Využití ram na 100% - nestránkový soubor Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

c-rock
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Využití ram na 100% - nestránkový soubor  Vyřešeno

Příspěvekod c-rock » 05 srp 2019 11:51

Zdravím,
hledám prosím pomoc s řešením problému vysokého využití pamětí. Alepson 5x denne neco zacne pozvolna ukrajovat z ram do maxima, nasledně se to vrhne na page file. Reším to restartem a na par hodin je klid. Noc to přežije s 50% uspešností.
Prakticky spoustim jen chrome + discord + android emulator.

PC: Ryzen, 16gb ram, SSD kingstone+HDD, Win10 pro

Dosavadní kroky:
Ve správci souborů pod záložkou "výkon" se v krizové situaci dá najít že je velikost nestránkového soubory cca 13giga,
v procesech/podrobnostech ale není toto zaznamenáno, i když přidam dalsi sloupce s hodnotami.
Aktualizoval jsem winy na verzi 1903 + chipset + vga drivers- nepomohlo.
Scannow objevil chyby a opravil je, nyní bez chyb.
Zkoušel jsem různé sledovací prográmky až jsem se dostal k POOLMOON.exe kde mi bylo odhaleno, že ty zdroje využívá něco pod zkratkou UTIL a pomocí sigcheck jsem rozklíčoval následující (viz screenshot): CAD.sys, iaStorAVC.sys, xboxgip.sys

Vsiml jsem si, že pri oteviraní složky se staženymi soubory (default C: -SSD s oskama) trvá načítání obsahu mnohem déle, než kdykoliv předtím, tak jsem chtel zacít aktualizaci driveru iaStoreAVC.sys - intel rapid storage technologie - je tam nejaky ovladač z 2006, defaultní. Stáhl jsem nový, ale instalace neprojde, krze nenalezení hw který by to využil - jasně nemám intel.

No a tímto jsem vlastně skončil, a chtěl bych poprosit někoho, aby mě navedl co dál.
Předem díky
Přílohy
ramwtf.png

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využití ram na 100% - nestránkový soubor

Příspěvekod ITCrowd » 05 srp 2019 12:21

Asi bych zkusil najít, co to způsobuje. Zkusil bych RamMap (sysinternals) a porovnával časové vzorky. Nárůst by se tu měl projevit.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využití ram na 100% - nestránkový soubor

Příspěvekod RIKI22 » 05 srp 2019 12:32

Odinštaluj si ten intel rapid storage .Menil si dosku ?

c-rock
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využití ram na 100% - nestránkový soubor

Příspěvekod c-rock » 05 srp 2019 14:15

@ITCrowd stahl jsem ten rammap, dik, uz jsem ho pred tim instaloval, ale nevedel jsem si v nem rady. Zkusim jeste jednou.
@RIKI22 nn nemenil, ten problem vznikl tak pred 14 dny, a jsem si jistej ze jsem do systemu pred tim nezasahoval. No jak ten rapid odinstaluji prosim? Ve spravci zarizeni mam v kolonce radice IDE ATA/ATAPI odinstalovat ovladac u obouch disku?

c-rock
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využití ram na 100% - nestránkový soubor

Příspěvekod c-rock » 06 srp 2019 09:50

tak v rammap jsem nic nevidel. On sice v grafu potvrzuje masivní vyuzití paměti, ale v procesech ho nejsem schopny najit.

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6477
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využití ram na 100% - nestránkový soubor

Příspěvekod RIKI22 » 06 srp 2019 10:10

Pozri sa do Odinštalovať programy, či tam nemáš Intel® Rapid Storage.Neuviedol si dosku ale nainštaloval si AMD Sata zo stránky dosky alebo si to nechal na Win10 ?

c-rock
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využití ram na 100% - nestránkový soubor

Příspěvekod c-rock » 07 srp 2019 01:52

Tam právě IRST není, díval jsem se i v ccleaner, protože jsem měl zkušenost, že viděl věci, které windowsacky odinstalator nevidel, ale také nic. Nahodou jsem vcera narazil jen na jakýsi IRST log v textáku, který byl s aktualním časovým razitkem, ale jen random lokace na C: disku. Desku mám x470 msi carbon https://www.msi.com/Motherboard/support ... Win10%2064, sata drivery jsou obsaženy v Chipsetovem baličku, pokud se pokusim nainstalovat samostatný balik RAID/SATA z odkazu tak to hodí hlášku o nekompatibiltě.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využití ram na 100% - nestránkový soubor

Příspěvekod ITCrowd » 07 srp 2019 11:05

c-rock píše:tak v rammap jsem nic nevidel. On sice v grafu potvrzuje masivní vyuzití paměti, ale v procesech ho nejsem schopny najit.
Jestliže graf ukazuje plnění paměti a žádný proces s tím není svázán, pak jde o skryté chování. To je typické pro havěť. Rozhodně to nedělají ovladače. Ty, kdyby byly špatně napsány, mohly by špatně pracovat s pamětí, ale neskrývaly by se.
Doporučuji sekci HijackThis. Pečlivě si prostuduj návod jak vytvořit log a založ si téma v sekci HJT. Naši virobijci se tě ujmou.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

c-rock
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Využití ram na 100% - nestránkový soubor

Příspěvekod c-rock » 08 srp 2019 13:39

ok, dikec


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • GPU nemá využití 100% RTX 3060ti
    od hansikczex » 02 lis 2023 10:11 » v Problémy s hardwarem
    0
    1170
    od hansikczex Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 10:11
  • Nemožnost odstranit soubor Příloha(y)
    od Dolpi » 22 kvě 2023 18:54 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1306
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    23 kvě 2023 12:46
  • Poškozený soubor excelu Příloha(y)
    od Jsimi » 06 úno 2024 22:43 » v Kancelářské balíky
    0
    811
    od Jsimi Zobrazit poslední příspěvek
    06 úno 2024 22:43
  • Soubor personal.xlsb je uzamčen pro úpravy
    od VOM » 04 říj 2023 14:33 » v Kancelářské balíky
    3
    3891
    od VOM Zobrazit poslední příspěvek
    04 říj 2023 16:12
  • Windows 11, AMD - zvětšující se DUMP soubor na disku
    od Sheriff » 08 kvě 2023 16:57 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1416
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    18 kvě 2023 17:36

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů