Secure Computing Awards 2006

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Secure Computing Awards 2006

Příspěvekod mikel » 06 čer 2006 20:48

Jako malá pomůcka pro výběr bezpečnostního softwaru může sloužit anketa časopisu Secure Computing. Hlasovali čtenáři časopisu a odborníci a takové jsou výsledky:

v USA:
- nejlepší antispyware = Spy Sweeper Enterprise 2.5
- nejlepší antitrojan = Aladdin eSafe
- nejlepší antivirus = Avast! Antivirus :wink:
- nejlepší antiworm = Mirage Networks NAC
- celkový vítěz (antimalware řešení) = Spy Sweeper Enterprise 2.5

v Evropě:
- nejlepší antispyware = Kaspersky Antivirus
- nejlepší antitrojan = Aladdin eSafe
- nejlepší antivirus = Avast! Antivirus :wink:
- nejlepší antiworm = Kaspersky Antivirus
- celkový vítěz (antimalware řešení) = Avast! Antivirus :wink:

Jak je vidět, Avast je oblíbený po celém světě. Můžete se sami podívat zde.

Češi, do toho! :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Reklama
Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 06 čer 2006 21:43

A kdepak je tolik propagovany NOD32 :shock: :o ?
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 06 čer 2006 22:31

Tak jsem si přečetl pravidla a ono je to trochu složitější. Výrobce softwaru (nejenom antimalware řešení) se musí přihlásit a zaplatit poplatek. Po ukončení přihlášek začíná hlasování čtenářů, ale zase jenom profesionálů (podnikových IT pracovníků).
Tady může být zakopaný pes. :-(

Hlavní je, že Avast je oblíbený jak v Evropě, tak za větší louží než jsi ty. :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 06 čer 2006 23:17

Za mnou uz je jen konec sveta :D ... A myslim si ze Avast je oblibeny vsude jen proto ze je free.Chtel bych nekdy spis videt srovnani ktery je celkove nejlepsi (z hlediska nakaz).Vim ze kazdy je na neco lepsi,ale takovy "zlaty stred".Ja si rad zaplatim za kvalitu,ale po pravde jsem vzdy videl jen subjektivni nazory na vec,kazdy preferuje "svou" znacku,takze ani vpravde nevim co bych si mel zaplatit :-( !!!
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 06 čer 2006 23:24

Treba ted me ceka rozhodnuti zda mit opet Avast Professional nebo NOD32 Professional (kupuji vice licenci). Co by jste mi tu poradily,nebo pripadne jakou jinou znacku antiviru v plne verzi (placenou).PS:NOD32 jsem zkousel a moc mi nesedel,nejak moc mi nesedlo ovladani,a hlavne pri testu se zastavoval u kazde prkotiny a bud si s ni nevedel rady nebo to byl jen plany poplach (protoze Avast mi nic nenasel) a hlavne nefunguvala truhla kdy mela,takze jsem mazal i to co jsem nevedel co je,a pri velikosti mych disku (dohromady 1TB) bych musel sedet u PC nepretrzite asi 2 dny a klikat kazdou pitomost co najde (nebo spis nenajde?).Jak je to u vas,mate s NODem jine zkusenosti?
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 06 čer 2006 23:36

Já používám Noda už hodně dlouho a jsem maximálně spokojený. Je pravda, že neumí moc léčit, protože je dost jednoduchý, ale jako nepropustná brána pro šmejdy u mě doteď fungoval na 100%. Takže jsem nic léčit ani nemusel. Ani žádné plané poplachy jsem neregistroval, takže na těch tvých případech mohlo něco být (škodlivého).
Proto na něj nedám dopustit. A i jeho dlohodobé 100%ní výsledky na Virus Bulletinu otaké o něčem svědčí.

Ale jak jsi sám napsal, asi nejsem moc objektivní, protože nemám s čím moc srovnávat. :wink:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 06 čer 2006 23:44

Ty "Plane poplachy" mi hlasil jen kdyz jsem dal otestovat dukladne disky (ne pri beznempouziti na pozadi). Ale kdyz neco nasel,projel jsem to pres Jottiscan (nebo tak nejak se to jmenuje ze? :oops: ) a tak mi to nenaslo nic,tak jsem dal zadna akce.Pak uz mi to nebavilo,tak jsem daval mazat,mazat,mazat...a bylo to.Ale mozna se to da doladit nejakym nastavenim,nevim,videl jsem NOD32 poprve,takze je mozna chyba ve me. :?
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 06 čer 2006 23:57

No já používám heuristiku pořád. Pro jistotu. Bůh ví, co jsi nasosal. :lol:
Nevaroval tě například u filmu Epidemie? :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 07 čer 2006 00:28

To uz ze me delas moc velkyho blbce :cry:
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 07 čer 2006 00:42

Nic takového. Jenom trochu černého humoru. :D
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 07 čer 2006 07:36

Když už jste se začali bavit o antiviru ...

Doma jsem postupně používal snad všechny antivirové programy, ale nakonec jsem se opět vrátil k NOD32. Neotravuje mě zbytečnými vyskakovacími okny, automatická aktualizace bez odklepávání souhlasu apod. Navíc je to program s největším procentem úspěšnosti zachycení možné nákazy (dle různých recenzí na internetu). Mám ho samozřejmě zkombinovaný s antispywarovým programem, takže jsem skutečně spokojenej.

Avast mám sice registrovaný také, ale od něho jsem brzo utekl, protože se mi nezdál uživatelsky přívětivý. AVG jsem odstranil zase proto, že mi vždy scanoval i to, co jsem nechtěl a nikde jsem nenašel návod, jak to upravit. Kaspersky mi nevím už z jakého důvodu nevoněl a k Pandě jsem nezískal nějak důvěru. V konečném stadiu jsem váhal právě mezi NOD32 a McAfee Antivirem. Ten druhý používáme v práci již hodně dlouho let, ale také má svoje mouchy. Je sice pravda, že ty poslední verze snad všech antivirů se hodně zlepšili (konkrétně McAfee i Avast), ale pořád měnit scanovací program není podle mého názoru výhodné ani účelové. Sem tam provést kontrolu jiným antivirem není nikdy na škodu, ale když si představím ten proces kolem toho, tak raději zůstávám u jednoho.

Jsou to moje subjektivní názory, ale mám s tím skutečně dlouhodobé zkušenosti, tak si myslím, že to, co používám doma, je optimální. Pokud tedy mám v závěru uvést nejlepší antivir (anebo celý balíček včetně dalších ochran - kromě gumových), tak bych uvedl hned tři: NOD32, Avast a McAfee.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 07 čer 2006 11:22

Měl jsem před časem rozhovor s pracovníkem Grisoftu a samozřejmě došlo i na oblíbenost AVGčka jako AV programu. Čekal jsem pochopitelně profesionální obhajobu jejich produktu, a tak mě docela vytočilo, když mi oznámil, že ho situace v Česku a v Evropě vůbec příliš nerozčiluje. Prohlásil, že největším odběratelem AVGčka je severoamerický kontinent, kde prý naopak NOD, či Avast skoro neznají (tohle bylo někdy v září loňského roku).


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů