cCleaner

Místo pro všechny tipy na zajímavé prográmky a utilitky ke stažení

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Fargotroniac
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 108
Registrován: červen 13
Bydliště: */home
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

cCleaner

Příspěvekod Fargotroniac » 12 dub 2022 11:34

Ahoj,

Nedávno jsem narazil na článek vychvalující tento program tak jsem si řekl, že se tu zkusím zeptat zkušenějších.

Jaký je váš názor na tenhle program? Je dobré ho používat na nějaké to udržování PC? Tedy nějaké to čištění disku (je dobrý nápad používat na SSD?), čištění registrů (jak v programu vychvalují)?

A i na aktualizaci ovladačů? Nebo bohatě postačují ty, co stáhne Windows 10 přes Windows Update?

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod atari » 12 dub 2022 12:22

Ahoj,

pokud nevíš (a vidíme, že nevíš) co ten program dělá, tak ho používej pouze v defaultním nastavení a jen pokročilé čistění, tj. Windows a Aplikace.
Vyčistí to tempy, nepotřebné soubory, různé cash apod. To doporučuji dělat pravidelně. Je nepodstatné zda to čistí na SSD nebo HDD.

Zapomeň na čištění registrů a aktualizaci ovladačů nějakým externím programem. Může to způsobit více problémů, než by Tě napadlo. To může dělat někdo, kdo ví co dělá, a má s tím zkušenosti. Já například registry čistím pouze ručně a vždy vím který záznam a proč mažu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod mmmartin » 12 dub 2022 12:24

ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod Grander » 12 dub 2022 13:42

„Nedávno jsem narazil na článek vychvalující tento program“

Tak to musel být asi hodně starý článek. V současné době jsou názory na tento program spíš negativní a bylo s ním spojeno i pár problémů.
Byl dobrý tak v době Windows XP - teď je dobrý tak leda k tomu, když si chceš rozes*at systém.

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod Clorky » 12 dub 2022 15:36

Doporučuji https://guides.securityhandbook.cz/cs/w ... leanup.php
Jinak žádné externí programy nepoužívat, pokud nevíš, co děláš.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod atari » 12 dub 2022 16:59

Grander píše: bylo s ním spojeno i pár problémů.
Byl dobrý tak v době Windows XP - teď je dobrý tak leda k tomu, když si chceš rozes*at systém.

To jsou nesmysly. Problém může způsobit pouze nezkušený uživatel tím, že udělá něco co nemá. A nejvíce problémů může způsobit čistič registrů, a před tím jsem varoval. Pokud tomu nerozumíš, tak to nekomentuj.

Pokud použiješ program tak jak jsem popsal, tak žádné problémy nebudou. Ověřeno na WIN XP až WIN10.

Uživatelský avatar
Grander
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1889
Registrován: leden 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod Grander » 12 dub 2022 18:25


RIKI22
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6476
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod RIKI22 » 12 dub 2022 20:46

Myslíš si ,že to ,čo platilo v roku 2017, platí aj teraz?Niektoré funkcie používam a žiadný problém.

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod atari » 12 dub 2022 21:37

To zda je někdo zkušený nebo nezkušený nesouvisí s tím, zda hackeři napadli soft nějakého výrobce.

Tazatel sem dal dotaz proto, aby se dozvěděl kvalitní informace. Psát sem nepodložené info o tom, jaké jsou názory ostatních, tazateli moc nepomůže.

S CCleanerem mám mnohaleté zkušenosti na různých PC, a také mám mnohaleté zkušenosti s tím, že různí uživatelé klikají na kdeco, a netuší co dělají, a pak tvrdí, že něco nefunguje tak jak má. Proto sem píšu, to co píšu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod mmmartin » 12 dub 2022 22:06

Pánové, zanechte prosím vzájemného přesvědčování kdo má pravdu. Tazateli se zeptal jaký je váš názor na tento program, kdyby chtěl vědět, jaký je váš názor na názor ostatních, pravděpodobně by svůj dotaz formuloval jinak.

RIKI22: pro statistické vyhodnocení "prospěšnosti" programu je k dispozici poněkud málo hlasů.
ASUS Prime Z390-P / Hexa Core Intel core i5 Coffee Lake-S / Gigabyte GeForce GTX 650 Ti / FORTRON BlueStorm Bronze 80PLUS / W 11

Uživatelský avatar
Microsheep
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1656
Registrován: leden 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod Microsheep » 12 dub 2022 22:38

CCleaner mi byl sympatický před dlouhými lety, když nástroje ve starších Windows nefungovali tak pěkně nebo trvali dlouho a dalo se jednoduše a rychle na jedno kliknutí vyčistit TEMP atd. Moje osobní důvody proč ne jsou následující:

- zbytečný a při špatném použití může být i nebezpečný
- Nabalil balastem a ztratil to jednoduché kouzlo, ale to se stalo plno programům
- Komerční produkt (free pro home použití, komeční nikoliv) - to je vidět i na otravných webovkách, vždycky než se člověk doklikal někam, našel portable verzi nebo mu to nevnutilo pro verzi
- Vzhledem ke své minulosti a reputaci
- Microsoft označuje CCleaner jako PUA (potenciálně nechtěnou aplikaci)
- AVAST - o této firmě rovněž ke svým prohřeškům mám malou důvěru (jako nezlobte se, ale nechat si hacknout síť přes SSL VPN, která není chráněná žádnou další ochranou stačí znát jméno a heslo). Firma, která dělá bezpečností produkty.
- V podstatě stejná náhrada BleachBit - free, open source

Ještě poznámka, některé věci se můžou lišit, vzhledem k tomu, že CCleaner už pár slušných let nepoužívám, tak to neberte jako recenzi, instalovat si ho určitě nebudu :-)

Roman Tyčka
Level 1
Level 1
Příspěvky: 59
Registrován: listopad 23
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: cCleaner

Příspěvekod Roman Tyčka » 26 lis 2023 10:20

CCleaner není vyloženě špatný, od ledna 2023 do listopadu jsem testoval verzi Professional (cena byla 399 Kč na 12 měsíců a 1 počítač, další rok by stál 479 Kč/1 PC) a zklamala mě jen funkce "Driver Updater", která (ve Win 11) tvrdila, že mám asi 5 zastaralých ovladačů a když jsem spustil update, nainstalovala nesprávné ovladače pro síťovou kartu a zvukovou kartu. Samozřejmě to lze vrátit, ale je vidět, že program v tomto bodu není perfektní. Mailem jsem problém oznámil výrobci programu, nulová reakce. Můj závěr: výrobce programu (asi Piriform Software Ltd) není úplně seriózní firma. Mj. i proto, že v továrním nastavení programu je zaškrtnuta volba "Sdílet data o používání" (lze to zrušit, otázka je, zda to program dodržuje, pro jistotu jsem komunikaci s web. adresami obsahujícími slova "*piriform*" a "*ccleaner*" zakázal v antimalwar. programu), nebo-li soukromí uživatele je bez jeho svolení narušeno. Program jsem odinstaloval a přešel jsem k bezplatnému programu HD Cleaner od německého programátora Kurta Zimmermanna (sympatické příjmení :-)) - viz https://kurtzimmermann.com/index_e.html, který se mi (zatím) velmi líbí.
Naposledy upravil(a) Roman Tyčka dne 26 lis 2023 22:14, celkem upraveno 1 x.


Zpět na “Programy ke stažení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti