Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod Funstorm007 » 25 pro 2018 18:29

Dobrý den,

před časem jsem pořídil komplet nový PC a hodil na něj W10 Home 64-bit (na starém PC byly W7) a samozřejmě jsem si přendal externí HDD na kterém mám filmy, seriály, fotky a tak podobně. Všechno se zdálo OK ale s jednou složkou, konkrétně složka s filmy, mám problémy. Většina souborů/složek nelze otevřít, když se pokusim otevřít složku píše to "Aktuálně nemáte oprávnění pro přístup do této složky. Chcete-li získat trvalý přístup k této složce klikněte na možnost Pokračovat" a když na to kliknu (je to označené jako správce) tak to napíše "Bylo vám odepřeno oprávnění k přístupu do této složky. Chcete-li získat přístup k této složce, budete muset použít kartu zabezpečení." Problém je, že ikdyž jsem se tam zkoušel proklikat a nastavovat různá oprávnění vždy mě to na nějaké úrovni toho nastavení odstřihne s tím že nemám oprávnění. Když se pokusím otevřít přímo nějaký soubor (film) tak to jakoby načítá a pak napíše "vzdálené volání procedury se nezdařilo". Nejde s tím dělat nic, přesouvat, mazat... takže mi to tam smrdí a nemůžu s tím nic. Už mě to štve, je to 200GB dat k ničemu. Někdo nějaký nápad co s tím?

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod ITCrowd » 25 pro 2018 18:34

Pravoklik na tu složku, zabezpečení, převzít vlastnictví.
Pro tuto činnost musíš mít práva administrátora.
Dále si pro svůj účet nastav FullControl.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod Funstorm007 » 25 pro 2018 18:43

Přesně jak to popisuješ tam nic takové nevidím... Myslíš kartu zabezpečení ve vlastnostech?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod ITCrowd » 25 pro 2018 18:51

Tady:
Přílohy
Ownership.png
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod Funstorm007 » 25 pro 2018 18:55

Tu záložku "vlastník" tam vůbec nemám...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod ITCrowd » 25 pro 2018 19:47

Pak nemáš potřebná práva (admin).
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod Funstorm007 » 26 pro 2018 10:39

A to je divný když jsem jediný uživatel a sám jsem instaloval Winy... Dá se to nějak ověřit?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod ITCrowd » 26 pro 2018 12:47

Zkus si stáhnout reg soubor https://www.tenforums.com/tutorials/384 ... -10-a.html a nabídka převzetí vlastnictví se ti pak objeví v kontextovém menu. Pokud nemáš admin práva, nepůjde to.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod Funstorm007 » 26 pro 2018 18:59

Dobrá, to zafungovalo a už můžu soubory i složky otevírat, díky. A je to i vcelku pohodlné což je fajn. Moje otázka ale zní, jak je to možné když admin práva teda očividně mám? Pokoušel jsem se naintalovat jednu hru (Counter strike 1.6) a nešlo to, hlásilo to nějakou chybu která se jevila jako problém s vytvářením umístění na systémovém disku a teď když jsem normálně v program files vytvořil složku pro tu hru (tak jako jsem to udělal předtím) a převzal nad ní vlastnictví tak už se hra v pohodě nainstalovala... proč to ale prvně nešlo?

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod ITCrowd » 26 pro 2018 20:08

To, že ti chybí v záložce zabezpečení možnost převzít vlastnictví není normální. Zjevně sis s něčím hrál a pokazil to. Až to spravíš, pak se tam ta možnost zase objeví. Co jsi pokazil, netuším. Každopádně - je to v právech.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
Funstorm007
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2015
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod Funstorm007 » 26 pro 2018 20:20

Já jsem s tím zas až tak moc udělat nemohl, jak jsem psal, skoro nikam mě to nepustilo a když už jo, nepovolilo mi to žádné změny. Winy jsem instaloval dvakrát, v obou případech to hned od začátku bylo takto "pokažené". Mám obavy aby se mi to v budoucnu ještě nějak nevrátilo, rád bych to teda dal do kupy, teď by ještě nebyl takový problém reinstalovat Winy ale za pár měsíců už to bude horší až tady toho zase budu mít kvanta ponastavovaný...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nelze získat přístup k souborům/složkám ve W10

Příspěvekod ITCrowd » 26 pro 2018 20:40

Pak děláš chybu při instalaci.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • macbook air 1466 2017 nelze reinsatlovat system "zotavovací server nelze kontaktovat"
    od drobino » 28 srp 2023 19:36 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    2
    5023
    od drobino Zobrazit poslední příspěvek
    28 srp 2023 21:31
  • Přístup k flask app (spuštěné na VM - linux) z internetu (prohlížeče) Příloha(y)
    od d-pozz » 08 říj 2023 20:31 » v Internet a internetové prohlížeče
    34
    7818
    od d-pozz Zobrazit poslední příspěvek
    20 říj 2023 16:41
  • Přístup na domácí server (WebDAV) z lokální sítě i z internetu
    od remkren » 30 pro 2023 17:19 » v Administrace sítě
    5
    1276
    od Microsheep Zobrazit poslední příspěvek
    31 pro 2023 08:29
  • Nelze zapnout PC
    od Deo » 26 kvě 2023 18:33 » v Problémy s hardwarem
    1
    952
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 23:34
  • Nelze odinstalovat hru
    od Kincl6 » 11 říj 2023 18:57 » v Vše ostatní (sw)
    2
    2070
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    11 říj 2023 19:24

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů