Win10 -sekání,pády,zpomalení

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6471
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod RIKI22 » 25 úno 2020 20:28

@multa62
Bios na doske aktuálny ? Nový disk si skúsil aj v porte M2.1 ?
Kingston SSD Manager slúži na aktualizáciu firmware na disku.
Ak vyšiel, tak zrejme preto , že starší odstraňuje nejaké chyby,ktoré sa môžu časom prejaviť.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod ITCrowd » 25 úno 2020 22:19

Ty řešíš všechno aktualizací všeho možného až do té doby, dokud se to definitivně nerozsype. Pak to zase někdo jiný složitě dává dohromady. Udělal bys líp, kdybys přispíval do témat, o kterých víš aspoň něco.
Ani neumíš číst. V původní sestavě ten kingstom vůbec nefiguroval.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

multa62
Level 2
Level 2
Příspěvky: 153
Registrován: únor 09
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod multa62 » 26 úno 2020 09:10

Zdravím a děkuji za další náměty,
ad RIKI -pokud se jedná o původní disk v portu M2.2 ,tak zkouška do portu M2.1 se nekonala,je tam dost blbý přístup.A ten úpně nový disk Kingston,který tam mám teď se zapojuje pouze do rozhraní SATA.Bios jsem neaktualizoval.
ad ITC-dost mne to mrzí,ale myslím si,že tentokrát si asi nerozumíme.Vždy jsem se snažil poskytnout všem ,co nejvíce informací pro řešení problému,ale je to dlouhotrvající a já ne vždy dokáži odpovědět na to,co jsem dělal před 14 dny.No a ten poslední příspěvek se Ti opravdu povedl :// Pak to zase někdo jiný složitě dává dohromady. Udělal bys líp, kdybys přispíval do témat, o kterých víš aspoň něco.Ani neumíš číst. V původní sestavě ten kingstom vůbec nefiguroval.//
Nezlob se,ale mám pocit,že si ani pořádně nepřečteš CO jsem napsal,protože kdyby ano,tak bys nemohl vysmolit takovou kravinu.Já jsem jasně psal,že 22.2. jsem Kingston vyměnil.A zatím si ty dohromady NIC nedal,ani složitě,ani jinak.Konec tvého příspěvku jsou vlastně jen urážky a o to jsem se tě neprosil.Já mám s tímto fórem vynikající zkušenosti .Jsou tu skvělí lidé,kteří hlavně radí a neprudí,tak se zamysli.
Takže končím toto téma a považuji je za uzavřené.multa62.
Win10/Pro; CPU-Ryzen 5/2600;AGP Asus Rog Strix B450 gaming;SSD-Kingston 240GB;RAM 8GB
GPU-GeForce GTX 1060 3G ;;zdroj Corsair 450W ;;

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10913
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod zeus » 26 úno 2020 09:52

Dalsi, co nerozumi psanemu textu? ITC to psal RIKImu, tak se hod do klidu...
Uz jsi zkousel odpojit ty stare disky a nechat jen SATA3?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod ITCrowd » 26 úno 2020 12:02

multa62: Přesně tak. Příspěvek bez adresáta je vždy odpovědí na poslední příspěvek (v tomto případě odpověď na rikiho příspěvek), to nemá s tebou co dělat.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

multa62
Level 2
Level 2
Příspěvky: 153
Registrován: únor 09
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod multa62 » 26 úno 2020 21:59

Zdravím a omlouvám se za špatně pochopený text, zejména ITC -promiň ,trochu mne to rozhodilo.Vím,že většina závad je jak se říká mezi židlí a klávesnicí a počítám s tím.Co se týče těch disků,tak trvale mám odpojený disk Baracuda,ostatní jsou v provozu.Zatím to vše šlape jak má.Nechal bych tomu teď nějaký čas,protože ty závady se projevily vždy až po určité době a pak se uvidí - multa62
Win10/Pro; CPU-Ryzen 5/2600;AGP Asus Rog Strix B450 gaming;SSD-Kingston 240GB;RAM 8GB
GPU-GeForce GTX 1060 3G ;;zdroj Corsair 450W ;;

Uživatelský avatar
CyberCodeDroid
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 253
Registrován: říjen 18
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod CyberCodeDroid » 27 úno 2020 04:44

Na tu obnovu i se strukturou a správným zobrazením lze použít tuto aplikaci, není zdarma, ale umí zázraky. I na Linuxu.
https://www.stellarinfo.com/

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod gogo1963 » 27 úno 2020 05:58

ty HDD vypadají divně oba... nevím, co s tím počítačem provádíš, ale 1700 zapnutí disku na 800 provozních hodin, to jim asi moc nepomáháš ... u HDD mám běžné hodnoty 800 zapnutí na 15 tisíc hodin ... taky ty základní hodnoty u všech HDD se zdají, resp.jsou vysoké, normální stav je "100" ... "253" jsou hodnoty, kdy HDD nestíhá zápis, čtení (na raw hodnoty nekoukám) ... pokud máš nějaký novější 100% funkční HDD, přesunul bych data na něj a to co z HDD zbude, bych uvedl do normálního stavu, smazat oddíly, vytvořit nové, kontrola vadních sektorů a pak zkoušet, co to dělá ... SSD jsou evidentně v pořádku, chyba může být teoreticky ještě na straně desky, ale to je méně pravděpodobné ... a co čtu na partition webech, změna formátu na RAW může proběhnout při výpadku napájení (tomu by odpovídal i ten vysoký počet startů disků) - vadný zdroj, nebo napájecí kabely diksů - pak z dalších mnoha důvodů, všechny souvisí s vadným diskem ... u externího disku může toto proběhnout i při nesprávném odpojení (vynechání "bezpečně odpojit hardware")
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod ITCrowd » 27 úno 2020 23:14

To by klidně mohlo být i tímhle...
ITCrowd píše:Teď mě napadá - setkal jsem se s tím jen jednou, a byl to disk sata1 a deska sata3, kdy w10 nebyly schopny disk ovládat rozumně. Skoro při každé operaci ho spouštěly znovu, tím byl systém nepoužitelný.
Ten WD je sata2 a deska sata3. Výrobci se moc o zpětnou kompatibilitu nestarají...
Zkus - systém na M2, připojen SSD Kingstom jako datový disk. Pokud by to bylo tím, pak by se závada neměla projevit.

Proto měl ověřit běh bez toho disku...
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

multa62
Level 2
Level 2
Příspěvky: 153
Registrován: únor 09
Bydliště: Havířov
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Win10 -sekání,pády,zpomalení

Příspěvekod multa62 » 28 úno 2020 16:36

Hoši,děkuji za další náměty k přemýšlení.
gogo: překvapily mne údaje o provozu disku ,hlavně nepoměr mezi zapnutím a provozem-je to opravdu divné.Při problémech jsem vždy vypnul jen datový kabel,napájecí zůstal,což by asi odpovídalo těm rozdílům.PC jsem zapínal denně několikrát,asi bude lépe ho nechat raději zapnutý celý den.Další zkušenost navíc.Také se ti přiznám,že jsem někdy u ext.HDD nedodržel postup bezpečného vypnutí a prostě jej jen vytáhl z USB.Slibuji,že si na to budu dávat pozor.
Cyber Code: díky za odkaz,ale anglicky neumím,takže to budu muset překládat a lépe prostudovat.To zabere asi dost času.Mohl bys mne nakopnout a říci přesně který ten prográmek to umí-je jich tam hafo,ušetřil bys mě hodně času.
ITC: taky to zkusím,jakmile nastanou problémy,ale zatím to šlape skvěle ,tak bych do toho radějí nezasahoval,ale přesto děkuji.
Win10/Pro; CPU-Ryzen 5/2600;AGP Asus Rog Strix B450 gaming;SSD-Kingston 240GB;RAM 8GB
GPU-GeForce GTX 1060 3G ;;zdroj Corsair 450W ;;


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Rychlost WIN10 - po upgrade na SSD nic moc... Příloha(y)
    od Prema844 » 05 led 2024 14:28 » v Problémy s hardwarem
    37
    2633
    od Prema844 Zobrazit poslední příspěvek
    17 led 2024 08:19
  • Win10 sa nenačítal správne Příloha(y)
    od 28nitro28 » 25 zář 2023 10:12 » v Windows 11, 10, 8...
    24
    3742
    od 28nitro28 Zobrazit poslední příspěvek
    28 zář 2023 06:18
  • Nová GPU - větší sekání her
    od lakcod » 23 úno 2024 18:26 » v Problémy s hardwarem
    9
    1011
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 úno 2024 16:54
  • Sekání kurzoru myši po čisté instalaci Windows 10 Příloha(y)
    od FooDMasteR » 26 kvě 2023 04:47 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1159
    od FooDMasteR Zobrazit poslední příspěvek
    26 kvě 2023 21:51

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů