WIN 10 - zrychlený čas Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

WIN 10 - zrychlený čas  Vyřešeno

Příspěvekod MachrCZ » 03 úno 2021 12:51

Ahoj,

včera jsem promazával složku TEMP z appdata, jeden soubor, který měl mnoho giga jsem vymazal pomocí programu na mazání, jelikož mi to windows blokoval a jak jsem ho smazal, tak spadl systém se smutným smajlíkem... Očividně jsem to dělat neměl :)

Po nějaké obnově a restartu vše funguje, ale co jsem si všiml, čas mi jde dopředu.. Teď se například synchronizoval zpět, ale ještě před chvilkou byl čas o 10 min dopředu a když jsem zkoumal sekundy, jdou rychleji, než reálně jsou..

Čím to lze napravit? Synchronizaci v nastavení jsem dával a nepomohlo..

Díky

Dodatečně přidáno po 21 minutách 45 vteřinách:
Opět o 4 minuty dopředu čas :(
Díky za veškeré rady :)

Reklama
Uživatelský avatar
Minapark
Level 3
Level 3
Příspěvky: 535
Registrován: říjen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN 10 - zrychlený čas

Příspěvekod Minapark » 03 úno 2021 14:48

Žij, jako bys měl zítra zemřít. A uč se, jako bys měl žít věčně.

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN 10 - zrychlený čas

Příspěvekod gogo1963 » 03 úno 2021 15:17

no nevím, nikdy jsem temp nepromazával a co koukám, má v nich nějakých 50 MB dat ... to nestojí za řeč ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Uživatelský avatar
kecalek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 599
Registrován: říjen 17
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: WIN 10 - zrychlený čas

Příspěvekod kecalek » 03 úno 2021 17:59

:offtopic:
MachrCZ píše:Ahoj,

včera jsem promazával složku TEMP z appdata, jeden soubor, který měl mnoho giga jsem vymazal pomocí programu na mazání, jelikož mi to windows blokoval a jak jsem ho smazal, tak spadl systém se smutným smajlíkem... Očividně jsem to dělat neměl :)

To si práve nemal robiť. Sú to síce NEPOUŽÍVANÉ dáta, ale v prípade spustenia aplikácie sa môžu znova použiť. Preto sa to vola AppData - Dáta Aplikácií.
Takéto vymazávanie sa robí cez systém Čistenie disku - OS totiž rozhoduje, či tie dáta bude, alebo nebude potrebovať. Pokiaľ totiž nejaká aplikácia je v OS nainštalovaná - OS predpokladá, že sa tie dáta môžu znova použiť a preto ich nevymaže. Navyše - mal si ich chránené proti vymazaniu - asi preto, lebo mohli sa potenciálne použiť.
Čo sa času týka - pochybujem, žeby pri synchronizácii zo siete sa čas rozchádzal. Buď nemáš synchronizáciu zapnutú (len synchronizuješ "jednorázovo", alebo si na zlom time serveri.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23591
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN 10 - zrychlený čas

Příspěvekod ITCrowd » 03 úno 2021 21:32

temp = temporary, neboli dočasné. Soubory v této složce jsou dočasné, lze je smazat pouze za předpokladu, že nejsou používány. Ty, co používány jsou, se mazat nesmí. proto wokna jejich smazání nepovolí.
Ve woknech lze tohle provést nástrojem vyčištění disku.

Těžko říci, co jsi udělal. první, co jsi měl zkusit je nějaký program pro obnovu souborů a zkusit soubory vrátit. Ale pokud už jsi udělal "nějakou" obnovu, pochybuji, že by tohle vedlo k výsledku.

Zkus si najít a spusti službu Windows Time (bývá nastavena na ručně), jestli se po spuštění služby čas srovná.

Další možnost je zkrátit interval aktualizace času:
Regedit, klíč \HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient, položka SpecialPollInterval. Údaj, který zde je, udává čas synchronizace v sekundách. Tak si tam nastav třeba 60 a bude se synchronizovat každou minutu.

Nebo můžeš vyhledat a použít nějakou ntp službu a nastavit častý čas synchronizace.

Můžeš zkusit nabootovat live linux a znovu smazat soubory v appdata\temp. Tím, že budou wokna vypnutá, je šance, že se soubory vytvoří znovu a správně.

Můžeš zkusit sfc.exe /scannow.

A konečně - čistá instalace systému.

Jak konkrétně odstranit to, co jsi napáchal, netuším.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
MachrCZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 741
Registrován: červenec 09
Bydliště: Praha 6
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: WIN 10 - zrychlený čas

Příspěvekod MachrCZ » 04 úno 2021 18:36

Netuším co se děje.. třeba to s tím TEMP nemá nic společného, ale všiml jsem si toho prostě teď, pač jsem vařil a najednou koukám, že mi nesedí čas o 15 minut.. Jak dám synchronizaci času ve windows, srovná se to, nicméně okamžitě je to rozhozené, viz screenshot.. Jen co píši příspěvek, čas v PC už je o 19 sekund napřed, jde to fakt velmi rychle.. :(

cas.jpg


Dodatečně přidáno po 1 minutě 40 vteřinách:
cas.jpg


Dodatečně přidáno po 14 minutách 26 vteřinách:
Tak dal jsem aktualizaci windows a čoveče, vypadá to, že se čas srovnal! Tak snad je to tím vyřešeno.. uvidím dál
Díky za veškeré rady :)


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů