Zabezpečenie PC

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

fero112
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Zabezpečenie PC

Příspěvekod fero112 » 14 bře 2022 20:31

Zdravím.
Vírusy som dlhú dobu bral na ľahkú váhu.. Robil som všelijaké veci :D Ale už zo 2 roky je tomu čo som konečne dostal rozum a dávam si aj pozor čo robím na internete.
Nemal som zatiaľ žiadné problémy. Používam len windows defender. Ten mi cez týždeň zahlásil "Misleading: Win32/Lodi" spolu s ovplyvnenou položkou, aplikáciou. Dal som odstrániť a následne som odstránil pozostatky z nemenovanej aplikácie...

Následne som spustil úplnú kontrolu, našťastie nič nenašlo. Stiahol som teda Malware bytes aspoň trial, že skúsim aj cez to skontrolovať. Ten našiel vraj nejakého trojana. Aby nebolo málo tak som zo srandy skúsil ešte eset online scanner :D A ten mi ich bum našiel asi 5 nežiadúcich aplikácií alebo ako ich nazvať, ktoré boli vyliečené a 1 trojan, ktorý bol zmazaný.

No som z toho taký nepokojný a nedá mi to spať... :D Chystám sa teda pre istotu na čistú inštalačku Windowsu (používam Windows 11). Tak by som sa chcel spýtať ako by sa dal rozumne zabezpečiť PC ? Aký antivírus zvoliť ?
Navyše mám v PC disk, ktorý používam ako odkladací priestor, archivačný alebo ako to nazvať. Jednoducho kde si dávam veci, dokumenty, fotky atď. Keďže nechcem prísť o tie veci a pod. je nejaká možnosť ako ho skontrolovať okrem prebehnutia antivírusom a uistiť sa že nie sú zaprasené tie veci - aspoň na 90% :D ? Poprípade vie niekto odporučiť ako bezpečne ukladať veci na taký disk ?

Ďakujem

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53607
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zabezpečenie PC

Příspěvekod petr22 » 14 bře 2022 20:48

Comodo Internet Security, antivir a firewall v jednom zdarma.

Defender napriklad ignoruje malware sifrujici data na disku, kazdy kdo mi
donesl pocitac ze mu neco zasifrovalo soubory tam mel jen Defendera a ten
se tvaril ze je v se v poradku. Tedy bych se na nej zrovna nespolehal, Comodo
zarve, ze ti neco meni soubory na disku a zastavi to.

fero112
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: březen 22
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zabezpečenie PC

Příspěvekod fero112 » 20 bře 2022 16:48

Aha.. A aký je vlastne rozdiel medzi plateným a tým zdarma potom ? Kukám to tam len som z toho nejaký zmätený :D


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host