Problémy se zvukem

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

SPolygon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Problémy se zvukem

Příspěvekod SPolygon » 18 črc 2018 23:03

Do nedávna jsem používal monitor od AOC který neměl zabudované reproduktory, tak jsem jako zvukový výstup používal jenom sluchátka připojené na zvukovou kartu ASUS Xonar DG, vše fungovalo bez problémů.
Nedávno jsem však monitor vyměnil za televizi, a chtěl jsem tak využít zabudované reproduktory.
Měl jsem problémy s tím že PC automaticky hnalo zvuk pořád přes tu zvukovou kartu, a samo ji nastavovalo jako defaultní výstupní zařízení po každém restartu, tak jsem jí vypnul ve správci zařízení, což pomohlo.
Dnes jsem ale potřeboval na chvíli připojit sluchátka, tak jsem ji opět aktivoval a nastavil jako defaultní a vypnul jsem HDMI audio výstup. A to bylo naposled co vše fungovalo, jak mělo.
Když jsem zase zvukovou kartu deaktivoval, tak jsem zjistil že výstup HDMI ze zvukových zařízení zmizel, jsou tam jen reproduktory a sluchátka.
Tak jsem googlil možnosti jak ten výstup opět zpřístupnit. Na AMD fóru (GPU je to Radeon RX470) jsem se dočetl že mám místo AMD ovladače používat jiný novější. Ten jsem nainstaloval, a HDMI zvuk opět začal fungovat.
Těšil jsem se z něj asi dvě minuty když mi Windows zamrznul a po chvíli civím na modrou smrt. PC se restartovalo, HDMi výstup opět zmizel, a po trochu delší době opět zamrzlo.
Další spuštění jsem tak vstoupil do nouzového režimu kde jsem přepnul zpět na ovladač od AMD.
Vypnul jsem, zapnul jsem a po hcvíli we Win to opět zamrzlo.
Další zapnutí jsem tedy zkusil obnovení do stavu před první změnou ovladače kdy všechno fungovalo, to zapříčinilo že další spuštění se spustil nástroj na obnovu Windows a teď to vše víceméně opět funguje, ovšem zvuk už mi nejde ani z jednoho portu ani z HDMI...
Prosím, nemátě někdo nějaké typy? Už od doby kdy jsem to PC sestavil je často nestabilní, a stabilně mi fungovalo jen jedno období kdy jsem nahradil Windows za Linux, který se ovšem moc nemá rád s mou grafickou kartou, což mě přinutilo navrátit se k Win7.

Reklama
Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy se zvukem

Příspěvekod Turion » 19 črc 2018 11:54


SPolygon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy se zvukem

Příspěvekod SPolygon » 19 črc 2018 15:00

Turion píše:https://www.youtube.com/watch?v=HBDv9wRu0QI&feature=youtu.be


No, přesně tak jsem to měl předtím, problém je teď ale že to ve výstupních zařízeních nic nezobrazuje, přesto že mám zvukovou kartu integrovanou, PCI, a i HDMI, přičemž správce zařízení je vidí a říká že pracují správně.
Po zapnutí PC mám u ikonky hlasitosti křížek že nejsou připojena sluchátka ani reproduktory, po kliknutí to vyhledá problémy a do výstupových zařízení přibydou reproduktory, které ale zvuk nepouštějí ani jedním portem

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy se zvukem

Příspěvekod Turion » 19 črc 2018 17:18

Jaký problém jsi měl s kartou v linuxu? Měl jsi nainstalované ovladače z AMD webu nebo jen ty svobodné?
Ve správci zařízení nic nezakazuj/nevypínej. Všechno ať tam má svůj ovladač, aby ho systém mohl zaúkolovat. Všechno konfiguruj přes nastavení zvuku v systému, případně v aplikaci výrobce zvukového zařízení pokud aktivně běží, případně v přehrávači médií pokud chceš konkrétní zařízení navázat na přehrávač.
Tvou konkrétní situaci nevyřeším, jelikož to nemám na čem zkusit, ale jistě to půjde vyřešit velmi jednoduše, když se v tom budeš dýl šťourat a odhalíš nějakou prkotinu jako překliknuté výchozí zařízení zvuku nebo podobnou drobnost.

SPolygon
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 127
Registrován: únor 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy se zvukem

Příspěvekod SPolygon » 19 črc 2018 18:17

Turion píše:Jaký problém jsi měl s kartou v linuxu? Měl jsi nainstalované ovladače z AMD webu nebo jen ty svobodné?


Problémů s grafikou v Linuxu bylo mnoho, z počátku jsem používal ty svobodné ovladače které už byly předinstalované, pak jsem zkusil i ty od AMD které toho taky moc nevyřešily.
Konkrétní problémy byly například to že při vykreslení bílé barvy se bílé pixely rozblikaly, občas se sem tam zjevil přes obrazovku pruh a asi to pro mne nejhorší bylo to že to konkrétní GPU mi úplně znemožnilo používání většiny programů skrze Wine, jelikož tam podpora pro tuto kartu byla nulová.

Turion
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2879
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Problémy se zvukem

Příspěvekod Turion » 19 črc 2018 18:27

Díky za info. Mně funguje ovšem ne radeon, ale stará nvidia GT230 na mintu pěkně s ovladačem od nvidie a wine-staging. Možná líp, než na widlous. Teď jsem zkoušel nainstalovat WoT a hraju luxusně fotbálek s tankem:).


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Problém ze zvukem Příloha(y)
    od showpayne » 06 srp 2023 17:12 » v Problémy s hardwarem
    19
    3135
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    14 srp 2023 20:42
  • Záhadné potíže se zvukem u hry.
    od liborek » 19 čer 2023 21:16 » v Problémy s hardwarem
    1
    875
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:53
  • Problém se zvukem SonyVegas
    od sDrHAHA » 14 čer 2023 18:19 » v Vše ostatní (sw)
    9
    2103
    od sDrHAHA Zobrazit poslední příspěvek
    23 čer 2023 14:40
  • Potřebuji poradit se zvukem HDMI z PC do AV receiveru
    od jkmaxfli » 20 led 2024 20:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    18
    1896
    od jkmaxfli Zobrazit poslední příspěvek
    24 led 2024 14:55
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1266
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], mirekol a 10 hostů