Nečinné procesy

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Ferdinand
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Nečinné procesy

Příspěvekod Ferdinand » 10 úno 2007 03:54

Zdarec,
potřebuju poradit, jak dát na spodní lištu tu šipku na pravé straně, která otevírá/zavírá (odroluje) "nečinné procesy" ?
Dále bych chtěl, aby bylo pořád zobrazováno "Bezpečně odebrat" - teď když vložím flešku, nic se neobjevuje... Který to je proces - jak se jmenuje (program ? / driver ?)?

Reklama
Uživatelský avatar
Mister.G
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 306
Registrován: listopad 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Mister.G » 10 úno 2007 14:34

Pro skrývání a odkrývání tray ikon: Pravym tl. myši na Start-Vlastnosti-a v záložce Hlavní panel zaškrtnout políčko Skrýt neaktivní ikony. Vedle je políčko Vlastní, tam si nastavíš co se ti má v tray zobrazovat a co ne.
K čemu nám je, že zítra bude líp, když pokaždé, když se ráno probudíme, je dnes.

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 10 úno 2007 14:38

Mister.G píše:… Vedle je políčko Vlastní, tam si nastavíš co se ti má v tray zobrazovat a co ne.
Ale počítej s tím, že ti to budou windousy z času na čas měnit, protože nabydou dojmu, že je to to nejlepší, co pro tebe můžou udělat.

Ferdinand
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ferdinand » 12 úno 2007 00:29

Dobrá, to jsem věděl... :smile: Ale chtěl jsem se dopídit po názvu driveru (anebo exáče?) pro toho zástupce "Bezpečně odebrat". Jinak po vypnutí/zapnutí (ne restart) se mi to objevilo opět samo od sebe... :shock:

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 12 úno 2007 07:17

No jo ale co chceš odebírat pokud není ta fleš připojená. Bezpečně odebrat se zobrazuje pouze pokud je co odebírat. POkud není zapojena Flasch a ty chceš aby se ti zobrazilo bezpečně odebrat je to jako kdyby si měl násadu k lopatě a chtěl s tím házet uhlí.
Problém může být jinde samovolné mizení ikon v tray oblasti. Občas se stím potýkám a jsem skoro přesvědčen že to dělá spywáre z lamember.ru načtený v operační paměti. POkud máš stejný problém doporučil bych komplet SW údržbu. Podle toho jak píšeš předpokládám že výš o co jde pokud ne napiš.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Ferdinand
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ferdinand » 13 úno 2007 23:40

No právě - to jsem se ptal proto, že ikona se vůbec neobtěžovala objevit při zasunutí flešky. Ale taky :mad: že se mrcha zničeho nic záhadně objeví jako že se nic nestalo. Nevíš, jestli ta případná ruská sviňa spyware jde vychytat Ad-Awarem (nic mi tam totiž nenašel...)?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 13 úno 2007 23:51

Zkus program Mwav.exe
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 úno 2007 12:16

Úvodem poznámka autora: Tento článek jsem napsal jako nováček na PC-helpu. Vynechte některé čističe registrů zejména RegscrubXP pokud nevíte co dáváte odstranit.


Tak nejdřív něco pro pobavení toto je druhý pokus ráno už sem to měl skoro celé napsané a místo toho když sem si chtěl otevřít nové okno s IE abych liknul na soubor a zadal nové okno sem kliknul na zpět a celé si to vymazal nejvíc mě na tom naštvalo že sem měl hezky rozkecáno a popsanou skoro celou SW údržbu jak ji dělám já takže toho bylo s koro půl stránky A4. Datel jak já ví co je to za pech. :o :evil:

"PIC" ti nabízí komlexní odvirování jenže je to poměrně zdlouhavé záleží jak velký máš diskový prostor. Program Mwav se užívá hlavně po jakékoli hlášce ochranného SW a jednou za čas pro kontrolu správné funkce ochranného SW.

SW údržba tak jak jí níže opíšu vychází z článků a přízpěvků tak jak je sem vložil MIjája jen sem si to trochu upravil a dopnil aby realizace netrvala tak dlouho. Budu hodně citovat snad od něj nedostanu koštětem nebo po čuni.

Zdroj citací a linky odkud stahovat zmińovaný SW:
viewtopic.php?p=16430#16430
viewtopic.php?p=13859#13859

Nejprve stáhneme nejnovější aktualizace ochranného softu na našem kompu, updatujeme Windows a vše zaktualizujeme. Připojíme se ke stránce ochranného SW dále WidowsUpdate,Microsoft update (balíky Office), aktualizace Javy.
POkud byli staženy nějaké aktualizace a PC se během aktualizací nerestartoval restartovat aby se 100% dokončil jejich zápis do registrů.
Vemu ADware naaktualizuju tabulku nebezpečných stránek a spustím ho. POkud najde nějakou nákazu Poznanenám si zdroje nákazy najdeš je pod záložkou po ukončení scanua nechám nákazu odstranit. Zablokuju přístup na stránky odkud byla nákaza ve firewalu.(prevence aby se mi už PC nenakazil)
V nabídce Start - Programy - Příslušenství - Systémové nástroje zvolíme vyčištění disku a necháme vyčistit složky Temporary Internet Files a Dočasné soubory.
Poté klikneme na tlačítko Start pak na Ovládací panely a následně poklepeme na ikonu Java. Otevře se okno nadepsané Java control panel. Zde stiskneme tlačítko Delete files, zaškrtneme všechny tři volby které se nabízí a klikneme na tlačítko OK. Poté uzavřeme okno rovněž stisknutím tlačítka OK.
Nyní přistoupíme k čištění registrů Každý z níže jmenovaných programů přistupuje k čištění jinak proto je použijeme postupně všechny. CCleaner použižjeme obě tlačítka čistič i vyhledání problémů po uzavření CCleaneru se podíváme zdali byl vysypán koš. BeClean k čištění mám zaškrtamé všechny dostupné možnosti. RegCleaner používám možnost auto s jednou zálohou a spouštím volbu spustit vše. RegscrubXP nechám ho projet označím všechny problémy a dám je odstranit.
Spustím defragmentaci disku (popř. disků) dopopručuju dělat dost často pak je tato operace rychlejší a netrvá hodiny. Někdo na toto používá QQdefrag ale pro začátek stačí i ta co je integrována ve Woknech tento počítač - vyber disk - klikni pravým - vyber vlastnosti - záložka nástroje tlačítko defragmentovat.
Po dokončení defragmentace doporučuji jednou za čas provést kontrolu povrchu disku. Odkaz na návod z jiné diskuse mám v podpisu. Následuje restart PC a kontrola nového nastavení Firewalu a je hotovo pokud a ni po tomto neustanou tvoje problémy je dobré jednou za čas zkontrolovat PC online antivirem asi bych ti doporučil NOD32 z toblaru(lištička) vyhledávače seznam tamní NOD32 má jiné nastavení naž máš ty a může lecos najít když ani potom to nedá pokoj použij Mwav v nouzovém režimu. A kdyby ani potom nebyl tvůj PC hodný pomůže ti pánbůh a my :o :lol: POkud budeš chtít pomoc od nás zační s preventivní kontrolou logu z HIjack This. Po ukončení kontroly by po stránce virů a registrů měl být tvůj PC být čistý jak dětská prdelka.
Naposledy upravil(a) Jan Pašek dne 06 úno 2009 11:08, celkem upraveno 1 x.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Ferdinand
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: prosinec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ferdinand » 19 úno 2007 23:37

Uff, to je teda podrobně...každopádně dík


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti