Widle vs Linux

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Radix » 13 črc 2008 16:40

Pro instalaci Linuxu vůbec winy nepotřebuješ. Buď si CD vypůjčíš nebo přepálíš od kamaráda, nebo ti ho zdarma zašlou.
Ty doplňky se přece pak postahují do nainstaloveného Linuxu.
A Kubuntu žádný browser neobsahuje? On tam není Konqueror?
Ty o Linuxu nevíš absolutně nic a přitom ho pomlouváš.
Jak už někdo psal, Linux je o vůli něco nového se naučit, trochu zapnout mozkové závity a něco si předem o problému přečíst. Pro někoho to jsou ale nepřekonatelné věci.

Reklama
MUGi
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: březen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod MUGi » 13 črc 2008 23:41

Vsedu ke je uvedeno Windows jw myslen system Microsoft Windows.
Vsude kde je uvedeno Linux je mysleno GNU/Linux jako takovy.

Dokud bude nepostihnutelne pouzivani nelegalnich windows a hlavne dalsiho SW pod WIN vcetne her, tak budou windows vzdy vitezit, alespon v nejblizsich 10 a vice letech.
1. proc mit neco co je zdarma, kdyz muzu mit zdarma to, co stoji nekolik tisic?
2. vice jak 90% uzivatelu je zvyknuta na styl, ovladani, instalaci atd... pomoci "ala Windows" jiz vice jak 10let, tak proc se ucit neco jineho, kde funguje plno veci jinak.
3. uzivatel, ktery je neznali a nechce byt znaly, spravou PC pozada o radu nekoho kdo tomu rozumi, a zase ve vice jak 90% mu je kazdej pomoci schopen s Windows.
4. Windows jsou jiz prakticky od sveho zrodu nejpouzivanejsi operacni system, takze je pro nej nejlepsi podpora a vice se pro ne dela SW. Vetsina znamych SW portalu je zamerana jen na OS Windows. Kde bude jako laik uzivatel hledat programy? Repository, kde je vse co si muze clovek predstavit, ale neni to vse.
5. Jazykova bariera. At je to jak je to, uzivatel linuxu musi byt zbehly alepson v angictine, prestoze jsou distribuce i jejich podpora v cestine.
6. Hry! To je take hodne podstatny bod. Hodne domacich uzivatelu hraje hry. Existuje sice plno a dokonce i super her pro linux, ale hlavni vyvoj je smerovan k Windows. Uz jste nekdy crackovali hru pod linux? Ale stejne kdyz si budu chtit koupit hru pro Linux, tak kde si ji koupim? A v cestine?
7. Myslim, ze bych mohl vypsat dalsi "prednosti a zapory" obou OS, ale to bych mohl zalozit pak rovnou blog, a to se mi zatim nechce :)

Ja osobne pouzivam oba OS, kazdy ma pro me jsvou cenu. Jiz nekolik svym znamym jsem naisntaloval Linux a jsou s nim spokojeni, ale trosku je to dano tim, ze jsem jim nastavil co potrebovali a jednou za uhersky rok jim na to mrknu. Vetsinou o nich neslysim. Na druhou stranu znam plno lidi co se Windows nevzdaji a jsou s nimi take spokojeni. Jen mi prijde, ze o tech co maji Windows slysim vice, protoze porad maji nejaky problem.

PS: Prosim nechci mym komentem rozpoutat zadny spor, jen jsem vyjadril svuj nazor. Jsem svym zpusobem rad, ze je Linux minortni a jedine co me stve je opovrhovani ze strany vyvojaru SW i vyrobcu HW. Presto si myslim, ze se posledni cca 4 roky situace hodne lepsi.

Trident
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Trident » 14 črc 2008 21:51

Milý "RADIX" :inlove:
Při vší úctě k Tobě, měl bys kolem sebe méně kopat a svou aroganci napřít smysluplnějším směrem.
Je mi 40 pryč a výpočetní technika se mi během mých někdejších studií vyhla velkým obloukem. Jsem tudíž dalek toho, tvrdit o sobě, že jí rozumím, jak mne obviňuješ výše. Pouze jsem sděloval fakta, jež ovlivnila můj subjektivní, nikoliv objektivní dojem z Linuxu. Nikomu svůj názor nevnucuji a už vůbec se na fora nechodím hádat či dokonce někoho urážet.
Tedy. Jak přijít k Distribuci Linuxu: Pravda, občas lze zakoupit uživatelskou příručku, jejíž součástí je též instalační CD či DVD, tuto možnost ale využije dle mého názoru střízlivě odhadnuto tak maximálně 5% uživatelů. A ostatní?
1) Stahnout si ji....... jestliže si pořizuji Linux, předpokládám, že ho nemám... Stahuji tedy prostřednictvím stávajícího OS.. Windows či MacOS(v našich končinách menšinový)
2) Napsat si o něj. ... nevím o nikom, kdo si o něj psal prostřednictvím pošty. Zpravidla si o něj zájemce píše mailem, i když i těch bude asi dost málo, a k tomu potřebuji internet a tedy opět - funkční OS.. jaký asi?
3. Půjčit si - přepálit od kamaráda .... Nikdo z mých kamarádů Linux nemá a mít nehodlá. To je ale třeba jen můj výjimečný případ. Pokud něčí kamarád má, tedy si ho musel pořídit. Jak, pokud neplatí první dva body?

Co se týče browserů. Ubuntu ho měl, ale nebyl k použití, neboť praxe z windows, kdy prostě spustím Maxthon, Mozillu, Operu či IE či cokoliv jiného a on si vše během vteřinky zkonfiguruje a připojí mne k netu v Linuxu bohužel neplatí.. ani po dlouhém domlouvání prostě Linux internet nezvládl.. Ale nyní Ubuntu nemám. Jako druhý OS ač ho používám hodně zřídka, Mám "GG" Kubuntu, a ač jsem prohledal všechny záložky, Konqueror ani jiný prohlížeč jsem v nich opravdu nenašel.
Myšlenka, že si Linux po instalaci vše potřebné stahne sám bez internetu asi nebude tudíž fungovat.
NETVRDÍM. že tam normálně není.. Mluvím o mém případu. Mohlo dojít k nějakému instalačnímu "šumu" nebo prostě nějaká příčina tohoto stavu určitě je. Prostě.. Prohlížeč není...

Aby bylo jasno. Nechci, aby toto z mé strany bylo bráno jako hanění Linuxu. :evil: Opravdu jsem jeho příznivcem a mohu říci, že se k práci na něm konečně dostávají Ti správní lidé, co z něj dělají opravdu uživatelsky přívětivý system a ne módní záležitost pro "intoše", jek jsme dříve byli zvyklí. Dle mého názoru bude Linux již brzy plně konkurenceschopný, odhaduji kolem "KK" distra, byť se asi neobejde bez dnes již implicitního WinEmulatoru. Už se na něj docela Těším.

Jsou lidé, co jezdí na benzin a respektují diesly a plynovou menšinu, jsou liodé, co jezdí na naftu, a uznávyjí smysluplnost benzinových motorů, i oprávněnost (byť všeho do času) předělávek na plyn. Přesto se vždy našli a do budoucna najdou obhájci toho svého a haniči ostatního. Přesto máme vše společné. Auta, která krom motoru fungují stejně a jsou konstrukčně totožná. Jednou snad budeme všichni jednotně jezdit na palivové články, ať už budou na jakémkoliv principu... a stejně tak je mi jedno, jestli v budoucnu budu instalovat Lindows nebo Winux. Podstatné bude, aby měl z obou to nejlepší a nejosvědčenější... a hlavně.. aby byl PRO LIDI...

P.S. Seznámil jsem se na chatu a posléze osobně s docela fajn Linuxáky.(byť ne ortodoxními)kteří jsou ochotni poradit a pomoci a to lidským a praktickým způsobešm.. Nedělají ze sebe IT machry, ač jimi bezesporu jsou a nabídli mi ohledně LInu přijatelnou pomoc. Nebudu tudíž závislý na "takyodbornících"
"Nejčastěji se u odborníků setkáváme s uměním, jak mnoha slovy neříci nic, a jak tazateli vnutit odpověď na něco zcela jiného, než se původně ptal..."

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Rewqa » 14 črc 2008 22:39

K těm internetům, podle mně je to vždycky jenom záležitost nastavení.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Radix » 14 črc 2008 23:13

Trident: Za prvé nevím, jak ten problém souvisí s věkem. Mně je třeba o dvacet víc, než tobě. Před dvěma lety jsem ani nevěděl, co to je počítač. Ale to není žádný argument.
Na ostatní nemá cenu reagovat (jaký měl Ubuntu browser, že nebyl k použití?), svědčí to jen o chybě mezi klávesnicí a židlí. Mně trvalo několik dní, než se mně podařilo v Ubuntu připojit k netu. Ale jak řekl francouzský horolezec Gaston Rébuffat: Kde je vůle, tam je i cesta.

Uživatelský avatar
Fox8
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1703
Registrován: listopad 07
Bydliště: Uherský Brod
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Fox8 » 14 črc 2008 23:19

JA jsem přes router napojený na 1 čili primární PC a na UBUNTU 8.04 čili Hardy Heron mi jel hned.

Jen doplněk. Mam rád widle, kvůli jejich použitelnosti a linux kvůli rychlosti. jen kdyby linux uměl to co widle tak widle smaznu.


Nemam rád lidi, kteří "poslušně, naučeně a machrovně" říkají jak je linux super. je to dobrý OS, ale své chyby má, jakožto vše co existuje má chyby. Hlavně v domásnosti je asi nepoužitelný, pokud by PC sloužilo na hry -> to je jasné. Pokud PC slouží na internet psaní a poslouchání muziky tak je linux dobrý. Pro programátory je dobrý. jen tam pořád chybý podpora všech programů, ale je ZDARMA a to je jeho hlavní přednost. Já jakožto normální, každodenní uživatel, bych se bez widlí neobešel.

EDIT: na linuxu valí AOE II, GTA:SA, CS:1.6 a COD II víc jsem toho nezkoušel :D ;-) ale docela se divím


Kde je vůle, tam je i cesta.


dobrý
Intel Xeon E5-1650v3, 64GB RAM, GTX970, 1TB SSD, 2TB plotna

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Tomina » 14 črc 2008 23:37

Rewqa píše:K těm internetům, podle mně je to vždycky jenom záležitost nastavení.


:lol: :lol: měl jsi někdy Linux ?? Máš myslím nový notebook tak to hnedka vyzkoušej, Wifi tam máme myslím stejnou (Atheros), tak uvidíš sám, co ti to bude dělat.. :wink:

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Radix » 14 črc 2008 23:51

A co to má dělat? Já sice nemám notebook, ale mám atheros.

Trident
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Trident » 15 črc 2008 00:09

Pro "RADIX"

Pokud je ti opravdu 60, tak upřímně, klobouk dolů.. máš můj obdiv.. Ale jak říkáš, "je to jen otázka nastavení a problém je mezi židlí a klávesnicí" ...Určitě je na tom kus pravdy. Ale jestliže Ti, jak tvrdíš, trvalo zprovoznění internetu na Linuxu několik dní, pak to asi není problém ani tak mezi židlí a klávesnicí, ale nejspíš v systemu samotném. Jsem uživatel, a chci vše co nejrychleji užívat, k čemuž mi mé dvoulitry slouží dokonale a k plné spokojenosti. Nechci každou položku systemu zprovozňovat několik dní... a věřím, že i s tímhle se linux vypořádá k mému obrazu. Aby sis nemyslel... Nejsem propagátorem windows. Jak jsem zmínil předtím, je mi jedno, co budu nakonec používat. Nevím, jaká budou "Windows 7" ale určitě nepokládám XP nebo Vistu za dospělé... Spíše budou nahražena ve stadiu batolat něčím hotovějším, co pokračuje ze stabilního kmene WinNT.. ale myslím, že se oba OS budou více a více prolínat a dočkáme se dvou sice nezávislých, ale navzájem kompatibilních systemů. Aůe třeba je to jen sci-fi a dopadne to úplně jinak... kdoví..
"Nejčastěji se u odborníků setkáváme s uměním, jak mnoha slovy neříci nic, a jak tazateli vnutit odpověď na něco zcela jiného, než se původně ptal..."

Trident
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Trident » 15 črc 2008 00:24

pro "FOX8"

Já mám "HH" staženo a vypáleno.. Možná že už je tam lépe řešeno i to nastavení připojení. Nevím. Nehodlám zatím zkoušet instalaci přestože by se mi možná přes Herona povedlo internet rozjet. Spíše si dám teď chvíli oddych a počkám si "objedno" Na podzim bude nové distro a tak se do něj pustím., Měla by tam být nějaká výraznější zdokonalení, a také hodlám obměnit svůj PC za něco novějšího, takže to vyzkouším na panenský disk.. ale Winy mi neberte :D Ty tam budou také... a opět mé oblíbené dvoulitříky..

Jestli máte někdo zkušenosti s nastavováním internetu v Linu, a nejen internetu, sem s nimi.. Rád své chybné poznatky vyměním za cizí, ale přesnější či správnější...

Tak.. a teď jdu dělat hají... ráno vstávám brzy, tak všem přeji hezký zbytek noci a...
... netlučte mne..
Zítzra večer se sem zas mrknu...
"Nejčastěji se u odborníků setkáváme s uměním, jak mnoha slovy neříci nic, a jak tazateli vnutit odpověď na něco zcela jiného, než se původně ptal..."

Uživatelský avatar
Rewqa
Moderátor
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8114
Registrován: říjen 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Rewqa » 15 črc 2008 00:24

Tomina píše:
Rewqa píše:K těm internetům, podle mně je to vždycky jenom záležitost nastavení.


:lol: :lol: měl jsi někdy Linux ?? Máš myslím nový notebook tak to hnedka vyzkoušej, Wifi tam máme myslím stejnou (Atheros), tak uvidíš sám, co ti to bude dělat.. :wink:


Zkoušet to nebudu. Nechci si linuxem zadělávat disk. Nicméně já neřek jak moc těžký to nastavení je :lol: . Ve škole nám net na SuSe běhal v pohodě, ale to je asi trochu jiná záležitost.
ASUS TUF Gaming B550-PLUS | Ryzen 5 3600 | ASUS ROG Strix GTX 1070 OC | 16GB Crucial DDR4 | Be Quiet! Pure Power L8 500W | Corsair 230T Graphite Series
Pravidla PC-Help

Uživatelský avatar
Koja
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1909
Registrován: listopad 05
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Widle vs Linux

Příspěvekod Koja » 15 črc 2008 07:34

Tak koukám, že sem tady rozpoutal docela peklo :lol: Jenom v rychlosti, než půjdu do práce ..

K Wifi Atheros -> try it nebo komunita na fóru dané distribuce ti určitě pomůže :)
K internetu -> Já nikdy neměl na Linuxu problém s netem .. at už doma přes WiFi nebo kábl, tak když sem měl noťas ve škole (Wifi/kábl), tak na školních PC, kde byl Debian..
Že Linux nepatří do domácností -> Blbost :) Záleží, co od něj ta rodina očekává. Jak už sem řekl, naše mě musela nutit, že ho chcou taky a jsou spokojeni:) Prosím ty, kteří sedí 13 hodin denně u PC kvůli nějaký hře, aby se Linuxu radši nedotýkali :wink:
K Linuxu "obecně" -> Když člověk chce zkusit a mít něco novýho, tak musí mít vůli učit se. Já před 2 lety nainstaloval Fedoru 4, nešel mi tam net, protože nepodporovala mou starší síťovku, byla to chyba distribuce, protože přítelkyni to nepodporovalo její novou síťovku :lol: To mě naštvalo a na Linux sem zanevřel .. ale jenom na chvilu, potom přišlo Kubuntu a jsem spokojenej:) A myslím, že i Fedora 9 by mě uspokojila :D
"V Linuxu není prohlížeč" -> To se vážně muselo stát něco při instalaci, protože v základní verzi je pokaždé nějaký. V Kubuntu je to Konqueror a vážně tady je hned :D
Jak získat Linux bez jiného OS -> Jak získáš Windows bez jiného OS? Jdeš do obchodu a koupíš si je. A věř, že v dnešní době už je spousta prodejců PC, kteří mají na skladě i Linux nebo jsou ochotni ti ho objednat/půjčit (ano, slovo půjčit myslím vážně :wink: )
"Linux neumí to, co Windows" -> Ano, protože to NENÍ Windows. Je to jiný operační systém, má své vlastní programy, své vlastní funkce a i své vlastní chyby.

Ale jak už sem řekl .. člověk nesmí být línej a musí mít chuť se něco učit a něco si udělat sám. Jenže všichni jsou zvyklí, že 2x kliknou a ooo zázraku, všechno mi funguje a sem velkej uživatel PC .. :) A o tom, že 3/4 lidí neumí pořádně používat Google a internet, ani nemluvím :)

Btw smekám před vaším věkem pánové :)
Everybody lies so don't trust anyone. :)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam[Bot] a 6 hostů