Hacknutý e-mail - ukradené údaje platební karty, vzdálený přístup na PC ?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Andellow
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: únor 22
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Hacknutý e-mail - ukradené údaje platební karty, vzdálený přístup na PC ?

Příspěvekod Andellow » 23 úno 2022 15:46

Dobrý den,
Prosím o radu.
Zhruba před 14 dny, mně nějací hackeři napadli e-mail, zřejmě z jiné webové stránky získali heslo, nebo ho uhádli to nevím. Každopádně se jednalo s velkou pravděpodobností o moji chybu. Heslo bylo jednoduché a bez dvoufázového ověření se mi to rychle vymstilo. Máslo na hlavě mám velké, ale už to zpět nevezmu.
Během chvíle než jsem zareagovala mi získali přihlášení na FB a zřejmě zveřejnili nějaké hrůzy, takže jsem dostala stopku na soc. sítě. což mě mrzelo, ale pokud by to tím mělo skončit už jsem byla smířená. Změnila jsem hesla u toho nejdůležitějšího, udělala dvoufázové ověření u e-mailů.

Pro jistotu jsem si zakázala internetové platby na kartě, včera jsem je však povolila protože jsem platila oblečení na e-shopu - došel mi e-mail s potvrzením a fakturou, a měla se mi strhnout platba za internetovou televizi. Ráno jsem opět litovala, někdo nakupoval na Aliexpressu, který nevyžaduje 3D secure code. Kartu jsem rychle zablokovala u banky.

Je možné, že se do Aliexpresu dostal přes staré heslo, měla jsem za to, že jsem ho také změnila, ale když jsem se tam dnes ráno snažila přihlásit, nahlásil mi podezřelou aktivitu, ovšem žádné objednávky jsem nenašla. Peníze u banky jsou ale blokované - budu řešit následně až se zaúčtují reklamací.

Momentálně mě trápí spíše jiný problém, je možné že se mi do počítače společně s hacknutím dostalo něco, co může sledovat moji aktivitu - přes klávesnici/obrazovku ? Nejde mi do hlavy, že platby jeden den povolím ( ve smart bance na telefonu) a hned další den toho hacker využije. Jasně pracuji i s možností, že se to blbě potkalo, nebo že to zkoušel opakovaně a náhodou to vyšlo ale přece jen.. Působí to, jak kdyby věděl, že jsem nakupovala a honem toho využil. Jak by se to ale dozvěděl ? Na e-mail se nikdo nepřihlásil ( podle seznamu teda), tak mě napadá už jenom tato možnost.

Předem moc děkuji za jakoukoliv radu
A.

Reklama

Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti