Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit? Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Matiseli » 10 črc 2021 09:42

Zdravím,
mám velký problém... Napsal jsem na notebooku asi 100 článků + další skupinu cca 5 článků. Všechny články jsem přesunul do mobilu, kde jsem tu druhou (menší) skupinu článků dopsal plus kompletně opravil a upravil (gramatika, stylistika atd.). Prosím neptejte se mě, proč jsem to dělal tak složitě, měl jsem pro to své důvody.
Pak jsem se vrátil na NTB a stejným způsobem jsem opravil těch 100 článků.
Obě skupiny článků byly v jednom adresáři (adresář --> v tom 2 složky). Chtěl jsem si usnadnit práci, tak jsem z mobilu překopíroval celý ten hlavní adresář. Windows mě ujišťoval, že pokud se budou názvy některých souborů shodovat, tak se mě zeptá, jestli chci nahradit jejich obsah. Což logicky jsem chtěl jen u té menší skupiny článků.
Ale co se nestalo: Bez jakéhokoli varování mi Windows přepsal všechny soubory! Tedy i tu obrovskou skupinu článků. Takže ta korektura článků na NTB je celá pryč!
Prosím, můžete mi říct, co mohu dělat? Je to víc jak 3 týdny soustavné práce...
Děkuji moc za odpověď.

PS: Nebyl k dispozici internet, takže se mi ty články nezálohovali na DropBox ani na podobné služby.

help.png
Zde je to, co mi Windows psal
help.png (3.34 KiB) Zobrazeno 1049 x
Naposledy upravil(a) Matiseli dne 10 črc 2021 09:48, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Karrex » 10 črc 2021 09:47

To varování je tam hned při překopírování:
Obrázek
Musel jsi to přečíst špatně.

Když děláš takhle důležitou činnost, tak v čem? Pokud v Office, tak máš určitě zapnutou zálohu přímo v něm?
Naposledy upravil(a) Karrex dne 10 črc 2021 09:49, celkem upraveno 1 x.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Matiseli » 10 črc 2021 09:49

Karrex píše:To varování je tam hned při překopírování:
Obrázek
Musel jsi to přečíst špatně.


Ne, psalo mi to tohle:
help.png
help.png (3.34 KiB) Zobrazeno 1047 x

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Karrex » 10 črc 2021 09:56

To moje okno ti má vyskočit, když s tou tvojí hláškou dáš ano (zkus překopírovat znovu něco, co vidíš, že tam má opravdu ty stejné soubory - třeba složku na plochu a zpět).
Jsi si na 100% jistý, že pokud tam to okno nebylo, že jsi ty soubory měl přímo tam? To by byl divný bug.
Přes co jsi to upravoval?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53586
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod petr22 » 10 črc 2021 09:57

Ve vlastnostech slozek jde nastavit nezobrazovat konflikty pri spojovani slozek.

Neni to nahodou zapnute ? Ve vychozim stavu by byt nemelo.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Karrex » 10 črc 2021 09:59

Je to ono, taky jsem to musel zapnout, abych to vyzkoušel, ale i tak mu má následně vyskočit to okno z mého screenshotu.
Mě spíš přijde, že ty soubory musí mít jinde, jestli se ho to nezeptalo ještě na to.
Matiseli: A zároveň bych si to vypl, aby se ti ukazovalo jen to okno s nahrazením:
Obrázek
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Matiseli » 10 črc 2021 12:19

Karrex píše:To moje okno ti má vyskočit, když s tou tvojí hláškou dáš ano (zkus překopírovat znovu něco, co vidíš, že tam má opravdu ty stejné soubory - třeba složku na plochu a zpět).
Jsi si na 100% jistý, že pokud tam to okno nebylo, že jsi ty soubory měl přímo tam? To by byl divný bug.
Přes co jsi to upravoval?


Díky za rychlou odpověď.
Šlo o kopírování z Android telefonu do PC. Vše přes správce souborů, mobil byl připojen přes USB. Běžně mi vybíhá ta tvoje hláška. Tentokrát mi ale vyběhla tato neobvyklá z prostého důvodu: kopíroval jsem (metodou drag and drop) celý adresář (složku) se soubory, nikoliv jednotlivé soubory. Mimochodem, šlo o .docx soubory. Soubory ve zdrojovém adresáři se shodovali se soubory v cílovém adresáři (bohužel pouze názvem, nikoli obsahem.)
Kdyby to nebylo jasné, mohu nahrát video simulaci problémů.


Jinak zkontroluji jestli jsem opravdu ty soubory měl přímo tam, i když jsem to dělal už několikrát. Jen co budu mít navečer k dispozici PC.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod X » 10 črc 2021 12:34

1) Win 10 (ME, Vista, 8, 11) se opravdu nedá používat k seriózní práci bez neustálých různých problémů s OS

2) zkus nějaký obnovovací software, například R-Studio zda ještě (přepsané?) soubory uvidí a pokud ano, obnov je na jiný disk a každý potom otestuj, zda nejsou (ani z části) přepsané

Uživatelský avatar
gogo1963
Master Level 7.5
Master Level 7.5
Příspěvky: 5664
Registrován: srpen 19
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod gogo1963 » 10 črc 2021 15:59

přesouvat soubory je riziko vždycky a všude, nevíš, co se kde podělá ... vždycky je lepší kopírovat a vkládat, pořád je ten kopírovaný základ tam, kde byl ...
i7 10700/Grandis 3/ z490 Meg Unify/XPG GAMMIX S11 Pro 500GB/Samsung 970 EVO PLUS 1TB/ Define R5/ Patriot Viper 4 16GB Kit 3400/ 4TB Skyhawk/ RX 6600 XT/ CORSAIR 750W RM750x/sound blaster zx/ Dell S2721DGF /MSI RX 6600 XT GAMING X 8G /4TB Ironfolf pro

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Matiseli » 10 črc 2021 16:56

Tak to R-studio mi téměř nic nenašlo... dovedlo obnovit jen pár word dokumentů, ale s prázdným obsahem. To vypadá, že je to nadobro pryč... :(

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Karrex » 10 črc 2021 17:00

Přes co jsi upravoval ty články? Office?
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Matiseli
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 381
Registrován: červen 14
Bydliště: Podíváte-li se roku 2023 na oblohu, tak na té planetě více v pravo
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Windows 10 bez varování přepsal soubory! Jsou skutečně přepsány? Dají se zachránit?

Příspěvekod Matiseli » 10 črc 2021 17:11

Karrex píše:Přes co jsi upravoval ty články? Office?

Přesně tak. Žádná záloha nebyla zapnutá. Vše mi totiž zálohuje v reálném čase DropBox, jenže zrovna nyní nastala velice výjimečná situace, že nebyl dlouho dostupný internet...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Propagace služeb - jaké jsou nejlepší možnosti?
    od HelFix » 09 pro 2023 13:16 » v Komunikace na internetu
    1
    2090
    od pikaso.andreas Zobrazit poslední příspěvek
    09 pro 2023 22:15
  • Jak kopírovat soubory z hostitele do VirtualBoxu? Příloha(y)
    od atari » 26 črc 2023 16:36 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1490
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 11:30
  • W11-Otvírají se všechny text soubory
    od supfor » 06 bře 2024 20:24 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    807
    od supfor Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 20:41
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků.
    od xDwery » 24 kvě 2023 06:05 » v Problémy s hardwarem
    1
    581
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 06:26
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků Příloha(y)
    od xDwery » 24 kvě 2023 14:57 » v Problémy s hardwarem
    2
    695
    od xDwery Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 20:09

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti