Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

crada777
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 323
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod crada777 » 28 zář 2015 02:01

Dobrý den, dnes mě okradli o účet na steamu, popíši to následovně. Jeden týpek mi nabídl, že za hru (kompetitiv) na CS:GO mi dá 20$, nejdřív jsem tomu nevěřil a potom jsem se nechal napálit, týpek mi řekl ať mu dám teamviewer (id a heslo), udělal jsem, nejdřív se mi pokoušel do počítače dát toto: https://mega.nz/#!QJ8iDSLT!PDxYQ3b_eGKl ... WUfyHAQpSM <--- TO JE TEN VIR!!, povedlo se mu to až po tom, co mi povypínal antivir v počítači, poté mi to začalo být divné, tak jsem vypl internet, bylo pozdě... Poté, co jsem se pokoušel připojit na steam, nešlo to, dotyčný dokonce změnil email... Ukradl mi asi i heslo z emailu... Nechápu to... Potom si na svůj steam profil přeposlal mé drahé skiny v hodnotě asi 200€, absolutně nevím co mám dělat, mám kontaktovat steam podporu, pomůže mi? Vrátí mi mé věci? Předem díky za rady

Reklama
Uživatelský avatar
LosMajos
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 663
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod LosMajos » 28 zář 2015 02:05

Ježiš ještě jsem ten odkaz dej .. :-D Napiš do HJT sekce a napiš na Steam support. To je taky nápad dávat neznámému člověku id a heslo od teamvieweru....
Don’t panic, it’s organic!

Intel Core i5-10400F, Gigabyte GTX 1660 Super OC, HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 2666 CL13, Seasonic CORE GM-500 - 500W, ASRock B460M PRO4 - Intel B460, Kingston A2000, M.2 - 1TB, Arctic Freezer 34 eSports, Ducky Shine 7 MX silent red, Endgame Gear XM1.

crada777
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 323
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod crada777 » 28 zář 2015 02:10

Co přesně bych měl do HJT sekce dát? Přesně tohle, nebo nějákej log?

Uživatelský avatar
LosMajos
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 663
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod LosMajos » 28 zář 2015 02:16

viewtopic.php?f=108&t=5119 + napiš tam link na tenhle topic, ať si tvůj příběh přečtou.
Don’t panic, it’s organic!

Intel Core i5-10400F, Gigabyte GTX 1660 Super OC, HyperX Predator 16GB (2x8GB) DDR4 2666 CL13, Seasonic CORE GM-500 - 500W, ASRock B460M PRO4 - Intel B460, Kingston A2000, M.2 - 1TB, Arctic Freezer 34 eSports, Ducky Shine 7 MX silent red, Endgame Gear XM1.

Uživatelský avatar
TheEffectex
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1116
Registrován: duben 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod TheEffectex » 28 zář 2015 02:26

Ještě napiš na Steam Support, co se ti stalo, pomůžou ti získat účet zpět.
MB MSI B85-G43
GPU MSI GTX 960 2GB
CPU Intel Core i5 4460
RAM 8 GB Kingston HyperX Fury 1600 MHz
PSU Seasonic M12II-520W
SSD Samsung 850 EVO 120GB(System) HDD Seagate Barracuda 7200.14 1TB
LCD BenQ XL2411Z
MOUSE Razer Deathadder PAD Razer Goliathus
AUDIO Kingston HyperX® Cloud
KB: Corsair Strafe
OS Win 7 Ultimate 64bit

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod Žbeky » 28 zář 2015 10:53

Tohle je až tak moc naivní, až pochybuju, že ti steam support uvěří. Že neznáš fintu s teamspeak pluginem se dá pochopit, ale to, že si necháš cizím člověkem vrtat přes teamviewer v počítači, i když vidíš, že vypíná antiviry a že následně zadáš své přihlašovací údaje do aplikace napodobující Steam, i když sám víš, že to oficiální Steam není, to už je moc
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

crada777
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 323
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod crada777 » 28 zář 2015 10:58

Nevěděl jsem, že to není oficiální steam, až když jsem odentroval ty údáje a nic se nestalo...

Uživatelský avatar
Žbeky
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 22288
Registrován: květen 08
Bydliště: Vsetín - Pardubice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod Žbeky » 28 zář 2015 11:04

Sám jsi psal, že to mělo úplně jinou ikonu
V SZ řeším jen záležitosti týkající se fóra. Na prosby a žádosti o technickou podporu nereaguji. Díky za pochopení.

HiJackThis + návod - HW Monitor - Jak označit příspěvek za vyřešený - Pravidla fóra

Uživatelský avatar
Trenky.Plenky
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 703
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod Trenky.Plenky » 28 zář 2015 11:05

Normálně napiš na steam support, že si kliknul na fake steam odkaz a přihlásil ses tam, měli by ti to vrátit. Hlavně prosimtě nepiš že sis nechal vrtat v kompu přes teamviewer, sorry ale to může napadnout fakt jen idiota :D
Procesor: Intel i5 4460 3.4Ghz
Grafika: MSI GTX 970 gaming edition
Paměti: Hyperx blue 8GB 1600Mhz
Základka: MSI b85-g43
Zdroj: Seasonic energy knight 500W
Case: Zalman Z3 plus
Chladič: SilentumPC Fera 2 HE1224
HDD: Seagate Barracuda Black 1TB

Nexus5

crada777
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 323
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod crada777 » 28 zář 2015 11:09

Ale ano máš pravdu :D Vystihl jsi to naprosto přesně, že to může napadnout jen idiota a já v takovémhle ohledu idiot jsem největší :D

crada777
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 323
Registrován: červen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod crada777 » 28 zář 2015 11:14

Ještě bych se zeptal, takhle to bude stačit popsat když jim to tam pošlu (Google translator 4ever)?: Hello, today I was robbed. Let me tell you the story of how it happened. Today user http://steamcommunity.com/id/gogogok/ sent an offer that if I go with them to play CS: GO, give me a reward for my help. I got them an IP address to the Teamspeak where I had to download the plugin (virus) when I pulled him uninstalled my steam and me without my knowing it installed another when I wanted to "sign" it did not work, after writing their data I probably due to the virus got on email and so obtain the code from the steam guard, they turned off the steam guard after he got the account, changed also e-mail, the only thing I could do is that I saved account the fact that I had sent password on the cell phone when I signed up for an account, I found that my stuff from the inventory are gone, he sent them to him to another account. => I clicked on a fake link that gained access to steam, fake link into my computer and put a keylogger that discovered the password to my e-mail, please help.

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Ukradli mi Steam účet kvůli viru... Co mám dělat?

Příspěvekod behavioralista » 28 zář 2015 12:01

No a proč to píšeš v angličtině?Steam jako nemá zastoupení v Česku?


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů