DOSový aplikace pod WinXP

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

DOSový aplikace pod WinXP

Příspěvekod miras » 26 srp 2004 13:30

Řeším docela dobrou záhadu... Na pár počítačích se stává, že jakejkoliv dosovskej program zamrzává, pokud je puštěněj ve full screenu. Pokud něco dosovýho pustím v okně, šlape to jak hodinky, ale po přepnutí na full screen to zamrzne. De to přepnout zpátky do okna, ale program už nereaguje. Řek bych, že hardwarem to nebude, protože se to děje na několika zcela odlišnejch sestavách. Zkoušel sem všemožný nastavení kompatibility, ale ani systémem pokus omyl sem se zatím nikam nedopracoval :P
Zkuste mi poradit, co mám ještě vypnout nebo zapnout. Kdo se trefí má u mě panáka :wink:

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 27 srp 2004 00:08

Problém spočívá myslím si v tom, že ve full módu má program povolený přímý přístup k prostředkům PC - takže i ke grafické kartě. No a právě na grafické kartě zůstane viset. :? Jinak ve window módu ten přímý přístup nemá - přistupuje přes WinXP zprostředkovaně.

Takže bych to typoval tak, že je to grafika od grafiky, ovladač od ovladače a program od programu...= celkem blbá situace
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 27 srp 2004 06:11

Dík, ty dokážeš člověka potěšit :wink:
No vono aby to bylo ještě zajímavější, tak se dokonce stává, že na dvou naprosto úplně zcela hardwarově i softwarově shodnejch počítačích to na jednom běží a na druhým ne. Já už fakt nevím... Jestli je to grafikou, nebo ovladačema, nebo tak nějak obojím dohromady... :?: No nic, ještě si trochu zkusím pohrát s ovladačema a uvidíme.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

....

Příspěvekod Rimmer » 28 srp 2004 21:17

No, já jen hádám - podle toho co jsem kde četl a viděl v chodu, by to tou grafikou mělo být. Sám moc DOSovských aplikací na WinXP nepoužívám, takže nemám vlastní zkušenost..
Rimms


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů