Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Speedhack
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 310
Registrován: květen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Speedhack » 15 črc 2021 13:28

Zdravím,
po platbě přes paypal na hrk.com mi vyskočil Trojan:Script/Oneeva.A!ml v souboru C:\Users\uzivatel\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\Cache\f_0aefde

To bylo asi naposledy co jsem kupoval něco přes tento web :D.
Nikdy se mi nic podobného nestalo a to tam už pár transakcí mám za minulé roky (kolem 20ti).
V pár případech jsem zadával i kreditní kartu, ale to už je více jak rok a žádný problém. Co se tady mohlo přes ten paypal stát? Ani mi to na airbank nevyhodilo potvrzení, divný. Asi tím jak jsem tam platil včera..

EDIT: po 10 minutách to vyskočilo znova v f_0af41c v chrome/cache

Díky

Reklama
Uživatelský avatar
Speedhack
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 310
Registrován: květen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Speedhack » 15 črc 2021 14:14

Opět zase v jiném souboru, stejná složka a to stačilo jít jen na tu stránku :D. Nebo je možnost, že to mám už v PC?
Malwerbytes nic nenasel

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod jaro3 » 15 črc 2021 14:34

Vyskočil? Jaký antivir?

Vlož log z HJT:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=70&t=5119
https://sourceforge.net/projects/hjt/fi ... e/download


Stáhni si ATF Cleaner
https://www.majorgeeks.com/mg/getmirror ... ner,2.html
Poklepej na ATF Cleaner.exe, klikni na select all, poté:
-Když používáš Firefox (Mozzila), klikni na Firefox nahoře a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected.
-Když používáš Operu, klikni nahoře na Operu a vyber: Select All, poté klikni na Empty Selected. Poté klikni na Main (hlavní stránku ) a klikni na Empty Selected.
Po vyčištění klikni na Exit k zavření programu.
ATF-Cleaner je jednoduchý nástroj na odstranění historie z webového prohlížeče. Program dokáže odstranit cache, cookies, historii a další stopy po surfování na Internetu. Mezi podporované prohlížeče patří Internet Explorer, Firefox a Opera. Aplikace navíc umí odstranit dočasné soubory Windows, vysypat koš atd.
- Pokud používáš jen Google Chrome , tak ATF nemusíš použít.


Stáhni si TFC
http://www.geekstogo.com/forum/files/fi ... -oldtimer/
Otevři soubor a zavři všechny ostatní okna, Klikni na Start k zahájení procesu. Program by neměl trvat dlouho.
Poté by se měl PC restartovat, pokud ne , proveď sám.

Stáhni AdwCleaner (by Xplode)
http://www.bleepingcomputer.com/download/adwcleaner/
http://www.adlice.com/downloadprogress/
pro majitele win7 stáhni zde:
https://filehippo.com/download_adwcleaner/ ( nedávej aktualizaci!)

Ulož si ho na svojí plochu . Klikni na „Souhlasím“ k povrzení podmínek.
Ukonči všechny programy , okna a prohlížeče
Spusť program poklepáním a klikni na „Skenování“
Po skenu se objeví log , který se otevře. ( jinak je uložen systémovem disku jako C:\AdwCleaner [C?].txt ), jeho obsah sem celý vlož.

Stáhni si Malwarebytes' Anti-Malware
https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

na plochu , nainstaluj a spusť ho
-Pokud není program aktuální , klikni na možnost „Aktualizovat nyní“ či „Opravit nyní“.
- bude nalezena aktualizace a nainstaluje se.
- poté klikni na Spustit skenování
- po proběhnutí skenu se ti objeví hláška vpravo dole, tak klikni na Zobrazit zprávu a vyber Export a vyber Kopírovat do schránky a vlož sem celý log. Nebo klikni na „Textový soubor ( .txt)“ a log si ulož.
-jinak se log nachází v programu po kliknutí na „Zprávy“ , nebo je uložen zde: C:\ProgramData\Malwarebytes\Malwarebytes Anti-Malware\Logs

- po té klikni na tlačítko Dokončit, a program zavři křížkem vpravo nahoře.
(zatím nic nemaž!).
Pokud budou problémy , spusť v nouz. režimu.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Speedhack
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 310
Registrován: květen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Speedhack » 15 črc 2021 14:46

Díky jaro3. Zrovna teď dělám kontrolu win defenderem. Používám jen Windows Defender tam to vyskočilo. Vše udělám večer, za 2h bude hotová kontrola, je lepší při tom na PC nic nedělat? Aktuálně mám zaplý steam a tam hru+chrome.
Na chrome mám uložených 500 hesel a všechny záložky, 2 emaily už mám pwnuté, ale to je za posledních 5 let to není aktuální. 5 webů propustilo informace uživatelů, přitom to nejsou ani žádné warez weby. Už jsem si založil jiný email na pochybné weby.

Chci tím jen říct, že bych nerad přišel například o hesla,steam kde mám přes 200 her. V pc mám ještě pár cracknutých her, ale nikdy nebyl problém, duveryhodne weby.. 5 typů hesel už mám prolomených, ale jsou celkem jednoduché a používal jsem je na obyčejných webech kde nic nehrozí. Nechci také přijít o mojí kreditní kartu třeba.

Záleží mi hlavně na emailu, steamu, hesla protože přes to mám vše spojené. Všude mám číslo. Pro případ nouze jsem si vytiskl na všechny emaily záložní kódy. Kdybych měl říct jak je na tom PC, tak asi v pohodě, mám aktuálně 2 HDD a 1 SSD disk. Na jednu stranu se ten PC v poslední době trochu zpomalil, ale je fakt, že ten SSD mám už nějakou dobu typ SATA takže není nejrychlejší. Nejlepší to je prvních pár dní když udělám reinstal PC, během půl roku tam nahážu věci a znáte to :D.

Bylo by lepší používat nějaký password manager? 1password atp.

Nikdy jsem neměl problém, že by se mi někdo pokoušel přihlásit na steam nebo email a to jsem těch cracknutých her měl mraky. I když by se neměl šířit warez, přiznám se, že v posledním měsíci jsem stáhl 5 her a vše v pohodě. Prověřené sítě kde by to ostatní uživatele nahlásili. Ale snažím se spíše si hry kupovat, nebo stáhnout zkusit a poté koupit. Tento vir má spojitost s webem hrkgames kde jsem dnes platil přes paypal.

Erredar
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1126
Registrován: březen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Erredar » 15 črc 2021 15:14

Mě vyskočil Trojan, do 30 min jsem reinstaloval windows, a druhy den se mi už nějaký neřád přihlásil na Google účet.
Ryzen 5800x(XPG Levante), B550 mag tomahawk, 2x16GB Fury Renegade 3600Mhz CL16, Asus TUF RX6800, Kingston A2000 500GB+1TB, XPG CORE REACTOR 850w

Uživatelský avatar
Speedhack
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 310
Registrován: květen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Speedhack » 15 črc 2021 15:18

Snad se mi to nestane, nevím jak by to udělal mám to přes číslo. Ale jako asi je tam možnost :D Kdyby mi hackl i mobil, samozřejmě chápu, že jsou dnes jiné možnosti jak se tam dostat.

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod jaro3 » 15 črc 2021 15:32

Uvidíme až dáš logy. Zatím nepodléhej panice.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Speedhack
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 310
Registrován: květen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Speedhack » 15 črc 2021 18:39

HJT LOG -

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.4
Scan saved at 18:38:53, on 15.07.2021
Platform: Unknown Windows (WinNT 6.02.1008)
MSIE: Internet Explorer v11.0 (11.00.19041.0001)


Boot mode: Normal

Running processes:
C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NvNode\NVIDIA Web Helper.exe
C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat DC\Acrobat\AdobeCollabSync.exe
C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat DC\Acrobat\AdobeCollabSync.exe
C:\Users\jurym\AppData\Local\MiPhoneManager\main\MiPhoneHelper.exe
C:\Program Files (x86)\ROCCAT\Isku Keyboard\IskuMonitor.exe
C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe
C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat DC\Acrobat\acrotray.exe
C:\Program Files (x86)\Samsung\Kies\KiesTrayAgent.exe
C:\Program Files\WindowsApps\AcrobatNotificationClient_1.0.4.0_x86__e1rzdqpraam7r\AcrobatNotificationClient.exe
C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jucheck.exe
C:\Program Files (x86)\Steam\Steam.exe
C:\Program Files (x86)\Steam\GameOverlayUI.exe
D:\DOWNLOAD\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R1 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=54896
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://go.microsoft.com/fwlink/p/?LinkId=255141
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = %11%\blank.htm
R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Local Page = C:\Windows\SysWOW64\blank.htm
R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName =
F2 - REG:system.ini: UserInit=C:\WINDOWS\system32\userinit.exe
O2 - BHO: IEToEdge BHO - {1FD49718-1D00-4B19-AF5F-070AF6D5D54C} - C:\Program Files (x86)\Microsoft\Edge\Application\91.0.864.67\BHO\ie_to_edge_bho.dll
O2 - BHO: Lync Click to Call BHO - {31D09BA0-12F5-4CCE-BE8A-2923E76605DA} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\OCHelper.dll
O2 - BHO: Adobe Acrobat Create PDF Helper - {AE7CD045-E861-484f-8273-0445EE161910} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\WCIEActiveX\DC\AcroIEFavStub.dll
O2 - BHO: SmartSelect - {F4971EE7-DAA0-4053-9964-665D8EE6A077} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\WCIEActiveX\DC\AcroIEFavStub.dll
O3 - Toolbar: Adobe Acrobat Create PDF Toolbar - {47833539-D0C5-4125-9FA8-0819E2EAAC93} - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\Acrobat\WCIEActiveX\DC\AcroIEFavStub.dll
O4 - HKLM\..\Run: [RoccatIsku] "C:\Program Files (x86)\ROCCAT\Isku Keyboard\IskuMonitor.EXE"
O4 - HKLM\..\Run: [SunJavaUpdateSched] "C:\Program Files (x86)\Common Files\Java\Java Update\jusched.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [Acrobat Assistant 8.0] "C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat DC\Acrobat\Acrotray.exe"
O4 - HKLM\..\Run: [KiesTrayAgent] C:\Program Files (x86)\Samsung\Kies\KiesTrayAgent.exe
O4 - HKLM\..\Run: [IDrive Background process] "C:\Program Files (x86)\IDriveWindows\id_bglaunch.exe" min
O4 - HKLM\..\Run: [IDrive Tray] "C:\Program Files (x86)\IDriveWindows\id_tray.exe" min
O4 - HKCU\..\Run: [Steam] "C:\Program Files (x86)\Steam\steam.exe" -silent
O4 - HKCU\..\Run: [EpicGamesLauncher] "C:\Program Files (x86)\Epic Games\Launcher\Portal\Binaries\Win64\EpicGamesLauncher.exe" -silent
O4 - HKCU\..\Run: [com.squirrel.Teams.Teams] C:\Users\jurym\AppData\Local\Microsoft\Teams\Update.exe --processStart "Teams.exe" --process-start-args "--system-initiated"
O4 - HKCU\..\Run: [CCleaner Smart Cleaning] "C:\Program Files\CCleaner\CCleaner64.exe" /MONITOR
O4 - HKCU\..\Run: [FirmwareUpdater] C:\Program Files\SamsungFirmwareUpdater\FirmwareUpdater.exe
O4 - HKCU\..\Run: [Adobe Acrobat Synchronizer] "C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat DC\Acrobat\AdobeCollabSync.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [MiPhoneManager] "C:\Users\jurym\AppData\Local\MiPhoneManager\main\MiPhoneHelper.exe"
O4 - HKCU\..\Run: [Opera Browser Assistant] C:\Users\jurym\AppData\Local\Programs\Opera\assistant\browser_assistant.exe
O8 - Extra context menu item: Add to WebSite-Watcher - C:\Users\jurym\AppData\Roaming\aignes\WebSite-Watcher\config\settings\wswie.htm
O8 - Extra context menu item: E&xport to Microsoft Excel - res://C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\EXCEL.EXE/3000
O8 - Extra context menu item: Se&nd to OneNote - res://C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\ONBttnIE.dll/105
O9 - Extra button: Send to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\ONBttnIE.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Se&nd to OneNote - {2670000A-7350-4f3c-8081-5663EE0C6C49} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\ONBttnIE.dll
O9 - Extra button: Lync Click to Call - {31D09BA0-12F5-4CCE-BE8A-2923E76605DA} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\OCHelper.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: Lync Click to Call - {31D09BA0-12F5-4CCE-BE8A-2923E76605DA} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\OCHelper.dll
O9 - Extra button: OneNote Lin&ked Notes - {789FE86F-6FC4-46A1-9849-EDE0DB0C95CA} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\ONBttnIELinkedNotes.dll
O9 - Extra 'Tools' menuitem: OneNote Lin&ked Notes - {789FE86F-6FC4-46A1-9849-EDE0DB0C95CA} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\ONBttnIELinkedNotes.dll
O11 - Options group: [ACCELERATED_GRAPHICS] Accelerated graphics
O18 - Protocol: mso-minsb-roaming.16 - {83C25742-A9F7-49FB-9138-434302C88D07} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\MSOSB.DLL
O18 - Protocol: mso-minsb.16 - {42089D2D-912D-4018-9087-2B87803E93FB} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\MSOSB.DLL
O18 - Protocol: osf-roaming.16 - {42089D2D-912D-4018-9087-2B87803E93FB} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\MSOSB.DLL
O18 - Protocol: osf.16 - {5504BE45-A83B-4808-900A-3A5C36E7F77A} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\Office16\MSOSB.DLL
O18 - Protocol: tbauth - {14654CA6-5711-491D-B89A-58E571679951} - C:\Windows\SysWOW64\tbauth.dll
O18 - Protocol: windows.tbauth - {14654CA6-5711-491D-B89A-58E571679951} - C:\Windows\SysWOW64\tbauth.dll
O18 - Protocol: wlpg - {E43EF6CD-A37A-4A9B-9E6F-83F89B8E6324} - C:\Program Files (x86)\Windows Live\Photo Gallery\AlbumDownloadProtocolHandler.dll
O18 - Filter hijack: text/xml - {807583E5-5146-11D5-A672-00B0D022E945} - C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\root\VFS\ProgramFilesCommonX86\Microsoft Shared\Office16\MSOXMLMF.DLL
O23 - Service: Adobe Acrobat Update Service (AdobeARMservice) - Adobe Inc. - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\ARM\1.0\armsvc.exe
O23 - Service: Adobe Genuine Monitor Service (AGMService) - Adobe Systems, Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\AdobeGCClient\AGMService.exe
O23 - Service: Adobe Genuine Software Integrity Service (AGSService) - Adobe Systems, Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\AdobeGCClient\AGSService.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\alg.exe (file missing)
O23 - Service: AOC G-MenuAOC G-Menu Service by Portrait Displays (AOCDTAOCGMenuService) - Portrait Displays, Inc. - C:\Program Files\Portrait Displays\AOC G-Menu\DisplayTuneService.exe
O23 - Service: BattlEye Service (BEService) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Common Files\BattlEye\BEService.exe
O23 - Service: DiskDrill Watcher (cfbackd) - CleverFiles - C:\Program Files\CleverFiles\Disk Drill\cfbackd.w32.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\CredentialEnrollmentManager.exe,-100 (CredentialEnrollmentManagerUserSvc) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\CredentialEnrollmentManager.exe (file missing)
O23 - Service: CredentialEnrollmentManagerUserSvc_406cc5f - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\CredentialEnrollmentManager.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\DiagSvcs\DiagnosticsHub.StandardCollector.ServiceRes.dll,-1000 (diagnosticshub.standardcollector.service) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\DiagSvcs\DiagnosticsHub.StandardCollector.Service.exe (file missing)
O23 - Service: EasyAntiCheat - EasyAntiCheat Ltd - C:\Program Files (x86)\EasyAntiCheat\EasyAntiCheat.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\fxssvc.exe (file missing)
O23 - Service: NVIDIA FrameView SDK service (FvSvc) - NVIDIA - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\FrameViewSDK\nvfvsdksvc_x64.exe
O23 - Service: Google Chrome Elevation Service (GoogleChromeElevationService) (GoogleChromeElevationService) - Google LLC - C:\Program Files (x86)\Google\Chrome\Application\91.0.4472.124\elevation_service.exe
O23 - Service: Služba Aktualizace Google (gupdate) (gupdate) - Google LLC - C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: Služba Aktualizace Google (gupdatem) (gupdatem) - Google LLC - C:\Program Files (x86)\Google\Update\GoogleUpdate.exe
O23 - Service: HuaweiHiSuiteService64.exe - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\HiSuite\HandSetService\HuaweiHiSuiteService64.exe
O23 - Service: InstallDriver Table Manager (IDriverT) - Macrovision Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\Driver\11\Intel 32\IDriverT.exe
O23 - Service: IDriveService - Prosoftnet - C:\Program Files (x86)\IDriveWindows\id_service.exe
O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: Logitech Gaming Registry Service (LogiRegistryService) - Logitech Inc. - C:\Program Files\Logitech Gaming Software\Drivers\APOService\LogiRegistryService.exe
O23 - Service: Malwarebytes Service (MBAMService) - Malwarebytes - C:\Program Files\Malwarebytes\Anti-Malware\MBAMService.exe
O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\msdtc.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: nordvpn-service - TEFINCOM S.A. - C:\Program Files\NordVPN\nordvpn-service.exe
O23 - Service: NVIDIA LocalSystem Container (NvContainerLocalSystem) - NVIDIA Corporation - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvContainer\nvcontainer.exe
O23 - Service: NVIDIA Display Container LS (NVDisplay.ContainerLocalSystem) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\System32\DriverStore\FileRepository\nv_dispi.inf_amd64_1c83a5d7cffd7bff\Display.NvContainer\NVDisplay.Container.exe
O23 - Service: Origin Client Service - Electronic Arts - C:\Program Files (x86)\Origin\OriginClientService.exe
O23 - Service: Origin Web Helper Service - Electronic Arts - C:\Program Files (x86)\Origin\OriginWebHelperService.exe
O23 - Service: @%systemroot%\system32\PerceptionSimulation\PerceptionSimulationService.exe,-101 (perceptionsimulation) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PerceptionSimulation\PerceptionSimulationService.exe (file missing)
O23 - Service: Rockstar Game Library Service (Rockstar Service) - Rockstar Games - C:\Program Files\Rockstar Games\Launcher\RockstarService.exe
O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\locator.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\SecurityHealthAgent.dll,-1002 (SecurityHealthService) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\SecurityHealthService.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\SensorDataService.exe,-101 (SensorDataService) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\SensorDataService.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\SgrmBroker.exe,-100 (SgrmBroker) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\SgrmBroker.exe (file missing)
O23 - Service: @firewallapi.dll,-50323 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\snmptrap.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\spectrum.exe,-101 (spectrum) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\spectrum.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\spoolsv.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\sppsvc.exe (file missing)
O23 - Service: SAMSUNG Mobile Connectivity Service (ss_conn_service) - DEVGURU Co., LTD. - C:\Program Files (x86)\Samsung\USB Drivers\27_ssconn\conn\ss_conn_service.exe
O23 - Service: Steam Client Service - Valve Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\Steam\SteamService.exe
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\TieringEngineService.exe,-702 (TieringEngineService) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\TieringEngineService.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\lsass.exe (file missing)
O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\WINDOWS\System32\vds.exe (file missing)
O23 - Service: vgc - Riot Games, Inc. - C:\Program Files\Riot Vanguard\vgc.exe
O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\vssvc.exe (file missing)
O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\wbengine.exe (file missing)
O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)
O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

--
End of file - 14321 bytes

Uživatelský avatar
Speedhack
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 310
Registrován: květen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Speedhack » 15 črc 2021 18:50

AdwCleaner -

# -------------------------------
# Malwarebytes AdwCleaner 8.3.0.0
# -------------------------------
# Build: 06-29-2021
# Database: 2021-06-29.1 (Local)
# Support: https://www.malwarebytes.com/support
#
# -------------------------------
# Mode: Scan
# -------------------------------
# Start: 07-15-2021
# Duration: 00:00:10
# OS: Windows 10 Home
# Scanned: 31984
# Detected: 8


***** [ Services ] *****

No malicious services found.

***** [ Folders ] *****

PUP.Optional.OutbytePCRepair C:\ProgramData\Outbyte

***** [ Files ] *****

No malicious files found.

***** [ DLL ] *****

No malicious DLLs found.

***** [ WMI ] *****

No malicious WMI found.

***** [ Shortcuts ] *****

No malicious shortcuts found.

***** [ Tasks ] *****

No malicious tasks found.

***** [ Registry ] *****

No malicious registry entries found.

***** [ Chromium (and derivatives) ] *****

No malicious Chromium entries found.

***** [ Chromium URLs ] *****

No malicious Chromium URLs found.

***** [ Firefox (and derivatives) ] *****

No malicious Firefox entries found.

***** [ Firefox URLs ] *****

No malicious Firefox URLs found.

***** [ Hosts File Entries ] *****

No malicious hosts file entries found.

***** [ Preinstalled Software ] *****

Preinstalled.SamsungSmartSwitch File C:\Users\Public\Desktop\Smart Switch.lnk
Preinstalled.SamsungSmartSwitch File C:\Users\jurym\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\Smart Switch.lnk
Preinstalled.SamsungSmartSwitch Folder C:\Program Files (x86)\SAMSUNG\SMART SWITCH PC
Preinstalled.SamsungSmartSwitch Folder C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\SAMSUNG\SMART SWITCH PC
Preinstalled.SamsungSmartSwitch Folder C:\Users\jurym\AppData\Roaming\SAMSUNG\SMART SWITCH PC
Preinstalled.SamsungSmartSwitch Registry HKLM\Software\Wow6432Node\\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\InstallShield_{74FA5314-85C8-4E2A-907D-D9ECCCB770A7}
Preinstalled.SamsungSmartSwitch Registry HKLM\Software\Wow6432Node\\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\{74FA5314-85C8-4E2A-907D-D9ECCCB770A7}



########## EOF - C:\AdwCleaner\Logs\AdwCleaner[S00].txt ##########

Uživatelský avatar
Speedhack
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 310
Registrován: květen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Speedhack » 15 črc 2021 18:54

MalwerBYTE -

Malwarebytes
http://www.malwarebytes.com

-Podrobnosti logovacího souboru-
Datum skenování: 15.07.21
Čas skenování: 18:51
Logovací soubor: eb1c39f0-e58c-11eb-9b94-309c2300a74a.json

-Informace o softwaru-
Verze: 4.4.2.123
Verze komponentů: 1.0.1358
Aktualizovat verzi balíku komponent: 1.0.43133
Licence: Vypršelo

-Systémová informace-
OS: Windows 10 (Build 19042.1083)
CPU: x64
Systém souborů: NTFS
Uživatel: DESKTOP-J33HMMI\jurym

-Shrnutí skenování-
Typ skenování: Skenování hrozeb (Threat Scan)
Spuštění skenování: Ruční
Výsledek: Dokončeno
Skenované objekty: 362018
Zjištěné hrozby: 0
Hrozby umístěné do karantény: 0
Uplynulý čas: 2 min, 34 sek

-Možnosti skenování-
Paměť: Povoleno
Start: Povoleno
Systém souborů: Povoleno
Archivy: Povoleno
Rootkity: Zakázáno
Heuristika: Povoleno
Potenciálně nežádoucí program: Detekovat
Potenciálně nežádoucí modifikace: Detekovat

-Podrobnosti skenování-
Proces: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Modul: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Klíč registru: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Hodnota v registru: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Data registrů: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Datové proudy: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Adresář: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Soubor: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

Fyzický sektor: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)

WMI: 0
(Nebyly zjištěny žádné škodlivé položky)


(end)

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43054
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod jaro3 » 15 črc 2021 18:58

Spusť znovu AdwCleaner (u Windows Vista či Windows7, klikni na AdwCleaner pravým a vyber „Spustit jako správce
klikni na „Skenování“ , po prohledání klikni na „ do karantény

Program provede opravu, po automatickém restartu klikni na „Log soubor“ a pak poklepej na odpovídají log, (C:\AdwCleaner [C?].txt) , jeho obsah sem celý vlož.

Stáhni si Junkware Removal Tool by Thisisu
http://www.bleepingcomputer.com/downloa ... oval-tool/
https://downloads.malwarebytes.com/file/JRT-EOL
na svojí plochu.

Deaktivuj si svůj antivirový program. Pravým tl. myši klikni na JRT.exe a vyber „spustit jako správce“. Pro pokračování budeš vyzván ke stisknutí jakékoliv klávesy. Na nějakou klikni.
Začne skenování programu. Skenování může trvat dloho , podle množství nákaz. Po ukončení skenu se objeví log (JRT.txt) , který se uloží na ploše.
Zkopíruj sem prosím celý jeho obsah.


Sophos Virus Removal Tool je praktický softwarový nástroj, který by mohl odstranit infekce, které antivirový program nedetekuje .
Stáhněte si ho zde z některého odkazu:
http://www.majorgeeks.com/files/details ... _tool.html
http://www.majorgeeks.com/mg/get/sophos ... ool,1.html
http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/ ... ool,1.html
http://www.majorgeeks.com/mg/getmirror/ ... ool,2.html

Viry mohou zpomalit počítač, nebo se snaží ukrást vaše data, a ani nevíte , že je máte. Co potřebujete, je rychlý a snadný způsob, jak je najít a zbavit se jich, pokud již máte antivirový program v počítači nainstalován , můžete nainstalovat i nástroj Sophos Virus Removal , který identifikuje a vyčistí zbylé infekce, které mohl Váš antivirový program přehlédnout.
K použití Sophos Virus Removal Tool na něj poklepejte a stiskněte tlačítko „Start scanning“ . Pak bude Sophos Virus Removal Tool vyhledávat a odstraňovat viry, které najde. Může být vyžadován restart.
Pokud byly nalezeny viry , tak po skenu klikni na „Details…“ a potom na „View log file“. Zkopíruj celý log a vlož ho sem. Potom zavři „threat detail“ a klikni na „Start cleanup“.
Jinak se log nachází zde:
C:\ProgramData\Sophos\Sophos Virus Removal Tool\Logs

Stáhni si RogueKiller by Adlice Software
http://www.adlice.com/download/roguekiller/
http://www.bleepingcomputer.com/download/roguekiller/
na svojí plochu.
- Zavři všechny ostatní programy a prohlížeče.
- Pro OS Vista a win7,8,10 spusť program RogueKiller.exe jako správce , u XP poklepáním.
- klikni na „Start Scan“. V novém okně nic neměň a klikni dole na „Start Scan“
- Program skenuje procesy PC. Po proskenování klikni na „Open Report “ , v okně pak na „Open TXT“ a celý obsah logu sem zkopíruj.
Pokud je program blokován , zkus ho spustit několikrát. Pokud dále program nepůjde spustit a pracovat, přejmenuj ho na winlogon.exe.
-pokud bude mít log více než 60.000 znaků , rozděl ho a vlož do více příspěvků
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Speedhack
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 310
Registrován: květen 17
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Platba paypal Trojan:Script/Oneeva.A!ml

Příspěvekod Speedhack » 15 črc 2021 19:05

windows defender našel pár hrozeb z toho 5x ten trojan a zbytek keygen a nějaký crack, ale to mám na HDD už několik let o to nejde. To bylo už odpoledne v těch 13.00-14.00 do teď nic..


Antivirová ochrana v programu Microsoft Defender zjistil malware nebo jiný potenciálně nežádoucí software.
Další informace:
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid ... terprise=0
Název: Trojan:Script/Oneeva.A!ml
ID: 2147729349
Závažnost: Vážné
Kategorie: Trojský kůň
Cesta: file:_C:\Users\jurym\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\Cache\f_0aefde
Původ detekce: Místní počítač
Typ detekce: FastPath
Zdroj detekce: Ochrana v reálném čase
Uživatel: NT AUTHORITY\SYSTEM
Název procesu: C:\Program Files\CleverFiles\Disk Drill\cfbackd.w32.exe
Verze bezpečnostních informací: AV: 1.343.1035.0, AS: 1.343.1035.0, NIS: 1.343.1035.0
Verze modulu: AM: 1.1.18300.4, NIS: 1.1.18300.4

------------------------

Antivirová ochrana v programu Microsoft Defender zjistil malware nebo jiný potenciálně nežádoucí software.
Další informace:
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid ... terprise=0
Název: Trojan:Script/Oneeva.A!ml
ID: 2147729349
Závažnost: Vážné
Kategorie: Trojský kůň
Cesta: file:_C:\Users\jurym\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\Cache\f_0af41c
Původ detekce: Místní počítač
Typ detekce: FastPath
Zdroj detekce: Ochrana v reálném čase
Uživatel: NT AUTHORITY\SYSTEM
Název procesu: C:\Program Files\CleverFiles\Disk Drill\cfbackd.w32.exe
Verze bezpečnostních informací: AV: 1.343.1035.0, AS: 1.343.1035.0, NIS: 1.343.1035.0
Verze modulu: AM: 1.1.18300.4, NIS: 1.1.18300.4

--------------------------

Antivirová ochrana v programu Microsoft Defender zjistil malware nebo jiný potenciálně nežádoucí software.
Další informace:
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid ... terprise=0
Název: Trojan:Script/Oneeva.A!ml
ID: 2147729349
Závažnost: Vážné
Kategorie: Trojský kůň
Cesta: file:_C:\Users\jurym\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\Cache\f_0af5e7
Původ detekce: Místní počítač
Typ detekce: FastPath
Zdroj detekce: Ochrana v reálném čase
Uživatel: NT AUTHORITY\SYSTEM
Název procesu: C:\Program Files\CleverFiles\Disk Drill\cfbackd.w32.exe
Verze bezpečnostních informací: AV: 1.343.1035.0, AS: 1.343.1035.0, NIS: 1.343.1035.0
Verze modulu: AM: 1.1.18300.4, NIS: 1.1.18300.4

-------------------------------

Antivirová ochrana v programu Microsoft Defender zjistil malware nebo jiný potenciálně nežádoucí software.
Další informace:
https://go.microsoft.com/fwlink/?linkid ... terprise=0
Název: Trojan:Script/Oneeva.A!ml
ID: 2147729349
Závažnost: Vážné
Kategorie: Trojský kůň
Cesta: file:_C:\Users\jurym\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Profile 1\Cache\f_0af660
Původ detekce: Místní počítač
Typ detekce: FastPath
Zdroj detekce: Ochrana v reálném čase
Uživatel: NT AUTHORITY\SYSTEM
Název procesu: C:\Program Files\CleverFiles\Disk Drill\cfbackd.w32.exe
Verze bezpečnostních informací: AV: 1.343.1035.0, AS: 1.343.1035.0, NIS: 1.343.1035.0
Verze modulu: AM: 1.1.18300.4, NIS: 1.1.18300.4

--------------------------------------


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů