Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

TomiDomi
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod TomiDomi » 24 bře 2023 18:14

Přemýšlím že si koupím své první placené VPN. Důvod je ochrana soukromí, toť vše víceméně, ostatní užití VPN mě zas až tak nezajímájí (jako možnost přístupu k obsahu který je z CZ adress blokován atd.). Hlavně ochrana soukromí. Jsem ale v tomto total noob a tak mám pár dotazů k tomuto:

1) Jaké VPN je pro toto nejlepší? Které byste doporučily?

2) Mám wifi připojení k netu, myslím že 60 Mbps. PLACENE VPN mi zajisti ze mi rychlost neklesne nijak a placené VPN jsou schopná zvládnout i 60 Mbps (download)...? (pomalá jsou jen free VPN...? S placeným nebudu muset nic ztrácet ze svých 60 Mbps...?)

3) VPN totálně skryje moji net aktivitu před mým ISP...? Muj poskytovatel připojení k internetu tedy neuvidí jaké stránky navštěvuji, jaká slova vyhledávám atd...?

4) S placeným VPN můžu volně přepínat server a zemi odkud se zdá že jsem připojený bez omezení...? Každou session mužu dělat z jiného serveru/ip/země...? Můžu to měnit jak jen chci?

5) VPN placená nemá žádné důvody proč ji nepoužívat...? Nejsou např. žádné stránky které by blokovali muj pristup jen protože muzou zjistit že používám (placenou) VPN...? s VPN tedy můžu dělat vše tak jako bez VPN, jen s větší ochranou soukromí, ano? "Nevýhody" nejsou žádné?

Děkuji

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod petr22 » 24 bře 2023 18:21

2. rychlost bude takova, jakou umoznuje konkretni VPN. Tvuj poskytovatel muze u pripojeni na VPN omezovat rychlost
nebo muze VPN zcela zakazat

3. poskytovatel to sice neuvidi, ale uvidi to provozovatel VPN a nikdy nevis, komu umoznuje pristup k tem datum

4. pokud to dana VPN umoznuje tak ano

5. samozrejmne ze VPN jsou ve spouste sluzeb bud blokovane, nebo omezovana rychlost. Nekam se pres VPN nedostanes vubec

A pozor - v nekterych zemich je pouziti VPN protizakonne, kdybys tam nekdy jel s notebookem

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod Clorky » 25 bře 2023 09:16

Jen dodám k bodu 3., že poskytovatel VPN nemusí vidět nic, stačí si správně vybrat. Vyhnul bych se těm komerčním, jako je ExpressVPN nebo NordVPN a podíval bych se třeba po ProtonVPN nebo Mullvad, případně se podívej sem, které ze služeb opravdu nelogují.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
Osobně používám AtlasVPN, protože tam byla dost dobrá cena za 3 roky předplatného. Ale je to takový průměr. Kdybych si měl koupit znovu a neběželo mi ještě rok a půl předplatné, tak sáhnu po ProtonVPN.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod Karrex » 25 bře 2023 09:20

Clorky: Proč ne ten Nord, když i v té tabulce vede? I v "no log".
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53597
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod petr22 » 25 bře 2023 09:41

Neloguji = tvrdi, ze neloguji.

Kazdy provozovatel VPN v civilizovanem svete loguje a kdyz Policie prijde, logy rad ukaze.

Tomu, ze firma registrovana v Nizozemsku nebo Spojenem Kralovstvi (kde musis na pozadani Policie
odheslovat pocitac a ukazat obsah) neloguje se mi uplne nechce verit.

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2831
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod flowem » 25 bře 2023 09:58

https://stacksocial.com/sales/adguard-v ... bscription

Pouzivam uz par mesicu a za tu cenu asi bezkonkurencni. Jeste tam mivaji slevovy kupony. Rychlost mam na CZ serverech skoro vzdycky stejnou jako bez VPN (250/250Mbps) a ping stejnej. Staci si najit nejake recenze a uvidis.

Jinak zbytek uz ti napsali.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod Clorky » 26 bře 2023 12:50

Karrex píše:Clorky: Proč ne ten Nord, když i v té tabulce vede? I v "no log".


Asi čistě subjektivní pocit, kdy mi vadí ta šílená reklamní kampaň.

TomiDomi
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod TomiDomi » 26 bře 2023 17:58

petr22 píše:Neloguji = tvrdi, ze neloguji.

Kazdy provozovatel VPN v civilizovanem svete loguje a kdyz Policie prijde, logy rad ukaze.

Tomu, ze firma registrovana v Nizozemsku nebo Spojenem Kralovstvi (kde musis na pozadani Policie
odheslovat pocitac a ukazat obsah) neloguje se mi uplne nechce verit.


díky, hezké vysvětlení

TomiDomi
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod TomiDomi » 26 bře 2023 18:02

Díky všem za rady.

Jinak ten stacksocial https://stacksocial.com/sales/adguard-v ... bscription
je brutální, momentálně tam vidím 5 years za 50 USD... Lol... neco tak levneho jsem u VPN nevidel... to je skoro az zvlastni... ale diky za tip! :-)

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod Karrex » 26 bře 2023 18:45

Když bych měl brát tu tabulku víc vážně, tak sis zrovna vybral kvůli soukromí VPN se skóre 2/5? :lol:
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

TomiDomi
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: únor 23
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod TomiDomi » 27 bře 2023 19:04

Karrex píše:Když bych měl brát tu tabulku víc vážně, tak sis zrovna vybral kvůli soukromí VPN se skóre 2/5? :lol:


já neříkám že do toho pujdu, jen ze jsem nikdy nevidel az takhle levnou VPN (ani jsem nevedel ze muzou byt tak levne). Je to mi to divne samozrejme a asi to nebude obecne nej poskytovatel

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2831
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jake VPN + par noob dotazu na VPN...

Příspěvekod flowem » 27 bře 2023 21:58

Je potreba si precist par recenzi (nejlepe zahranicnich) a nedelat hned zavery z jakesi excel tabulky.

Pokud chces TOP VPN, zaplat si treba ExpressVPN, chvili jsem taky mel, pak jsem presel na SurfShark a ted jedu na AdGuard VPN.
Rychlosti jsem mel vsude stejne.
Uplne u kazde z jich se ti ale obcas stane, ze nejaka stranka bude jen nacitat a nebo bude rovnou blokovana. To tak proste je a je jedno, kolik budes platit mesicne. Ty IP adresy tech VPN zkratka ruzne weby blokuji (jasne, vzdyt jsou verejne pristupne, vzdyt na blokaci VPN existuji i ruzne pluginy pro redakcni systemy).

Rozhodne to neni tak, ze si zaplatis tu nejdrazsi VPN a internet ti pobezi uplne stejne jako predtim. Pokud chces VPN pouzivat kazdodenne, s obcasnymi problemy proste musis pocitat.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti