Nefunguje ctrl Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

LuBan
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Nefunguje ctrl

Příspěvekod LuBan » 06 lis 2017 19:33

Ahoj,předem varuji, že moje znalosti co se PC týče, jsou jen základní a tak případné rady a odpovědi prosím psát jako pro laika :smile:

Obracím se na Vás s problémem ohledně nefunkčních kláves ctrl. Jedná se o starší ntb ASUS K53S, původně s Windows 7, teď poslední 4 měsíce s Windows 10. Je to cca týden co mi z ničeho nic přestala fungovat klávesa ctrl. Vzhledem k jeho stáří jsem si myslel, že prostě odešla jednotlivá klávesa, ale nefunguje jak pravý tak i levý ctrl. To mi přišlo až jako moc velká náhoda aby odešly obě současně a tak jsem si o tomto problému zkoušel něco googlit. Dočetl jsem se, že toto můžou způsobovat určité tipy virů.

PC jsem nechal projet programem Spybot-search&destroy a nechal vyčistit. Dále jsem zkontroloval PC antivirákem. Nejdříve Windows Defender a po té jsem ještě pro jistotu stáhnul zkušební verzi NODu32. Ani jeden z nich nic nenašel. Zkoušel jsem i aktualizovat ovladače, ale nic z toho nepomohlo. Víc už toho s PC bohužel nesvedu a tak než ho odnesu někam do servisu tak mě napadlo zkusit ještě štěstí tady jestli s tím nemá někdo zkušenosti.

Díky za odpovědi.
Naposledy upravil(a) LuBan dne 07 lis 2017 08:29, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod Melis » 06 lis 2017 19:49

V sekci Hijack This si to nech zkontrolovat a ty srandovní Spybooty apod zrovna vyžeň z PC.

LuBan
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod LuBan » 07 lis 2017 08:25

Melis píše:V sekci Hijack This si to nech zkontrolovat a ty srandovní Spybooty apod zrovna vyžeň z PC.


Řeším v sekci Hijack tak uvidíme jestli to pomůže. Dám pak vědět.

LuBan
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod LuBan » 07 lis 2017 20:44

Ještě jen taková myšlenka: Co zkusit odinstalovat zařízení a nainstalovat zpátky?

Melis
Level 3
Level 3
Příspěvky: 563
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod Melis » 07 lis 2017 20:49

A proč si to neudělal? Máš otázku, kterou bys vyřešil dříve, než ji napíšeš. Jak dopadl log?

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod RIKI22 » 07 lis 2017 20:51

Skús externú klávesnicu USB, či bude problém aj tam.

LuBan
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod LuBan » 08 lis 2017 18:40

Melis píše:A proč si to neudělal? Máš otázku, kterou bys vyřešil dříve, než ji napíšeš. Jak dopadl log?

To bych vyřešil ale nemám s tím žádné zkušenosti. V odinstalaci žádný problém nevidím, ale nevěděl jsem jestli ji pak budu umět zpět nainstalovat. Co se týká logu tak jsem ještě nedokončil všechny postupné kroky. Možná to ale nebude třeba viz odpověď níže.

RIKI22 píše:Skús externú klávesnicu USB, či bude problém aj tam.

To jsem chtěl udělat hned jako první, bohužel doma žádnou klávesnici nemám a tak chvíli trvalo než jsem ji sehnal na půjčení. Na externí klávesnici ctrl funguje. Znamená to tedy, že je závada mechanická a je třeba vyměnit klávesnici nebo to i tak může být způsobené nějakou softwarovou chybou? Je mi divné, že zničeho nic přestaly fungovat obě ctrl.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod RIKI22 » 08 lis 2017 18:47

Skúsiť môžeš ešte Núdzový režim, prípadne Live CD.Iba raz sa ku mne dostal NTB s podobným problémom a bol zavírený.Ale vtedy bola rovnaka chyba aj na externej klávesnici.

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod kecalek » 09 lis 2017 13:52

LuBan píše:--------
To jsem chtěl udělat hned jako první, bohužel doma žádnou klávesnici nemám a tak chvíli trvalo než jsem ji sehnal na půjčení. Na externí klávesnici ctrl funguje. Znamená to tedy, že je závada mechanická a je třeba vyměnit klávesnici nebo to i tak může být způsobené nějakou softwarovou chybou? Je mi divné, že zničeho nic přestaly fungovat obě ctrl.


Ani nie.
Výrobcovia NB (akejkoľvek značky) totiž riešia rozhranie klávesnice a touchpadu ako PS/2 (teda nie USB).
T.z. že USB klávesnica odosiela kód stlačenej klávesy do USB radiča, ktorý to odošle CPU k vykonaniu.
Vstavaná klávesnica tiež odosiela kód stlačenej klávesy, ale do radiča PS/2 (a ten má svoj vlastný ovládač), ktorý to odosiela do CPU na vykonanie. Teda sú to DVE rozdielne cesty.
V prvom rade - i keď si vykonal všetko možné" - skús preveriť NB ešte AdwCleaner-om a MalwareBytes-om. Čo nájdu - vyšmariť preč.
Potom je možnosť odobrať klávesnicu zo systému - reštartovať NB - po reštarte by OS mal detegovať nové zariadenie (klávesnicu), priradiť ku klávesnici správny ovládač (OS ho má v sebe implementovaný od počiatku) a aktivovať klávesnicu.

LuBan
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod LuBan » 15 lis 2017 19:48

Tak problém bude nejspíš mechanického rázu, ale stále je mi to divné. PC jsem nechal projet několika různými programy viz http://pc-help.cnews.cz/viewtopic.php?f=70&t=193473 ale žádné velké nálezy se nenašli a to něco málo jsem promazal. Zkoušel jsem i odinstalovat zařízení ale po restartu ctrl stále nefunguje.

Napadá vás ještě něco jiného?

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl  Vyřešeno

Příspěvekod Pic » 15 lis 2017 21:48

Pokud nefunguje klávesa Ctrl a klávesa Fn funguje jak má, jedná se pravděpodobně o mechanickou závadu. Předpokládám, že jsi se nehrabal v BIOSu.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

LuBan
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: listopad 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nefunguje ctrl

Příspěvekod LuBan » 17 lis 2017 17:15

Pic píše:Pokud nefunguje klávesa Ctrl a klávesa Fn funguje jak má, jedná se pravděpodobně o mechanickou závadu. Předpokládám, že jsi se nehrabal v BIOSu.

Klávesa Fn funguje správně. Pořád ale nechápu jak by se mechanicky mohli rozbít obě ctrl. Před tím ještě nefungovaly klávesové zkratky tak jsem si stahoval oficiální ovladače ze stránek Asusu. Mezi nimi byly asi i nějaké aktualizace BIOSu. Klávesnice ale šla po tom dobře, závada se objevila až po nějakém čase. Každopádně v BIOSu jsem se nehrabal protože mi to nic neříká :smile:


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Router nefunguje.
    od urbassscz » 07 kvě 2023 21:27 » v Problémy s hardwarem
    5
    978
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    08 kvě 2023 19:03
  • Outlook app nefunguje
    od WangJason97 » 31 srp 2023 11:19 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    0
    1500
    od WangJason97 Zobrazit poslední příspěvek
    31 srp 2023 11:19
  • Nefunguje bezdrátová myš
    od Pidek » 01 kvě 2023 14:07 » v Problémy s hardwarem
    1
    634
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    01 kvě 2023 17:12
  • O2 TV aplikace - NEFUNGUJE?
    od holas18 » 09 dub 2023 16:17 » v Vše ostatní (z oblasti IT)
    5
    3019
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    21 dub 2023 18:15
  • Ethernet nefunguje
    od CowanCZ » 03 bře 2024 12:11 » v Internet a internetové prohlížeče
    10
    1194
    od xCloudGirl Zobrazit poslední příspěvek
    05 bře 2024 17:40

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů