoje věta zněla jak z manuálu Microsoftu :) ...
Ahojky!

J.S.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

..

Příspěvekod Rimmer » 10 led 2004 16:11

Hm, to je celkem i možné, ovšem s tím rozdílem, že všechno co jsem napsal před touhle větou by jsi tam nenašel:)
- stručně - "jasně" -
Rimms


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém s rychlosti wifi
    od Mladkov204 » 20 led 2024 19:37 » v Sítě - hardware
    5
    911
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    20 led 2024 20:07
  • Problém s rychlostí internetu v RD
    od David79 » 17 zář 2023 16:51 » v Sítě - hardware
    7
    3867
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 09:53
  • Reálná ztráta rychlosti přes WIFI
    od Micmen » 10 říj 2023 09:49 » v Sítě - hardware
    3
    2577
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    10 říj 2023 10:24
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5240
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2209
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35

Zpět na “Vše ostatní (inet)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti