Restart Windowsu každých pár hodin

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Restart Windowsu každých pár hodin

Příspěvekod maremarekk » 14 črc 2009 08:49

Zdravím, nevím proč, ale počítač se mi sám od sebe vypne každých pár hodin v celkem pravidelných intervalech... Netuším čím to může být. Používám OS Windows 7 a začalo to zhruba v době kdy mi začala vyskakovat hláška o nové Winste 7 Ultimate. Zkoušel jsem snad všechno, ale nic nepomohlo. Pochybuju že by to bylo přehřátím počítače, protože když ho po vypnutí zase zapnu tak jede normálně dalších pár hodin než se bez varování uprostřed práce jenom tak sám od sebe vypne.
Dik moc za pomoc

Reklama
Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Restart Windowsu každých pár hodin

Příspěvekod melior » 14 črc 2009 11:23

Vysla Windows 7 ultimate Release candidate,

pokud pouzivas BETA verzi (starsi release) tak to ma ted nastavene po urcite dobe vypnout. zanedlouho po vyjiti prodejni verze Windows 7 to ceka i uzivatele RC verze, u Visty to bylo to same.
viz:
http://www.techpowerup.com/index.php?98249
if (count(legs)==6) bug
else feature;

Dvě monarchie v nejednotné Evropě...
Dvě koloniální říše v neklidném světě 23. století...
Jaderné mocnosti s historií osmi vzájemných válek...
Federativna kraljevina Jugoslavija a Císařství České

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Restart Windowsu každých pár hodin

Příspěvekod maremarekk » 14 črc 2009 14:37

Dobře a dá se to nějak zrušit? Nechci si kupovat ultimate verzi, protože mi to příjde zbytečné.. Stačí mi to co mám, nehledně na to že mám po počítači data o která nechci přijít. I kdybych se ultimate verzi pokusil stahnout tak to nestihnu a v půlce stahování se mi to přeruší...

Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Restart Windowsu každých pár hodin

Příspěvekod melior » 14 črc 2009 16:42

citace z: http://www.cio.com/article/496326/Windo ... _Wednesday
Users running Windows 7 Beta can continue to use the new operating system without the sudden interruptions -- the shutdowns come without warning -- by downloading and installing Windows 7 Release Candidate (RC), which Microsoft posted for public preview in early May. Windows 7 RC will be available until Aug. 15.

Muzes si stahnout a nainstalovat Release Candidate verzi, ta bude fungovat az do 2010. nicmene budes muset udelat cistou instalaci, pokud nepouzijes upravu popsannou na http://blogs.msdn.com/e7/archive/2009/0 ... ience.aspx

But because Microsoft blocks installation of the RC when the newer edition recognizes that the PC is running Windows 7 Beta, users must do a "clean install," which scrubs the hard drive of operating system, all data and every application. However, Microsoft did publish instructions on how to work around that block; the fix requires editing of the Windows registry.


The other option for Windows 7 Beta users is to revert to the operating system they were running before installing the preview, presumably Windows Vista or XP. That, however, also requires a clean install of the older operating system.

muzes zpatky nainstalovat puvodni operacni system.

Jinak hledej na netu... mam pocit ale ze tenhle problem te potka za cas zase ;-) nezapomen ze to jsou betaverze.. po vydani finalni verze prestanou postupne fungovat a budes se muset bud vratit k drivejsimu systemu (windows xp, windows vista) nebo koupit Windows 7.
if (count(legs)==6) bug
else feature;

Dvě monarchie v nejednotné Evropě...
Dvě koloniální říše v neklidném světě 23. století...
Jaderné mocnosti s historií osmi vzájemných válek...
Federativna kraljevina Jugoslavija a Císařství České

maremarekk
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 144
Registrován: srpen 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Restart Windowsu každých pár hodin

Příspěvekod maremarekk » 15 črc 2009 08:36

Stáhnout RC by mohl být problém... nikdy se mi nestihne stahnout dřív než se počítač vypne

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Restart Windowsu každých pár hodin

Příspěvekod X » 15 črc 2009 12:35

Tak s tím jsi měl počítat už dříve, než jsi se pustil do experimentování s nedodělanou Win 7.

Uživatelský avatar
dadlou
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 279
Registrován: květen 09
Bydliště: Vysočina
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Restart Windowsu každých pár hodin

Příspěvekod dadlou » 15 črc 2009 13:22

Je to tak Win 7 beta se nepřestane vypínat smůla. Skus si sehnat časopis ExtraPC cerven 2009 kde na DVD jsou ISO soubory Win 7 32bit a 64bit verze a je po problému. Jen bude složité udělat zálohu když se systém vypíná. Já Win 7 mám na svém PC a nad míru spokojen, žádný problém s instalací s ovladači. Vše proběhlo korektně bez větších problémů, aji při výměně nové grafárny si Win 7 stáhli ovladače sami bez mého zásahu. Aji teď co toto píši mě jedou sedmičky.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 11 hostů