Registry

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Mollocro
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Registry

Příspěvekod Mollocro » 11 dub 2018 18:44

Ahoj,

měl bych takový dotaz ohledně registrů. Zajímalo by mě jak se s nima naučit a úplně vlastně moc nechápu jak fungují jejich data které se do registru zapisují, abych uvedl na příkladu: na internetu jsem vypídil když udělám v klíči ...explorer\advanced a dám tam data DWORD kterou pojmenuji ShowSecondsInSystemClock a nastavím její hodnotu na "1" tak mi to bude ukazovat i sekundy.
Tudíž co mě zajímá, je to kdybych si chtěl takhle vytvořit vlastní vychytávku dle čeho mám vybrat typ dat? Dále co mě zajímá asi nejvíc jak přijdu na to jak tu hodnotu mám pojmenovat? Hádám že ShowSecondsInSystemClock si jen tak někdo nevycucal z prstu a jediné co mě napadá je to že Microsoft asi musí tyhle názvy někde vypisovat či se pletu?

Děkuji za případné rady :smile:

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23592
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Registry

Příspěvekod ITCrowd » 11 dub 2018 19:25

Registry jsou databáze, kde jsou uloženy informace o woknech, nastavení uživatele a některých programech. Dříve se třeba pro programy používaly soubory .ini, některé je používají dosud (totalcmd). Názvy hodnot, jejich hodnoty (ValueName, Value), musí být umístěny ve správném klíči a pak nastavují vlastnosti programu či systému. Samozřejmě do registru můžeš uložit vlastní hodnotu i vlastní klíč, ten neudělá nic. Tedy pokud nenastave shoda s některým programem, nebo se systémem.
Nejsem si jist, zda někde existuje celá databáze hodnot registru s popisem, co mění.
Pokud chceš nějakou vychytávku, pak zkus google, kam zadáš program, vlastnost, registry a operační systém. Buď vypadne řešení, nebo ne.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů