Sysprep - Ponechání uživatelů

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Sysprep - Ponechání uživatelů

Příspěvekod nations112 » 18 led 2019 14:17

Ahoj,
Sysprep běžné používám pro přípravu instalaček, takže už vím, jak to +- funguje.

Nevím si ale rady v tomto případě.
Mám připravený systém s nainstalovanými aplikacemi a uživatelským účtem. Rád bych provedl sysprep s tím, že by to smazalo ovladače, ID instalace, ale to je vše. Tudíž chci, aby po provedení sysprepu bylo přeskočené kompletně OBBE a systém najel klasicky do již připraveného uživatelského účtu.
Mělo by to jít pomocí odpovědního souborů, ale ani jednou se mi to nepodařilo a systém vždy má potřebu vytvářet nové účty a systém rozhodit.

Potřebuji to z toho důvodu, že systém je připraven pro běh jedné aplikace, bude fungovat na více konfiguracích a nastavovat znovu uživatelské účty je mi prostě k ničemu.
A svým způsobem bych to mohl v budoucnu využít i pro ulehčení práce pří reinstallu počítačů v práci. Takhle tam nahodím tenhle obraz, nastavím pár věcí a mám připravený systém jak s uživatelským účtem, tak aktualizacemi, tak programy.

Problém je ten, že 99% návodů se vztahuje na to, že vytváří čisté instalace s integrovanými doplňky, ale já chci z již fungujicího systému udělat "obraz", projet ho sysprepem a na něm fungovat jinde bez potřeby něco nastavovat krom ovladačů.

Díky za případné rady.

Reklama
zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10911
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sysprep - Ponechání uživatelů

Příspěvekod zeus » 18 led 2019 15:27

Uzivatelske ucty (a profily) zustavaji i po sysprepu.
Co audit + generalize?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

nations112
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1043
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Sysprep - Ponechání uživatelů

Příspěvekod nations112 » 18 led 2019 23:37

Ony sice zůstanou, ale jejich nastavení je taky rozhozené + je nutné skrze OBBE udělat ten nový účet. Takže práce navíc a výsledek není furt takový, jaký potřebuju.

Audit + generalize jsem už zkoušel, ale to asi nebude přímo to, co potřebuji. Všichni totiž počítají s tím, že systém připravím ještě před instalací v audit režimu, v nich si vygeneruji odpovědní soubory ve wim souboru a pak by to mělo asi fungovat.
Můj případ je ale takový, že ja již systém mám nainstalovaný, vše funkční a pouze potřebuju, aby sysprep vymazal SID a drivery. Poté obraz disku hodím na jiný PC, zapnu a systém bude fungovat takřka bezezměny. Výsledkem bude to, že budu mít připravený systém, který hodím kamkoli, doinstaluju ovladač a můžu předat.

EDIT: Tak nakonec jsem to zkusil přes audit mode a do budoucna to bude asi lepší volba. Protože projít sysprepem systém, který už je najetý je mnohem složitější, než to udělat odznova :D

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sysprep - Ponechání uživatelů

Příspěvekod SGvagon » 04 bře 2019 18:46

nations112: Také nyní řeším Sysprep, respektive právě ono založení uživatelského účtu. Po provedení Sysprep OOBE mi vždy zůstane v systému původní uživatel, ale po spuštění chce po mne systém založit účet další (nelze zadat jméno stávajícího účtu) . Nedá se tento krok přeskočit, případně aby Sysprep vymazal stávajícího uživatele?

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sysprep - Ponechání uživatelů

Příspěvekod petr22 » 04 bře 2019 18:57

Jeden uzivatel tam vzdy musi zustat.

Resi se to tak, ze se skriptem prejmenuje treba na renameduser a podobne.

SGvagon
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 261
Registrován: listopad 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sysprep - Ponechání uživatelů

Příspěvekod SGvagon » 04 bře 2019 19:12

petr22: A co kdybych sysprep provedl ve skrytém Administrator účtu? Respektive v něm bych prvně vymazal ten můj stávají a po sysprepu by měl jít znovu založit že? Admina bych poté opět skryl.

Dodatečně přidáno po 2 hodinách 38 minutách 41 vteřinách:
Ok tak vyřešeno. Stačí se v Sysprep prvně přepnout do Audit mode, který mne přihlásil do skrytého Administrator účtu, ve kterém jsem svůj účet vymazal a poté v Sysprepu už jsem postupoval následovně, OOBE a vypnutí. Při zapnutí už jsem mohl vytvořit účet pod svým názvem a je to :) .

Btw. v obou případech jsem měl zafajfkovanou možnost Generalize (Zobecnit) .

pavel72
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: červenec 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Sysprep - Ponechání uživatelů

Příspěvekod pavel72 » 08 zář 2019 17:33

Já se vetřu s otázkou jaký je prosím tedy zásadní rozdíl mezi Audit modem a OOBE modem?
Potřebuji "naklonovat" hotový systém, ale uživatele nepotřebuji řešit, jen detekci HW.

Přečetl jsem české návody, dívám se na YT a hlavu mám jak pátrací balón. Stejně tak tady, když si přečtu podlední odpověď, není mi jasné, kdy se tedy fáze sysprep ukončí a jak. Kvůli admin účtu přece není nutné spouštět sysprep, ten se dá normálně povolit, přihlásit na něj a smazat všechny jiné uživatele, ne? Proto mě mate řešení SGvagona.

Navíc mě právě matou ty restarty a nechápu, kdy se po restartu vlastně pokračuje v sysprepu a kdy už je to jeho "následek". V některých návodech ještě sysprep míchají s CTRL SHIFT F3.

Chápu to správně, že mi stačí jen audit mod + volba ukončit (a generalize) a nic víc nepotřebuju?

Díky


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti