černá obrazovka

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Zlobr61
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

černá obrazovka

Příspěvekod Zlobr61 » 15 dub 2020 09:55

Zdravím,začnu trochu ze široka,protože vím,že se jedná o starý krám,takže spoustu odborníků řekne investovat do lepšího. Jedná se o stolní pc postavené na zakázku v roce 2003, procesor Athlon 2200(doufám,že to píši správně,omlouvám se odborníkům), grafická karta Ge Force 5200, rovněž někdy z roku 2003. Pc šlapalo cca do roku 2016, kdy jsem ho kvuli místu odklidil do sklepa a přesedlal na ntb. V současné době se ale tak trochu vracím do dětských let, vracím se ke starým hrám a zjistil jsem,že na ntb(jedná se o klasický ntb asus za 15 000 kč) se vzhledem k grafice spousta her seká, přičemž na stolním pc kdysi běžely bez problémů. Takže jsem nedávno pc vytáhl ze sklepa, trochu oprášil a zprovoznil, zapoměl jsem dodat,že tam jsou legální Win 7 Home. Šlapal asi týden bez problémů, cca tři dny zpět mi při vypnutí hodil hlášku asi o třiceti aktualizacích, takže jsem počítač jen nastavil,aby po stažení aktualizací se sám vypnul. Ráno jsem pc normálně uvedl do provozu,respektice po zapnutí mi tam naběhla hláška o konfiguraci windows, potom vypínání-restart a tím jsem prakticky skončil. Od té doby při zapnutí pc naběhne pouze černá úvodní obrazovka s údaji o pc, která se zastaví a v dolní části je řádek s nabídkou klávesy F1 nebo Del, při stisku klávesy F1 obrazovka zčerná a nereaguje, nelze se ani při stisku klávesy F8(zkoušel jsem i klávesu esc) dostat k nouzovému režimu, při stisku klávesy del se dostanu do biosu. Monitor je funkční, zkoušel jsem, pc taky normálně "hučí",větráky fungují. Chyba zřejmě byla v těch aktualizacích,ale jsem laik takže neznám jiný způsob jak se dostat k nouzovému režimu a obnovení do předchozího stavu. Ještě bych chtěl pro úplnost doplnit,že v době funkčnosti se na monitoru objevovala hláška cmos checksum error default, někde jsem se dopátral,že to zřejmě způsobuje docházející "baterka" CR2032,ale že by to neměl být hlavní problém výše popsané závady. Díky za odborné názory.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: černá obrazovka

Příspěvekod petr22 » 15 dub 2020 10:03

Osobne bych zacal vymenou te baterie - stoji par korun - nektere desky
nedokazi korektne fungovat pokud baterie chybi nebo je vybita.

Co muze byt vadne - u skoro 20 let stareho pocitace cokoliv, bezna zivotnost
komponent je prekrocena nekolikanasobne. Za predpokladu ze nepomuze vymena
baterie bych pokracoval vyndanim disku a otestovani v jinem PC (Crystal Disk Info
ukaze stav disku), pak vymena zdroje, grafiky a desky (zdroj muze byt jakykoliv,
kazda deska i grafika ale bude stara tech skoro 20 let).

Uživatelský avatar
Zlobr61
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: černá obrazovka

Příspěvekod Zlobr61 » 15 dub 2020 10:21

Jo díky, baterií samozřejmě začnu,ale spíše bych se domníval,že to má nějakou souvislost s těma aktualizacema, jestli si to nerozumělo s ovladačem grafické karty či pod., ale jak jsem již psal nelze nastartovat nouzový režim

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53531
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: černá obrazovka

Příspěvekod petr22 » 15 dub 2020 11:09

Pocitac nezacne bootovat - to s Windows nesouvisi.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Při zapnutí hry černá obrazovka
    od Stancekk » 25 lis 2023 00:31 » v Problémy s hardwarem
    4
    831
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 08:50
  • Černá okna Příloha(y)
    od šulda » 01 dub 2023 14:36 » v Vše ostatní (sw)
    7
    1724
    od stranger0569 Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2023 21:49
  • Červená obrazovka od PC
    od AgentLost » 01 lis 2023 06:09 » v Problémy s hardwarem
    2
    973
    od Pajoš Zobrazit poslední příspěvek
    01 lis 2023 10:24
  • Blikající obrazovka Příloha(y)
    od PepcaLumca » 07 led 2024 11:03 » v Hry
    2
    1195
    od PepcaLumca Zobrazit poslední příspěvek
    07 led 2024 13:24
  • Samsung A52 5G preblikujuca obrazovka
    od Alvakim04 » 26 črc 2023 05:58 » v Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení
    3
    2643
    od Baronjame86 Zobrazit poslední příspěvek
    02 srp 2023 11:47

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů