Spyware doctor

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Petr186
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 262
Registrován: duben 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Spyware doctor

Příspěvekod Petr186 » 20 črc 2006 17:51

Podařilo se mi stáhnout a nainstalovat "Spyware doctor" i zaregistrovat. Než jsem ho spustil, projel jsem počítač MWAV a Spysweeperem, našlo mi to celkem asi 6 problémů. Poté jsem spustil Spyware doctor a ten mi našel 57 problémů, které mi také vyčistil. Není to zajímavé? (kromě toho mám samozřejmě spuštěný Nod 32).
Nevědomost není hanba, ale hanba je, když znalost odmítneš.

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 20 črc 2006 22:40

řekl bych že šlo jen o "kosmetické" úpravy, ona totiž každá firma používá trochu odlišné metody čištění a taky nehodnotí všechny neřády stejně, takže co je podle někoho nebezbečné více, je zase podle druhého méně atd. A právě proto je dobré si svůj komp čas od času nechat překontrolovat i jinými programy, ono se totiž vždy něco najde, ikdyž předpokládám, že to co syware doctor našel po ostatních nejsou smrtelně nebezbečné věci

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 21 črc 2006 08:52

Přesně tak, jak píše Jidhash. Každá instalace, spuštění nějakého programu a jak jsem zjistil i pouhé kopírování filmu na disk ti zanechá otisk v registrech. Dokonce i když si spustíš nějakou hudbu, nebo hru. I složka Naposledy otevřené dokumenty má svůj registr, který se potom při čištění maže a počítá mezi nálezy. Temporary Internet files a Temp jakbysmet. Takže jestli jsi měl mezi čištěním něco z toho otevřeno, už tam bude rozdíl.
Co se vlastního čištění týká - přístup čističů k registrům je individuální pro každý z nich. Je-li registr svázán s nějakým souborem, některý čistič jej může považovat za aktivní a nechá jej být. Jiný sáhne i na soubor a když zjistí, že nemá návaznost na operační systém, nebo jiný soubor, tak jej považuje za mrtvý, označí jako problém a maže. V jiných je už zabudováno něco na způsob nLite - i některé složky OS jsou pro něj zbytečné a čistí je. A v poslední řadě je na každém uživateli, jak a do jaké hloubky si svůj čistič při instalaci nastaví....

mike88
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod mike88 » 21 črc 2006 10:08

Spyware Doctor je sice často vychvalovaný až do nebes, ale bral bych to s rezervou. Zkoušel jsem ho dvakrát a vždycky mi,mezi jiným ,našel "spyware", který v žádném případě havětí nebyl, jednalo se o legální aplikace. Ovšem proti paranoie MWAV je to o ničem.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti