Lze zrušit koš?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Lze zrušit koš?

Příspěvekod Myloš » 28 bře 2007 21:54

Odkojen DOSem jsem nikdy neuvykl používat koš.
Ve svých počítačích (doma a v práci) jsem vždycky nastavoval, aby byly soubory mazány přímo a aby nebyly přesouvány do koše. Za celá léta jsem smazal minimum souborů omylem a většinu toho, co jsem omylem smazal, jsem zase vydoloval zpátky pomocí nejrůznějších udělátek.
Od dob win95 jsem nikdy koš nepoužil a jeho ikonu na ploše nemám.

Velice mě ale rozčiluje přítomnost smotného adresáře recycler, který obtěžuje svou zbytečnou přítomností na každé diskové jednotce (i logické), včetně exkterních harddisků, a zabírá zbytečně místo (opticky; při práci s TotalCommenderem jsem mu musel nastavit barvu na téměř neviditelnou). Jestliže je možné, že tato ohavnost není na flashkách, rád bych docílil stavu, aby tyto adresáře z mého života zmizely nadobro.
Neraďte mi ale, abych zakázal zobrazování skrytých souborů; to opravdu nechci.

Vím, že mazat tyto ohavnosti k ničemu nevede, proto se ptám:
Dá se nějak trvale odstranit koš, a to ze všech disků?

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 29 bře 2007 02:13

A to ti nestačí, že můžeš soubory přímo vymáznout bez koše? Tobě prostě z principu vadí, že tam ten koš je, i když ho nevidíš?

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 bře 2007 07:49

Jestli jde zrušit to bohužel nevím ale měla by jít nastavit velikost adresáře pro koš a získat tak víc místa na disku. Otázka je jak?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Elusive
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2123
Registrován: srpen 06
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Elusive » 29 bře 2007 08:40

Já myslím, že mu nejde ani o místo na disku ani o nic jinýho, pouze o ten zbytečný adresář (prázdný) Recycler. Abych pravdu řekl, taky mně to přijde nesmyslný, něco jako adresář Xerox v Program Files. :shock:

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 29 bře 2007 09:13

Blue Spirit a Jan Pašek
Mně opravdu nejde o datovou valikost koše; psal jsem přeci, že ho nepoužívám a že soubory mažu přímo.

Elusive
Pochopils správně. Jak už jsem psal, doplňuji, že jestliže není koš na flashkách ani na disketách, proč musí být na discích? Dokonce se vytvoří i tam, kde provedu nějakou substituci (příkaz subst), což už je naprostá nehoráznost. Kdyby byl alespoň někde uklizený, ale v rootu každého disku je nechutně na očích.

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 29 bře 2007 09:58

Koš je systémová záležitost, jediná cesta povede přes registry, ale nevím, jestli to má vůbec cenu riskovat nestandardní chování pro jednu ikonu (nikdz nevíš, jak je to implementováno)- ve vlastnostech zaškrknout mazání bez použití koše a ikonu brát jako jednu z menších debilit XP. Zkus se zaměřit na typy klíčů jako je HCU\software\microsoft\windows\explorer\advanced Start_ShowMyComputer 1- třeba by klaplo Start_ShowRecycleBin s hodnotou 0.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 29 bře 2007 11:24

Pro Myloše - To je ono, stejně postrádám smysl, takovejch zbytečností je v XP víc. Jedině alergie na Recykler. :D


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů