Pro pobavení

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Pro pobavení

Příspěvekod karlos » 21 črc 2006 07:34

Svůj domácí počítač mám téměř nechráněný, neboť nemám připojení k i-netu, tak to podceňuji. O dovolené jsem ve frontě u kasy v marketu viděl nějaký časopis o počítačích a u něj CD Vyčistěte si počítač. Za půl kilča jsem si ho vzal, alespoň si udělám pořádek na disku, když už mám tu dovolenou. Součástí CD je i Kašperský AV. Nainstaloval jsem ho a projel jím disk. Můj údiv neznal mezí, že tam něco bude jsem čekal, takže první hláška o viru tenga.a mě nevyvedla z míry, ale ani ve smyku jsem nečekal, že jich bude celkem 3673... :lol: :lol: :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 21 črc 2006 08:19

Sakra a vešel se ti do kompu vedle těch virů i nějaký operační systém? :D :D :D

Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 21 črc 2006 08:54

jo jo karlosi, takhle to dopadá když máš s pc nechráněný styk :lol: :lol: :lol: numero 3673 hovoří za vše :lol:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 21 črc 2006 09:04

No, měl docela honičky. Proto jsem taky potřeboval uklidit disk. :lol: Naštěstí to byl pořád jeden a ten samý vir, ale snad ve všech exáčích co jsem měl na disku. Kdybych měl linku ven, tak potěš, co všechno by si ta armáda zavirovanejch, povolala na pomoc.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 21 črc 2006 13:30

Aspoň vidíš karlosi, že se nevyplatí podceňovat ochranné pomůcky při práci. :lol:
Antivir by měl být na každém kompu i nepřipojeném. A pro jistotu projeď všechno, co taháš na tento komp, nejdříve na "chráněném počítači" s aktuálním antivirem, antispywarem a bezpečnostním zámkem. :lol:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 21 črc 2006 14:03

To už mám za sebou a naštěstí bez následků.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 22 črc 2006 10:14

To je zvláštní, poněvadž já ke svému kompu přistupoval se stejnou „obezřetností“ – přes rok jsem byl bez antiviru atd atd…
Jinak jsem ale docela paranoidní: Když jsem se připojoval k internetu, nainstaloval jsem Avast, Kerio, Spybot (jako rezident), projel stroj Ad-Awarem a – ani jeden virus. Jen pár bezpečnostních drobností jako Alexa. A hned jsem provedl update zmíněných programů.
Nevím čím to je, ale počítačema se zaobírám posledních 15 let a v životě jsem neměl zavirovaný stroj.

Uživatelský avatar
marcucci
Level 3
Level 3
Příspěvky: 404
Registrován: duben 05
Bydliště: Ireland
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod marcucci » 22 črc 2006 10:42

To Mylos: Tak to jses LUCKY man!!! Ja se PCckama zaobiram tak 12let ale posledni rok intenzivne a za ten rok jsem musel delal jiz 3× kompletni reinstal WinXP kvuli totalnimu kolapsu PC nasledkem nejakeho viru.Od te doby co aktivne navstevuju PC-Help a pravidelne "cistim" comp ani jednou.Dej pan buh vecnou slavu tomuto webu!!!
AsusP5B,C2D E6400 2,13@3,0GHz,OCZ OpsEd 667@800Mhz 3×1GB, 250GB Maxtor+4×500GB WD,nVidia8800GTX,SB X-Fi ProGamerFatality,Samsung 22"LCD,Logitech 5.1 Z5500,2×DVD+RW,NZXT Apollo,Corsair 520W,LogitechG5+G7,Vista64bitUltimate+XP32bitHome+LinuxSuse64bit

Uživatelský avatar
sacredmoon
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod sacredmoon » 22 črc 2006 18:40

Halleluujaaa

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 24 črc 2006 06:29

Myloši, jsou 3 možnosti. Buď jsi celá ta léta miláčkem štěstěny, nebo jsi používal antiviry, které se chovají spíš jako viry sami, nebo nám tu malinko kecáš. :wink:
Když už tu házíme, jak dlouho klofeme do klávesnice, tak já zatím asi vedu. K prvnímu počítadlu jsem zasedl na podzim 1985 a bylo to Atari 600XL. Pak následoval Apple II a po něm započala řada procesorů Intel (narušená jen 100MHz DX4 od Cyrixu), počínaje 386kou a konče (zatím) PIV2000. Za tu dobu jsem nakoupil poctivý virus asi pětkrát. Nějaká svinstva končící na ...ware, nepočítám, těch je vždy na kila, zejména, když se mi líbí nahaté paní :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 24 črc 2006 07:02

Vidím karlosi, že už jsi computerový kmet s velmi vytříbeným vkusem. Můj první Sinclair byl o tři roky mladší. Ale dlouho jsem mu byl věrný a i teď mám v kompu emulátor na ZX Spectrum a "pařím" občas nějakou 8bitovku. A když jsme u těch nahatých paní, tak si dej bacha i na jiné viry, než počítačové. :evil:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 24 črc 2006 07:55

Sinclair byl mým snem. Ale co se dalo dělat, když tátův kamarád v Kanadě byl toho názoru, že "Sinclair je papír, který když máš na stole a prdneš si, tak uletí...". Darmo mu vysvětlovat, že Atari je u nás jak šafránu, zatímco Sinclairů jak hub po dešti a tím i programů. Nezapomenu, jak jsem mlsně koukal na návod v Amatérském rádiu, kterak udělat, aby Sinclair tisknul na dálnopisný stroj... Jó, to byly časy, kdy to stálo za h...o, hlavu čerstvě po dvouletém propírání politrukem (maj. Kozlík) a na stole ten prokletý produkt zahnívajícího kapitalismu :lol:
Když jsem pak měl toho Appla, tak k tomu byla i disketovka (!), 720kB. Bože, tolik nádherných her. Oblíbil jsem si Lode runner, který jsem pak hrál i na PC, ale nebylo to ono, nějak tomu barvy (4) a vylepšená grafika vzaly kouzlo. Mastil jsem ještě Bolo, ale to jsem už nikdy neobjevil. Zkusím zagůglit, nějak mě popadla nostalgie :lol:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti