Download filmů (vyřešeno)

Místo pro všechny tipy na zajímavé prográmky a utilitky ke stažení

Moderátor: Mods_senior

Lubosh.
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: březen 07
Bydliště: studená
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Download filmů (vyřešeno)

Příspěvekod Lubosh. » 09 bře 2007 10:13

EŠTĚ NIKDY SEM NENALEZL STRÁNKU KDE BYCH JEDNODUŠE A BEZPEŠČNĚ MOHL STÁHNOUT FILM!!JE TU NĚKDO KDO MI DÁ TIP?DÍKY!! :bigups:

//opraven nadpis. "Downald" mi asocioval Kačera Donalda.
//Téma považuji za vyřešené
//Karlos

Reklama
Uživatelský avatar
cybernovi
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: září 06
Bydliště: J.Hradec/Plzen
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

warez

Příspěvekod cybernovi » 09 bře 2007 10:30

stačí použít google

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 09 bře 2007 10:32

Vzhledem k pár novelizacím zákona ti asi nikdo natvrdo neodpoví, aby neohrozil sebe nebo příslušné w..forum. 8) Stačí hledat.

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wichin » 09 bře 2007 21:09

Já ti korektně poradím. Do vyhledávače napiš název filmu, který hledáš a za něj napiš download nebo torrent. Ale jestli to bude bezpečné? Poznáš až po stáhnutí. Dál je to na tobě. A jaký vyhledávač? To už bylo zde zodpovězeno. Fakt se to sem nehodí.

Uživatelský avatar
Avalanche
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Avalanche » 09 bře 2007 21:21

Nejbezpecnejsi je proste zajit do kramu a koupit si ho. V horsim pripade pozadat kamarada, kterej ho ma.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 22 kvě 2007 21:15

Ne,že bych chtěl nějak prudit.Já si filmy nestahuji,ale proč hned tak tvrdě.Jsou filmy který se jsou volně k dispozici a klidně si je můžete stáhnout jakkoliv.Např StarWreck http://www.starwreck.com/ .navíc pokud to nestahuji sdíleně,tak to taky není zakázané/tedy filmy,ne např.software/.Tak např.na tom mém odkazu nic závadného není.třeba myslel tazatel TOHLE :D :D
Naposledy upravil(a) liborek dne 22 kvě 2007 23:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 22 kvě 2007 21:40

Já tedy souhlasím, audiovizuální díla se stahují legálně, sdílejí nelegálně ...

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 22 kvě 2007 22:49

Legalita případně ilegalita získání audiovizuálního díla nespočívá v tom, jestli dílo stáhnu nebo nasdílím, záleží na tom, zda dílo je nebo není chráněno autorským zákonem. Díla která nejsou chráněna autorským zákonem, případně ta, která lze za některých okolností šířit bezplatně, uvádí autorský zákon téměř jmenovitě.

Uživatelský avatar
liborek
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2703
Registrován: prosinec 05
Bydliště: Kroměříž
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod liborek » 22 kvě 2007 23:32

Kašlem na to nebudem tu zase rozvíjet debatu co tu už Xkrát byla.Já jen,že není třeba hned "křičet"na člověka co se zeptá kde stahovat filmy.Pokud je chce stahovat legálně ,tak proč by se nezeptal. http://www.doupe.cz/h/Special/AR.asp?AR ... 3&CAI=2190

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 23 kvě 2007 20:43

Domnívám se, že jádro pudla je hned v již mnohokrát citovaném § 30 Autorského zákona:
Za užití díla podle tohoto zákona se nepovažuje užití pro osobní potřebu fyzické osoby, jehož účelem není dosažení přímého nebo nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu, nestanoví-li tento zákon jinak.

Domnívám se, že za "dosažení přímého či nepřímého hospodářského nebo obchodního prospěchu" lze považovat i to, že si dílo nekoupím, ale zadarmo stáhnu nebo zkopíruju. Ale nejsem právník a možná všechno vidím příliš černě.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 23 kvě 2007 21:46

mmmartin: Co jsem zatím četl na Netu, a byli to i právníci, tak by to mělo být takto:

Pro osobní potřebu si můžeš audiovizuální dílo zkopírovat z čehokoli k čemu se dostaneš, tedy zakoupený originál, půjčený z půjčovny, TV, půjčený od kamaráda (ale kamarád už páchá něco, co není legální). Nesmíš to ovšem sdílet, to je trestný. Prospěch máš třeba prodejem (trestný). Pokud to zkopneš a dáš zdarma, je to také trestné.

Poslední dobou jsem se setkal s výroky, že prý je nějaká novela a ta zakazuje i stahovat. Protože tyhle lidé nebyli právníci, řekl bych, že vycházejí z té nové směrnice EU, kde to opravdu existuje. Ale ... byla tam douška, že to musí každá země ještě sama schválit a většina je proti.

Ještě doplním, že pokud si kopírujete pro svou potřebu umělecké dílo (asi obrazy atd, ne hudbu a podobně), měli byste uvádět autora.

To je vše, co o tom vím, občas se najde někdo, kdo chce být papežtější než papež a šíří paniku. Ovšem není vyloučeno do budoucna, že nám zákonem zakážou i dýchat. Jak je to přímo s odkazy na nějaké závadné věci nevím, ale vím, že vždy se najdou nějaké lobby skupiny, co se to snaží potlačit. Pak se tu v ČR vydávají zprávy od neveřejného spolku, který se zove OSA. Ten je placen MS, jak jsem vyštoural na Netu zajímavý článek od jakýchsi reportérů, co potom šli. Samotná původní OSA se musela nechat zbankrotovat, aby neplatila své dluhy soudně nařízené z prohraných kauz.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 24 kvě 2007 06:54

Nechci vypadat jako kverulant, ale již jsem na netu četl lecos. A když mi někdo tvrdí, že je právník, tak mu moc nevěřím. Každý se ohání svými právy na jednu legální kopii. Dovolte mi, abych se lehce pousmál. Nikdo z těchto plamenných bojovníků, nemá doma jediný originál, jen kopie. Takže to vidím jen jako snahu o ospravedlnění krádeže duchovního vlastnictví. Pánové s kopiemi, byli jste někdy na diskotéce, ne jako host, ale jako "pouštěč"? Přišla vám kontrola z OSY? Uznala vám právo hrát z vašich oprávněně vytvořených kopií? Spíš než na žhavé výrony pravd o legálnosti pořizování kopií si počkám na výroky soudů nad kopírovači. To je totiž ten jediný pravdivý a skutečný výklad zákonů (ne jen toho jednoho, kde to vypadá, že je vše OK).
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


Zpět na “Programy ke stažení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti