Jak zařídit 99.9% ochranu??

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Pc-help
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 117
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jak zařídit 99.9% ochranu??

Příspěvekod Pc-help » 11 bře 2006 18:21

Zdravim....chci se zeptat..cobyste mi doporučili za programy?Můžete klidně i ty placený...hlavně ať to mám v klidu....Pc security test 2005 mi hlásí 75%,20%,0%...což je dost málo... :evil:

Reklama
Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 11 bře 2006 18:30

Jako hlavní základ beru Nod32 + Outpost Pro (Firewall) + Firefox, Opera... hlavne neco jinyho nez IE :)
Obrázek

Pc-help
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 117
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pc-help » 11 bře 2006 18:32

Můj základ je NOD32,Kerio,Spyware doctor....ale ještě bych potřeboval nějakej silnej program....klidně i placenej

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 11 bře 2006 18:44

Mno na Spyware bych poridil klido vic programu, tata mel zadelanej nb a mel jich asi 15 a kazdej nasel neco. Nebal bych se pouzivat par programu na spyware z toho co sepsal Mijaja (odkaz ma v podpisu)
Obrázek

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 11 bře 2006 18:58

Samozřejmě si vyber to nejlepší, ale... Pokud budeš klikat kdekoliv a stahovat cokoliv, tak ti nepomůže žádná ochrana. Jakmile totiž dáš příkaz k instalaci čehokoliv, co má v zaarchivovaném souboru nějakého šmejda, tak ho firewall propustí a antivir ho bere jako schválený a nechá jej na pokoji. Nejlépe je to, co chceš mít v kompu, nejdříve stáhnout do zvláštní složky na disku a prověřit na Jottiscanu (do 10MB), ty větší soubory projet antivirem v nouzáku a pak teprve rozbalovat a instalovat.
A kombinace?
Nejlépe NOD32 v plné verzi + Kerio + WinPatrol + čtyřkombinace: Ad-aware + Spybot + MicrosoftAntispyware (nyní už nověji WindowsDefender) + SpywareBlaster.

Pc-help
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 117
Registrován: listopad 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Pc-help » 11 bře 2006 23:38

Chci se na něco zeptat..jak je možný že PC Security test 2005 mám jenom 70% 20% a 0%???,Kolik máte vy???,mám tam Nod32,Kerio,Adaware,spybot,Spywaredoctor,SpywareBlaster....

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 11 bře 2006 23:59

2 Pc-help
jen pro tvé info na PC security testu 2006 s avastem professional, zone alarm pro, counter spy a spy sweeper a k tomu všemu opera. výsledné mám hodnoty 100%,55%100%, ale to nic neznamená, jak už psali ostatní, záleží jen na tobě co všechno povolíš :wink:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 12 bře 2006 10:31

Uvědom si, že 100% ochrana neexistuje, protože by ses vůbec nedostal na net, musel bys zrušit veškerou komunikaci včetně CDRomek a disketovky. Tyhle security testy ti testují nejen firewall tvého poskytovatele a jeho antivir na serveru, nastavení a aktualizační soubory tvého antiviru, firewallu, a antispywaru, ale i jaký OS používáš, jestli máš všechny záplaty od Mrkvosoftu, kolik máš najednou otevřených stránek prohlížeče při testu.
Počet výjimek a povolených stránek ve firewallu se u každého liší a i software, který používáš a který se v rámci snahy o updatování snaží o připojení má potom vliv na celkové hodnocení.
Podle mě se tady snažíš porovnat neporovnatelné. Základem ochrany je prostě maximální snaha z tvé strany, protože nejslabší článek ochrany PC je vždy někde mezi klávesnicí a židlí.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 31 bře 2006 12:55

A jenom pro informaci, proč je u spyware ochrana 0% - znamená to, že nemáš rezidentní antispyware !!!
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
Tony.Dac
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: září 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tony.Dac » 01 dub 2006 23:27

:o :shock: jen pro zajímavost a že ses ptal mně PC security testu 2005 bohužel jsem 2006 nenašel napsal 100% 75% 75% nevím jestli to je dobrý nebo ne mám avg s branou Firewall ,Ad-Aware SE Professional,mam ještě Spyware Doctor,Registry Mechanic,1-Click Maintenance ale ty zapínám jen někdy a když je zapnu tak mám ty samý výsledky tak levým kdyby my poradil někdo ochranu Pc která by ho moc nezatěžovala byl bych rád
Mám Atlona 1600+ 512MB RAM díky moc předem

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 05 kvě 2006 15:20

Tony.Dac píše::o :shock: jen pro zajímavost a že ses ptal mně PC security testu 2005 bohužel jsem 2006 nenašel napsal 100% 75% 75% nevím jestli to je dobrý nebo ne mám avg s branou Firewall ,Ad-Aware SE Professional,mam ještě Spyware Doctor,Registry Mechanic,1-Click Maintenance ale ty zapínám jen někdy a když je zapnu tak mám ty samý výsledky tak levým kdyby my poradil někdo ochranu Pc která by ho moc nezatěžovala byl bych rád
Mám Atlona 1600+ 512MB RAM díky moc předem

:idea: !!!Každá lepší ochrana zatěžuje kompa.!!! :idea:

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 05 kvě 2006 15:30

Jinak mohu doporučit z řad antivirů NOD32 a z řad firewallů Zone Alarm.
ZA je velice účinný firewall, který je pro domácí používání zadarmo a ještě lepší je, že se tě zeptá na každý přístup k netu (můžeš ho povolit nebo zakázat) a umí i na příkaz uživatele ,,zamknout" net tak, že žádná data neproklouznou.Funguje téměř na všem (98SE-XP).Jinak má velikou škálu nastavení.

Pokud bys chtěl z kompu dostat spyware, tak lze ZA také použít - jednoduše si při instalaci zvolíš Pro-verzi, která je na cca 14dnů gratis a v ní je obsažen i anti-spyware (ZA tě bude otravovat při startu, že máš jen trial, ale bude fachat výborně.Velice potěšující je také to, že po uplynutí zkušební doby se pomocí dvou kliknutí může převést na Home-verzi, která je zdarma.)
Pokud jde o náročnost, tak ZA zatěžuje CPU jen, když jsou přenášena data.
Můžeš si ho stáhnout tady na stahuj.cz
Naposledy upravil(a) zlobyl dne 05 kvě 2006 18:44, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů