Kde sehnat starší zvukový driver?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod ondoubek » 01 říj 2018 21:22

Zdravím, nedávno se mi aktualizoval driver pro bluetooth reproduktor JBL GO. Nový driver má ale bohužel jakésik synchronizované ovládání hlasitosti repráku a Windowsu, které bohužel občas nefunguje úplně dobře a hlasitost skáče po velkých krocích. Nynější driver je 10.0.17134.1, ten minulý který chci je 10.0.16299.15. Nevíte kde se dá sehnat, je nějaká databáze driverů? OS W10 x64.

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod Pic » 02 říj 2018 00:00

Zkus se mrknout na stránky výrobce uvedeného zařízení.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10918
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod zeus » 02 říj 2018 09:02

Ve Spravci zarizeni mas moznost vratit predchozi ovladac.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod ondoubek » 02 říj 2018 17:20

Na stránkách výrobce nic není a možnost vrátit předchozí ovladače je zašedlá, nelze, to jsem hned zkoušel.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod ITCrowd » 02 říj 2018 18:20

Myslím, že tohle nebude souviset z JBL, ale s driverem BT ve woknech, který se pravděpodobně změnil po updatu woken, je to tak? Zkus odinstalovat poslední aktualizaci, snad se vrátí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod ondoubek » 02 říj 2018 18:50

Aktualizace která se mi posledně instalovala podle Windows update je: Aktualizace funkcí na Windows 10, verze 1803, což pokud se nemýlím, je ten velký jarní update, který mi z nějakého důvodu dorazil a nainstaloval se až minulý týden. Ve Windows update mám možnost odinstalovat tyto 3 aktualizace, mám je tedy všechny odinstalovat?
KB4464218
KB4456655
KB4230204

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod ITCrowd » 02 říj 2018 21:18

Zkus někde na mrkvosoftu najít, která z nich obsahuje ten driver. A tu odinstaluj.
Taky můžeš odebírat jednu po druhé a uvidíš.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod ondoubek » 01 lis 2018 23:16

Tak píšu skoro po měsíci a driver jsem nikde nesehnal :/ Nexistuje třeba nějaká databáze generických microsoftích ovladačů? Nebo ten driver "extrahovat" z nějaké staré aktualizace? Né zase že bych ten driver tak smrtelně potřeboval, dá se s tím žít, ale předchozí driver uměl normálně plynule regulovat hlasitost, uměl přeskakovat písničky na spotify dvakrát zmáčknutím play tlačítka na repráku, nový neumí...Vzhledem k tomu, že repráky v Thinkpadu nestojí vůbec, ale vůbec za nic, BT repro mám připojené pořád.

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod SGvagon » 02 lis 2018 10:28

Softpedia, filehippo, filehorse, nic? Když ne bluetooth driver, tak ten JBL tam určitě bude. Včetně starších verzí samozřejmě. Ten reproduktor máš připojený k PC nebo notebooku? Pokud k notebooku, můžeš zkusit přeinstalovat bluetooth ovladač ze stránky výrobce notebooku pro tvůj model. Očividně ten co ti tam nasolil Microsoft ve velké aktualizaci nefunguje tak jak má. To samé může platit o ovladači zvukové karty jako takové.

Uživatelský avatar
ondoubek
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4324
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod ondoubek » 02 lis 2018 15:50

Díky, zkusím to tam prohledat. Mám ho připojený k noťasu, Thinkpad X220. Ve správci to vypadá takto, a nevím právě s kterým zařízením "pracovat".
Přílohy
jbl.PNG

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde sehnat starší zvukový driver?

Příspěvekod SGvagon » 02 lis 2018 18:14

Koukám, Lenovo nemá ovladače pro W10 u tohoto notebooku. Obávám se, že se budeš muset spokojit s tím co máš. Bez lenováckýho BT ovladače se všechno bude chovat trochu jinak než by mělo.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů