Bezpečmost Sandboxie - virtualizační vrstvy

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Bezpečmost Sandboxie - virtualizační vrstvy

Příspěvekod cunik.cz » 28 úno 2019 22:03

Ahoj, Nedávno jsem četl článek a živě.cz o Sandboxu ve Windows jak je dokonalý. Hanili tam Sandboxie, jenž prý nepoužívá tak silnou virtualizaci jako ten Windowsácký. Nevíte co je na tom pravdy? Jakou používá právě Sandboxie. Dříve jsem na tento porgram slyšel samou chválu, ale teď. Je mi jasné že VMware nebo Virtual Box používají virtualizaci hardwaru, tudíž bezpečnější.

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečmost Sandboxie - virtualizační vrstvy

Příspěvekod ITCrowd » 28 úno 2019 22:06

Sandboxie jsem dříve také používal.
V současné době používám pro testy lixuch s wmvare playerem s vytvořenou kopiíí aktuálního systému.
Jak je to konkrétně s možností průniku ti neřeknu.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečmost Sandboxie - virtualizační vrstvy

Příspěvekod faraon » 28 úno 2019 22:17

Od provalení Meltdown/Spectre před víc než rokem bych si s tím už hlavu vůbec nelámal. Máš-li procesor Intel, tak libovolný skript na webové stránce otevřené v prohlížeči, běžícím v jakémkoliv virtuálu, může sáhnout na kterékoliv místo paměti celého počítače, tedy i do úplně jiného virtuálního stroje. Dá se tomu sice bránit, ale za cenu zpomalení celého počítače, v některých případech na méně než polovinu původní rychlosti!

Jestli jedeš na AMD, můžeš být klidnější, protože pro něj podobně závažný útok nebyl nalezen. Zatím. Takže s jásáním bych to nepřeháněl.

Možná by ses mohl podělit o odkaz na ten článek, ať se vidí kdo ho napsal a kolik za to od M$ dostal. Ono zrovna (L)Živě není úplně odborný web, nejen co se počítačů týče.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

cunik.cz
Level 3
Level 3
Příspěvky: 623
Registrován: leden 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Bezpečmost Sandboxie - virtualizační vrstvy

Příspěvekod cunik.cz » 28 úno 2019 22:37

Ještě před pár měsíci všude psali, jak je to super. Nechci vědět jaká je pravděpodobnost, jenom chci vědět jaké používá vrituální metody (paravirtualizace pod.)
https://www.zive.cz/clanky/windows-sand ... fault.aspx


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů