Zřejmě zavirovaný notebook

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

pepan321
Level 2
Level 2
Příspěvky: 224
Registrován: duben 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zřejmě zavirovaný notebook

Příspěvekod pepan321 » 10 čer 2020 16:41

Dobrý den,

otec mně před chvílí dovezl notebook, že mu tam nejdou jeho oblíbené šachy (http://www.duelovky.cz) a že mu vyskakuje antivir, že má zaplatit 5 Euro. Notebook je HP, jsou na něm Windows 10. Hláška se mně neobjevila, zato některé stránky nejdou spustit - seznam.cz a jeho články najedou, google také. Nejde eset online scanner. Zkoušel jsem různé prohlížeče, nejde Stáhl jsem tedy eset online scanner na jiný PC a pustil z flashky - 1. krok - "aktualizace modulů se nepodařilo stáhnout. Zkontrolujte vaše připojení k internetu."

Předtím jsem ještě zkoušel Junkware Removal Tool a opět se nepovedlo stáhnout aktualizaci, takže kontrola neproběhla.

Jak mám dále postupovat?

P.S.: teď jsem si všiml, že PC místo vypnutí chce nainstalovat aktualizace, mohlo by to být tím?

Děkuji!

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23603
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zřejmě zavirovaný notebook

Příspěvekod ITCrowd » 10 čer 2020 16:43

Na to je tu sekce HJT. Pečlivě si prostuduj návod, jak má vypadat dotaz. Naši virobijci ti už poradí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti