Windows 10

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod petr22 » 08 lis 2019 20:15

Myslis, ze treba nemecke firmy zabyvajici se prodejem sw prodavaji nelegalni kopie Windows ?

Ve state, kde stahnes jeden film a pravnici po tobe obratem chteji 1000 Euro to neni prilis pravdepodobne.
Kdyby to bylo nelegalni, Microsoft s BSA tu firmu do nekolika tydnu zlikviduji, ty firmy ale prodavaji
sw uz 10-15-20 let a na vse davaji doklad.

A jiz bylo nekolikrat receno, ze zakaznik neni povinnen overovat legalnost licence, tedy v pripade
potreby se prokaze dokladem, ktery od prodejce ziskal - a podle noveho AZ neexistuje zpusob,
jak zakaznika potrestat i kdyby ta licence nebyla legalni, protoze "dobra vira". Prochazi takto
bohuzel i prodej veci, u nichz kazdemu s IQ alespon kulecnikove koule musi byt jasne, ze kradene jsou,
treba notebooky v hospode od "kamose" i s osobnimi daty cizich lidi.

Reklama
Krakatoa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Krakatoa » 08 lis 2019 20:44

Nevím co prodávají nějaké německé firmy.

MS a BSA tu firmu zlikvidují, aha :-D Tak se laskavě podívej jak se řešil Goodoffer24 (ten zrovna má komerční článek tu na cnews) na živě, když inzeroval na živě. Živě se dotazovalo přímo MS na to ohledně legálnosti licencí na Goodoffer24 a dal MS jednoznačnou odpověď? Nedal. A pak se podívej i na komenty těch, co tam něco koupili... Řeší někdo přeprodávání licencí, které se přeprodávat nemůžou, třeba MSDN? Neřeší. Řeší někdo to, že Goodoffer24 je z nějaké díry v asii (myslím že honkong nebo tak něco) a těžko řeší to, že OEM licence pro čr musí být původem z eu (podle toho výkladu SDEU). Řeší někdo to, že prodávaný Office ProPlus (i ten co je v reklamním článku tu na cnews) uživatel bez multilicence nemůže používat? A to jsou jen ty křiklavější průhledné možnosti a ani ty se neřeší.

Ano, běžný Franta asi doma nic dokazovat nemusí. Jenže já nic nepsal o tom, jestli musí dokazovat nebo ne, já psal o tom, že bude mít nelegální licenci.

Další věc je ta, že mnohdy legálnost/nelegálnost nejde vpodstatě dokázat, licence asi těžko mají něco jako techničák a nějakou databázi převodů třeba jako katastr nemovitostí, tak asi si člověk může představit co to bude za licence...

Na toto téma jsem diskutoval nespočetněkrát a zase je to tu. :-D Já na to už hážu bobek :-D A diskutoval jsem ohledně i té dobré víry :-) Je mi to jedno, ať si každej kopupí co chce :-D

Jo, běžte klidně tady na reklamní článek a kupte si z Goodoffer24 Office ProPlus :-) a dostanete legální Office proPlus a ještě k tomu zdarma licenci na Windows 10 Pro :-D, vše z nějakýho obchodu z honkongu nebo tak nějak. Moc průhledný? Jo to je fakt, jsou to asiati, tak třeba něco méně průhlednýho, třeba tady ty zmiňované možnosti ve vlákně.

Jo, běžte si koupit dobrou víru :-)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod petr22 » 08 lis 2019 21:12

Proto se to prave ma koupit v NEMECKU a ne v CINE nebo u jinych podvodniku :-)

Rikam asi po padesate, ze v NEMECKU si zadna firma nedovoli verejne prodavat nelegalni software,
to same Ebay - obratem blokuje cele ucty, o coz firma co je na Ebay vic jak 10 let nestoji.

V Cine je jim to bud totalne u zadele nebo v tom primo jedou statni firmy jako ve vyrobe
kopii Lega. V Nemecku policajti odnesou firme vsecky pocitace, Cina na ne udela leda dlouhy nos,
tudiz zablokovat neco mimo EU a USA je celkem slozite a vetsinou marne.

Opakuji znovu aby to pochopili vsichni - od prodejce v NEMECKU, ktery toho prodal stovky tisic
kusu nelze ocekavat, ze to bude nelegalni. Tudiz neplati to, ze kazda licence na Ebay je automaticky
nelegalni jen proto ze nestoji 120 Euro.

U webu, kde nejsou uvedene ani udaje kdo ho provozuje (jako je Goodoffer24), je ta pravdepodobnost
podvodu cca 99,9% a je na zdravem selskem rozumu kazdeho, jestli nakoupi tam nebo jinde kde je
pravdepodobnost podovodu minimalni. Portalu jako Goodoffer24 jsou desitky....

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2831
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod flowem » 08 lis 2019 21:27

Díky lidem, jako je Krakatoa, se ještě obchody radují z prodejů licencí za plné ceny. :lol:
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod petr22 » 08 lis 2019 21:30

"Nevím co prodávají nějaké německé firmy."

S touto vetou je nutne 100% souhlasit. Nemecko je divnej stat - Adolf musi byt bez kniru,
na svastiky se Nemci chodi jezdi divat do okolnich statu, ale autorske pravo vymahaji
pomerne poctive. Vsak take ono rozhonuti EU o preprodeji licenci je vysledek sporu
nemecke firmy. Kdyz ti neco proda Nemec, tak to musi podlehat nemeckym zakonum
a ty jsou jedny z nejprisnejsich v EU (v Nemecku treba nesmis u sebe nosit nuz).

Co zobrazuje cnews za reklamy olivnit nedokazu, ale bude to placena reklama, stejne
takova podvodna firma jako "ceska mincovna" ktera ma reklamy uplne vsude.
Naposledy upravil(a) petr22 dne 08 lis 2019 21:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod ITCrowd » 08 lis 2019 21:33

Myslím, že krakatoa je důkazem existence boha. Evolucí přece něco takového nemůže vzniknout?!?
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Krakatoa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Krakatoa » 08 lis 2019 21:49

petr22:
Pokud se k tomu v Německu staví MS jako k dotazu Živě ohledně Goodoffer24 tak je myslím úplně jedno kde to koupí, jestli v Číně/Honkongu nebo v Německu.

flowem:
Já nemám nic proti tomu, aby jakýkoliv obchod prodával něco za zlomkovou cenu, pokud je to jednoznačně něco legálního.

ITCrowd:
Co? Jakýpak Bůh. Mně se jen nelíbí, že se kšeftuje za peníze. Když je to zadarmo, tak mi to neva, ať si Franta z Horní Lhoty používá co chce, třeba KMS, HWID... Furt lepší než koupená dobrá víra, podpora kšeftařů...

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod ITCrowd » 08 lis 2019 21:55

Sežeň si chip, je to pár měsíců, co tam vyšel článek o přeprodávání licencí. Včetně rozhodnutí soudů atd. Navíc je tam i příklad, kdy tyto licence kupují i bezpečnostní sbory. A ty je musí mít 100% legální.
To, že se to někomu nelíbí, či to nechápe je podružné.
S bohem je to tak, že těžko uvěřit, že takový blb mohl vzniknout evolucí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Krakatoa
Level 1
Level 1
Příspěvky: 70
Registrován: leden 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Krakatoa » 08 lis 2019 22:08

ITCrowd píše:Sežeň si chip, je to pár měsíců, co tam vyšel článek o přeprodávání licencí. Včetně rozhodnutí soudů atd. Navíc je tam i příklad, kdy tyto licence kupují i bezpečnostní sbory. A ty je musí mít 100% legální.
To, že se to někomu nelíbí, či to nechápe je podružné.
S bohem je to tak, že těžko uvěřit, že takový blb mohl vzniknout evolucí.

Ale na to jsem tu ve vlákně už jednou reagoval. To, že přeprodávání legální OEM licence je podle výroku SDEU legální, vím a rozhodnutí SDEU jsem četl. Nic to nemění na tom, co tu píšu.
A jaké je to číslo chipu? Nemůžu se k tomu článku vyjádřit, když jsem ho nečetl. :-)

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2831
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod flowem » 08 lis 2019 22:22

Bez podobných chytráků by na světě byla nuda. :lol:
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Pic » 09 lis 2019 15:23

Když už z dotazu na legálnost koupené licence uděláte místo odpovědi diskuzi o morálce, tak se alspoň neurážejte. Několik z vás diskutérů již porušilo pravidla tohoto fóra, použitím urážlivých výrazů. Doufám, že nebude třeba řešit případné další urážky "žlutou".
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Fox_25
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2175
Registrován: duben 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10

Příspěvekod Fox_25 » 09 lis 2019 19:51

Krakatoa píše:Furt lepší než koupená dobrá víra, podpora kšeftařů...

To, že přeprodávání legální OEM licence je podle výroku SDEU legální, vím a rozhodnutí SDEU jsem četl. Nic to nemění na tom, co tu píšu.


A o co ti teda vlastně jde? Raději podpořím kšeftaře s legální licencí dle SDEU než mrkwosoft s cenou 4000 za W10pro x64 oem, zvlášť vzhledem k tomu jak se microsoft k W10 chová a že je schopen vypustit bezp. aktualizaci která vrtá do jádra natolik že předešlé ovladače prostě přestanou fungovat.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1641
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38
  • Windows 10 lite
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:53 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1062
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 12:02
  • windows 11-pluginy
    od showpayne » 02 črc 2023 19:55 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    834
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 19:55
  • Okenko Windows
    od Lebedil » 29 čer 2023 21:10 » v Problémy s hardwarem
    2
    780
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 21:39
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    697
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů