Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod cobr4in » 18 črc 2018 05:04

Čau,

mal som jeden HDD, čisto dátový. Mal som na ňom zložku s názvom Moje dokumenty (nie tie Windowsácke). Potom som si kúpil nový HDD a celý obsah starého presunul na nový. Po presunutí mi zložku Moje dokumenty premenovalo na Moje dokumenty (2), pritom iná zložka s rovnakým názvom tam nebola. Namiesto premenovania som vytvoril nový priečinok a celý obsah priečinka Moje dokumenty (2) doň presunul. Starý priečinok som vymazal a nový premenoval na Moje dokumenty. Už to bolo v poriadku. Keď som ale tento priečinok pripol do ponuky Štart, priplo mi ho zase ako Moje dokumenty (2), aj keď na disku sa zobrazuje ako Moje dokumenty. Čo s tým je?

Díky.
► Zobrazit spoiler

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10913
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod zeus » 18 črc 2018 07:09

Tak to dopada, kdyz trvas na nazvu adresare, ktery pouzivaji Windows pro neco jako vychozi.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod atari » 18 črc 2018 11:03

V průzkumníku když otevřeš knihovny, tak uvidíš kde všude Win používají výchozí složky a používají vlastní názvy. Lze to sice měnit, ale jsou s tím trochu problémy.

A ještě koukám, že to je taky v Oblíbených. Já tam mám například složku "Stažené soubory". Tu si taky pojmenovává Win podle svého. (Už si nepamatuji, zda tam byla, nebo jsem ji tam do Oblíbených přesunul, když není v Knihovnách)

Takže například v Totalcommanderu když změním složku na "XY"tak se zobrazuje s názvem "XY", ale průzkumník to ignoruje a zobrazuj název "Stažené soubory". Takže je potřeba ty názvy měnit v Průzkumníku.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod petr22 » 18 črc 2018 11:19

Slozka Moje dokumenty na nesystemovem disku urcite nebude soucast Windows.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod atari » 18 črc 2018 11:45

Může být. Já na svých PC tyhle složky přesouvám na jiné oddíly.

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod cobr4in » 20 črc 2018 01:51

Premenoval som to na Dokumenty a tento názvov funguje. Ale nefungujú mi zas ikony. Na tom disku mám 5 hlavných priečinkov. Zmenil som im ikony, no keď som vytvoril zástupcov na ploche či v ponuke Štart, zobrazilo mi staré (okrem dvoch, tým zobrazuje správne ikony). Nechápem... Ani reštart PC nepomohol.
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod atari » 20 črc 2018 10:54

Ikony nepoužívám, takže nemohu komnetovat. Ale jak jsem psal, jsou s tím problémy.

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod cobr4in » 22 črc 2018 15:36

Teraz mi to zblbo ešte viac. V prieskumníkovi mám dvakrát priečinok Hudba. Keď aj zmením jeho umiestnenie, zmení sa automaticky aj na tom druhom.
Ešte som zabudol povedať, že keď som premenovával tie hlavné priečinky na tom HDD, tak mi nešlo Nový priečinok premenovať na Hudba, lebo že sa tam taký už jeden nachádza, pritom tam nebol. Vyriešil som to zase nejakou ochcávkou, a nakoniec sa mi ho podarilo nazvať Hudba.
Přílohy
Desktop Screenshot 2018.07.22 - 15.30.08.48_LI.jpg
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
cobr4in
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2770
Registrován: únor 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod cobr4in » 24 črc 2018 06:18

Vyzerá to tak, že sú to všetko systémové priečinky. Problém je, že keď z tej ľavej ponuky zmením umiestnenie priečinka pre jeden z tých dvoch rovnakých priečinkov Videá, tak sa automaticky premiestni do rovnakého priečinka aj ten druhý. Skrátka sa chovajú ako jeden priečinok, nie dva. Takže buď mám v oboch Videá alebo v oboch Hudba.
Přílohy
Desktop Screenshot 2018.07.24 - 06.13.11.02.png
► Zobrazit spoiler

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod ITCrowd » 24 črc 2018 09:05

Příčina zde již byla naprosto jasně uvedena:
zeus píše:Tak to dopada, kdyz trvas na nazvu adresare, ktery pouzivaji Windows pro neco jako vychozi.
Hudba je výchozí wokenní název a Videá taky.
Nechápu, proč by měl být problém pojmenovat si nové složky na disku např. "Filmy" a "Muzika".
Chceš-li speciální ikony pro tuto složku, pak můžeš vyzkoušet tento postup:
Otevři Notepad a do něj zadej:

Kód: Vybrat vše

[.ShellClassInfo]
IconResource=C:\Windows\system32\SHELL32.dll,12
[ViewState]
Mode=
Vid=
FolderType=Generic
Ulož jako Desktop.ini.
Nastav atribut tohoto souboru na Hidden (skrytý).
Aby si složka převzala toto nastavení, je nutno jí nastavit atribut systémový. Po restartu pak uvidíš něco takového:
IkonaSlozky.png
Ikona složky
Zástupce si pak vytvoř jak a kde potřebuješ.
Nebo si prostě vytvoř symlinky na složky a ty si pojmenuj jak chceš. A ikony si už změníš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53594
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod petr22 » 24 črc 2018 09:34

Pricina rozhodne nemuze byt v tom, ze se ty slozky jmenuji Hudba, Videa a Moje dokumenty.

Pokud na ten disk neni presmerovany profil, tak je nazev slozky Windowsum naprosto ukradeny.

Mam tady par desitek pocitacu, kde na disku D: existuje minimalne jeden z takto pojmenovanych adresaru,
nic se nikdy samo od sebe neprejmenovalo. Profily jsou vsechny v c:\users.

Tudiz bych hledal pricinu v tom, kam je presmerovan profil v registru a jeho systemove podslozky
nez v samotnem nazvu adresare, ktrery Windows nemuze vadit, kdyz je na disku D:

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Názov priečinka sa zobrazuje nesprávne

Příspěvekod ITCrowd » 24 črc 2018 10:50

cobr4in píše:Čau,
Keď som ale tento priečinok pripol do ponuky Štart, priplo mi ho zase ako Moje dokumenty (2), aj keď na disku sa zobrazuje ako Moje dokumenty.

Takže to s profilem souvisí, tedy pokud už to tak udělané měl, což předpokládám.
Wokna samozřejmě zjistily, že nový adresář na novém disku není ten, který tam byl původně, proto si doplnily dvojku a proto to blbne.
Jinak na kterémkoli disku můžeš mít samozřejmě názvy složek jaké chceš, je to šumafuk, až do doby, než je s něčím svážeš.
On si jednoduše myslel, že postačí, když na ten nový disk nahraje stejné adresáře a vše se mu automaticky propojí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů