notebook mi zamrzne hned po spuštění

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

david001
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

notebook mi zamrzne hned po spuštění

Příspěvekod david001 » 03 čer 2018 18:41

Mám notebook lenovo g50-45, windows 10 ( žádný upgrade) Asi před dvěma týdny se mi vrátil z opravny (měl jsem modrou smrt a rozbitý hardware). Už po prvním spuštění jsem ale z počítače slyšel vycházet takové divné zvuky, ale už to přestalo. Problém mi začal, když jsem si zaplnul Photoshop ( to bylo asi před týdnem). Po chvíli přestal reagovat, prostě zmrznul a potom i celý počítač, včetně klávesnice ( po kliknutí se ani nerozsvitil caps lock, nebo num lock), takže jsem ho mohl jen vypnout, což jsem udělal několikrát, protože mi vždycky vše nabehlo a asi po 1-2 minutách se to seklo. Zprovoznit se mi to tímhle způsobem povedlo po 4 hodinách.
Po druhé ( před pár dny) se mi to stalo, když jsem si otevřel víc záložek na Microsoft edge. Zkoušel jsem to vypínat a zapínat asi 5 hodin ( samozřejmě jsem to nedělal v kuse. Nechal jsem ho taky chvíli běžet, nebo nechal chvíli vypnutý). Během toho se taky sám po zapnutí otevíral správce úloh a tam byl zvýrazněny procesor a ukazoval hodnotu kolem 100% a později taky u disku. Na noc jsem ho vypnul a ráno se mi zobrazilo, že systém nenabehl vporadku, takže mi dal na výběr, že ho můžu restartovat. Tak jsem ho restartoval. Při načítání loga tam nabehlo probíhá automatická oprava a pak to zase chvíli bylo v pořádku.
Predevcirem mi to při vypínání žádné problémy nedělalo, ale včera odpoledne mi to začalo dělat hned po zapnutí. K tomu se taky někdy sám otevíral Microsoft edge, nebo průzkumník souborů. Zkoušel jsem to taky opravit pomocí nouzového režimu, ve kterém jsem ho i naposled vypnul. Do večera se to nerozjelo a dneska to dělá od rána. Zkoušel jsem také stáhnout nějaké správce úloh a ukončit některé procesy aplikací, které mi běželi i bez spuštění aplikace. V nastavení jsem taky odfajfknul, které aplikace mi nemaji nabihat po spuštění. Před tím, než to začalo jsem si ještě stáhnul nějaké prohlížeče, i když jsem ještě neměl nainstalovaný antivirus, ale všechny jsem je stáhnul ze stránky slunečnice, kde by měli být jen programy bez virů. Během toho, co mi to dělalo jsem si taky stáhnul taky jednu aplikaci, kde bylo napsané, že tam žádné viry nejsou, ale to už jsem měl nainstalovaný avast. Zkoušel jsem i vrátit PC do bodu obnovení, ale to se nezdařilo ( asi kvůli antiviru, ale když jsem pak v nouzovém režimu odinstaloval a zkusil to znova, tak mě hlásil, že tam žádný bod obnovení nemám a ani nikde v PC jsem ho poté nemohl najít. Pokaždé, když se ten počítač chystá zmrzrnout, tak se mi před načtením zamykací obrazovky zobrazí modrá obrazovka, s kde je kolečko načítání a pod nim: pockejte prosím.
To je snad vše, co se s tím počítačem dělo. Všechny další údaje případně zjistim. Předem děkuji za rady.

PS: V tom správci se taky zobrazuje proces systémové přerušení, ktery má obvykle malou hodnotu, ale občas skace na hodnotu přes 50%
Naposledy upravil(a) david001 dne 03 čer 2018 19:12, celkem upraveno 2 x.

Reklama
Uživatelský avatar
xbs
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19490
Registrován: prosinec 17
Bydliště: mezi venuší a marzem
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: notebook mi zamrzne hned po spuštění

Příspěvekod xbs » 03 čer 2018 18:55

pokud se to jak píšeš začalo dít po vrácení ze servisu, tak bych to osobně řešil s nima... případně předtim čistá instalace z flešky...

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6464
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: notebook mi zamrzne hned po spuštění

Příspěvekod RIKI22 » 03 čer 2018 18:58

Skúsil si napr. cez HD Tunehttp://www.hdtune.com/download.html pozrieť na disk.
Položka Health.A skús sken cez položku Error Scan , zruš fajku na Quick Scan, ak tam bude.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Novy PC se zapne hned po privodu energie bez tlacitka power on Příloha(y)
    od Dizzy66 » 11 kvě 2023 11:34 » v Problémy s hardwarem
    8
    1478
    od Karrex Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 09:22
  • PC zamrzne při bootovani win
    od Robie. » 14 úno 2024 17:23 » v Problémy s hardwarem
    2
    540
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    14 úno 2024 19:46
  • Chrome načítá stránku hned po zapnutí PC Zdroj: https://www.poradte.cz/pocitace-a-prislusenstvi/54978-chrome-nacita-stra Příloha(y)
    od kellne » 13 bře 2024 09:30 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    694
    od kellne Zobrazit poslední příspěvek
    13 bře 2024 21:27
  • Pád PC po spuštění hry be BSOD
    od Radoozek » 07 pro 2023 15:00 » v Problémy s hardwarem
    4
    1342
    od Radoozek Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 16:45
  • Artefakty na monitoru po spuštění
    od WinDroid » 30 čer 2023 15:47 » v Problémy s hardwarem
    2
    753
    od Mr. Incognito Zobrazit poslední příspěvek
    30 čer 2023 19:04

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 12 hostů