Windows registry

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Strakery
nováček
Pohlaví: Muž

Windows registry

Příspěvekod Strakery » 06 led 2022 13:47

Zdravím, mám otázku koukal jsem na nějaký video o vylepšení Windows přes registry. Mohl by mi prosím někdo vysvětlit co znamenají tyto údaje co všichni mění ? Ovlivní to nějak chod pc ?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Multimedia\SystemProfile\Tasks\Games

GPU Priority
Priority
SFIO Priority
Scheduling Category

Dodatečně přidáno po 10 hodinách 31 minutách 19 vteřinách:
Nikdo ? není tu žádný expert přes registry. Mě jen zarazilo, že všichni doporučují GPU Priority 8 a Priority 6. Já mám standartně obě na 2. Když tam dám 0 na obě. PC běží nádherně svižně. S tím, že akorát vidím rychlejší změnu v FPS. Teploty jsou stejný i napětí. Je to něco jako odezva systému nebo to je něco co brzdí PC aby nedošlo k poškození ?
Rozumný člověk se přizpůsobuje světu kolem sebe.
Nerozumný se vytrvale snaží přizpůsobovat svět sobě.
Proto veškerý pokrok závisí na nerozumných lidech.

Reklama
Strakery
nováček

Re: Windows registry

Příspěvekod Strakery » 07 led 2022 11:21

Pc odborníci, ale bavím se tu sám :D Včera jsem u toho seděl asi 5 hodin a zkoušel různě čísla, dělal testy. Výsledek je, že to brzdí pc.
Měl jsem problém s trháním obrazu v RD2 a smazal jsem obě kategorie GPU Priority i Priority, no problém je pryč. Stejně, tak mám menší teploty + PC běží mnohem svižněji. Ještě dneska si zkontroluji jestli to neudělá nějaký chyby.
SFIO Priority je něco pro net

Dost mi chybí nějaká Cz/en wiki pro registry atd Kde někdo testuje, ovlivnění systému při změně. Na YT lidi jen ukážou co změnit a dál to nevysvětlují. V dnešní době, kdy je všechno málo a nebo to stojí trojnásobek, by lidi ocenily, každý výkon navíc v podstatě zadarmo.

newwes
Level 3.5
Level 3.5

Příspěvekod newwes » 07 led 2022 12:38

PC odborníci pracují a nerýpou se v registrech.
Čemu nerozumím, v tom se nehrabu.
Co funguje, nechám být.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15

Příspěvekod petr22 » 07 led 2022 12:59

Pc-help neni chat, je to diskuzni forum, coz znamena ze na odpoved muzes cekat dny az tydny, dokud
se sem nepodiva nekdo, kdo danemu tematu rozumi a bude chtit odpovedet. Ty si stezujes uz po 10 hodinach,
ze nemas odpoved.

Tady to je vysvetlene: http://n1kobg.blogspot.com/p/blog-page_23.html

Neni to zadna univerzalni vec, zalezi i na hw konfiguraci pocitace jaky bude vysledek.

Jak ji bylo receno, pokud nevis co delas a proc to delas a jen opisujes z textu polozky a nekam zadavas, tak se muzes
dostat do stavu, kdy po restartu treba uz nenabehnou Windows. Zadne zazracne nastaveni na zrychleni pocitace neexistuje.

Strakery
nováček

Příspěvekod Strakery » 07 led 2022 14:04

No, je zvláštní, že se do tématu podívá 100 lidi a nikdo tomu nerozumí, ale dobře.
Z toho článku se sice dozvím, co jde upravit a co to znamená. Od piše, že Scheduling Category is High a pak při tom je nastavený standartně CPU Priority is treated as 2, ale co znamená to číslo. Jako 2 procesy na High. Stejně tak GPU Priority is 8, ale dole si nastavil 12.To mě zajímá, jaký číslo je ještě bezpečný a jaký ne.

petr22 píše:Pc-help neni chat, je to diskuzni forum, coz znamena ze na odpoved muzes cekat dny az tydny, dokud
se sem nepodiva nekdo, kdo danemu tematu rozumi a bude chtit odpovedet. Ty si stezujes uz po 10 hodinach,
ze nemas odpoved.

Tady to je vysvetlene: http://n1kobg.blogspot.com/p/blog-page_23.html

Neni to zadna univerzalni vec, zalezi i na hw konfiguraci pocitace jaky bude vysledek.

Jak ji bylo receno, pokud nevis co delas a proc to delas a jen opisujes z textu polozky a nekam zadavas, tak se muzes
dostat do stavu, kdy po restartu treba uz nenabehnou Windows. Zadne zazracne nastaveni na zrychleni pocitace neexistuje.

Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5

Příspěvekod Mr. Incognito » 07 led 2022 14:28

V takových věcech se prakticky nikdo nehrabe, protože často uděláš více škody než užitku. Proto ti na to nikdo neodpověděl.

• Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Windows 7 chyba Windows Update 80072EFE
    od Italiarobuxes » 11 bře 2021 12:26 » v Windows 10, 8, 7..
    1
    3056
    od ITCrowd
    11 bře 2021 12:35
  • Update windows 7 32 bit na windows 10 32bit
    od Mladkov204 » 28 zář 2021 11:36 » v Windows 10, 8, 7..
    1
    366
    od ITCrowd
    28 zář 2021 11:44
  • Aktivace Windows 10 s klíčem pro Windows 11
    od Zakk » 10 pro 2021 18:16 » v Windows 10, 8, 7..
    8
    319
    od Zakk
    10 pro 2021 22:47
  • Pin kod Windows 10
    od Lukas462 » 27 bře 2021 14:32 » v Windows 10, 8, 7..
    8
    827
    od hroch123
    01 dub 2021 10:44
  • Windows 11 a pohled na FPS u her
    od HelFix » 12 led 2022 18:12 » v Windows 10, 8, 7..
    4
    238
    od Strakery
    14 led 2022 13:50

Zpět na “Windows 10, 8, 7..”