Nesmazatelné nesmysly na SD-card

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nesmazatelné nesmysly na SD-card

Příspěvekod karlos » 30 kvě 2006 10:23

Přátelé, narazil jsem na problémek, který mi nedá spát. Občas půjčím synovi flashku (256MB, 512MB). Několikrát jsem si pak všiml, že na nich zůstaly adresáře a soubory s nesmyslnými názvy a nesmyslnými velikostmi (třeba muzimuzi.muz, 1.000.120kB), v pohodě se daly smazat. Až nyní došlo ke změně. Čistil jsem data z jeho MP3 přehrávače a na SDéčku (256MB), jsou podobné bláboly, které nejdou otevřít, změnít atributy, smazat, přesunout. Cokoliv co by vedlo k jejich odstranění, včetně formátu karty, se nedaří. Ptám se tedy. Co s tím a dá se předpokládat, že některý z kamarádů, mého syna má nějaké svinstvo v počítači? Doma by mělo být čisto. Dohlíží na to NOD32 a připojení k netu z domova nemám.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 30 kvě 2006 11:47

Jednou jsem řešil stejný problém na CF kartě. Vsunul jsem ji do externí čtečky karet a tam jsem ji v pohodě naformátoval. Nemám dosud zprávy, že by se problém opakoval.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 30 kvě 2006 15:13

Formát flashky nebo karty by to měl vyřešit. Už se mi něco podobného stalo na flashce a obyčejný formát přes Průzkumníka to vyřešil.
Mimochodem se tak stalo, když jsem zapomněl bezpečně ukončit hardware a těsně po kopírování jsem ji prostě vytáhl z USB. :oops:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 31 kvě 2006 06:09

To, jak se to stane, by asi mohlo být tím vytažením. Vybavil jsem si, že se mi to jednou stalo u foťáku, když jsem si ukládal na kartu pár věciček a vybila se baterka. Problém mám však v tom, že kartu nejde zformátovat. Kvičí, že s některými soubory někdo pracuje a nemíní toho nechat. :-( Zkusím jí vzít do zaměstnání a podrobit jí teroru na 98ičkách a DOSu. Díky všem, za nesměrování mysli. Měl jsem hlavně strach, abych miláčkovi nezanesl nějakou chřipku na ptáka... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 31 kvě 2006 09:15

Jen pro informaci ještě přikládám obrázek, jak to vypadá na flashce.
http://das-konsult.cz/forum/album_pic.php?pic_id=581
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 31 kvě 2006 15:08

Jóóó tak už vím, v čem je problém!!
projeď tu flashku ScanDiskem a on ti ty nesmysli opraví.
Tenhle problém jsem měl totiž také, ale vznikl při komprimaci jednoho souboru.
ScanDisk ti tyhle soubory s největší pravděpodobností smaže a pak ji budeš moci normálně naformátovat.
Hlásí ti to: Soubor nelze smazat (chyba systému souborů... , že ano?

Vydím, že tam máš win98-dobrá volba a docela mě to i těší, že můžu někomu s win98 poradit, což ti s winXP nemůžou. :D

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 01 čer 2006 06:34

Jsem rád, že v dnešní době žije ještě člověk, který řekne, že 98ičky jsou dobrou volbou. Já jsem ve volbě systému vždy trochu zpátky. Když byly in WIN3.1, tak jsem sveřepě trval na DOSu, nemínil jsem obětovat svých osmmega hóóóóódně drahých pamětí, nějakému módnímu výstřelku. Když se psal rok 95 a všichni instalovali, ze šestnácti (nebo kolika?) disket, pětadevadesátky, já jsem se osmělil a vpustil do své čtyřiosmšestky, třijedenáctky. Pak se rozjela mánie mít co nejdřív devadesátosmy, já si obstaral 95USB. Když začal celý svět šílet po 2000, MEeee a bůh ví, jak se všechny ty hybridy jmenovaly, já si sehnal W98SE. I v práci jsem si vymínil, že chci počítač s W98SE. Vždy jsem krok pozadu za módním trendem a vždy instaluji vývojově ukončený, tedy vychytaný systém. Pouze loni jsem to poněkud přeskočil. Byl tu u nás na brigádě jeden studentík. Měl ambice programátora IBM, ale pracovní postoj měl, jako by byl přinejmenším cikán, nebo poslanec. Takže u nás dlouho nepobyl a dostal padáka. Zbyla nám jen vzpomínka, mikina, kterou v tom fofru zapoměl sundat z věšáku a instalačka WIN XP Prof. Tehdy jsem poprvé přeskočil vývoj a nainstaloval doma neukočený, neustále se vyvíjející systém. Nestěžuji si, naopak, jsem s chodem systému spokojený, je stabilní a jelikož doma nemám připojení k netu, tak mi nevadí nutnost dotahování záplat, ale nějak to není ono. Žere to fůru prostředků a do ničeho si nechce nechat kecat... Je to jako tchýně, sežere kde co, do všeho kecá a nepustí tě ke slovu :evil: :evil: :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti