Pomoc s C++

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

sparcoo
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: duben 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pomoc s C++

Příspěvekod sparcoo » 28 kvě 2015 17:25

Zadání: Řešte výpočet vinutí síťového transformátoru na 230V. Transformátor bude mít jedno sekundární vinutí, pro napětí 12V a výstupní proud 2,5A. Nejprve zpracujte algoritmus řešení úlohy a vývojový diagram, podle kterého napíšete jednoduchý program v jazyce C++ a pomocí IDE CodeBlock jej vytvořte jako projekt trafo.

Pomohl by mi někdo prosím? Tohle programování mě zabije. Nemohu přijít ani na ten algoritmus (nejsem elektrikář).

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23629
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s C++

Příspěvekod ITCrowd » 28 kvě 2015 17:36

Co je na tom složitého? Výpočet trafa jsem uměl na základní škole. Když mi bylo 16, naprogramoval jsem ho v Basicu na PMD85. A to se tam dal zvolit počet vinutí. Potřebné vzorce najdeš zde: http://pandatron.cz/?217&vypocet_trafa
Algoritmus vytvoříš přesně podle postupu. A pak podle něj napíšeš kód.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

sparcoo
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: duben 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomoc s C++

Příspěvekod sparcoo » 30 kvě 2015 07:49

A prosím výsledkem má být jaká hodnota? Výpočet proudu?

jar_st
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 354
Registrován: září 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s C++

Příspěvekod jar_st » 30 kvě 2015 08:33

ono to s tím výpočtem transformátoru není až tak jednoduchý.Každý jádro má odlišný vlastnosti.Pokud člověk neví přesně,tak výpočtem docílí hodnot +- autobus.Ve výpočtu v odkaze se nepočítá se ztrátami -např. pro trafo EI velikosti nabíjecího (autonabíječka) je pro univerzální výpočet počet závitů primárního vinutí vynásobit 0.97 a počet sekundárního vinutí vynásobit 1,05.
Samotný výpočet v C++ je primitivní záležitost.Možná se dá najít na netu i něco hotovýho.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23629
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s C++

Příspěvekod ITCrowd » 30 kvě 2015 08:56

No, on kdyby tazatel ve škole jen neseděl a dával pozor, tak by určitě věděl, jak se trafo počítá, jak se tvoří diagram a napsat program v C++. Ale to by musel něco dělat. Daleko pohodlnější je nedělat nic a na konci školního roku psát po fórech. A občas se najdou i ti, kteří tu úlohu za něj celou udělají. A pak se nestačíme divit, že ze škol chodí absolventi kteří oplývají obrovským sebevědomím, ale schopnosti mají nulové, a pokud přece jen dostanou nějakou práci, tak se ji snaží "ojebat".

O čem asi svědčí tohle?:
sparcoo píše:A prosím výsledkem má být jaká hodnota? Výpočet proudu?

Kdyby uměl použít mozek, pak by na to přišel. Proč se asi to trafo počítá? Proč se asi tak může počítat, kolik vydrží nosník? Nebo proč se počítá odolnost požárních konstrukcí? Co má být výsledek?
Kdyby uměl použít mozek, stačilo by mu, co jsem napsal v prvním příspěvku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

sparcoo
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: duben 09
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Pomoc s C++

Příspěvekod sparcoo » 30 kvě 2015 12:05

Je vtipné, že aby jsi mi věcně odpověděl jednou větou, raději mě zkritizuješ na 5 řádků.

Chápu, že pro člověka co to zná je to úsměvně jednoduché ale já tyhle věci prostě neumím.
Je to zadání na ICT, potřebuji to nějak zpracovat a hotovo, dál o to nezavadím a ani mě to nezajímá.

Rutherther
Level 2
Level 2
Příspěvky: 227
Registrován: říjen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s C++

Příspěvekod Rutherther » 30 kvě 2015 14:00

Chápeš, že on chtěl říct, že se to třeba rok učíš a pak nedokážeš nic udělat? Přeji ti, aby ti nikdo nepomohl, jen se nauč celý rok za pár dní. Stačilo by ti dávat pozor a dělat si zápisky, pak si je projít a trošku přemýšlet.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7366
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Pomoc s C++

Příspěvekod faraon » 30 kvě 2015 15:09

sparcoo píše:Je vtipné, že aby jsi mi věcně odpověděl jednou větou, raději mě zkritizuješ na 5 řádků.

Je vtipné, že tohle jsem se učil za Husáka v sedmé třídě základní školy, sice ne tak dopodrobna jako je to na tom Pandatronu, ale ten osekaný základ si pamatuji dodnes, aniž bych to v životě byť jedenkrát použil. A nebyl jsem ani zdaleka šprt a jedničkář!

Kromě toho odpověď co má vyjít už před tvým skuhráním v diskuzi byla napsána, takže si jí pořádně pročti. Jestli máš ale problém s pochopením psaného textu, možná bys měl zapřemýšlet jestli obor na kterém se vyžaduje programování a schopnost vyhledat si informace o problému není nad tvoje síly. Popeláři jsou také potřeba.

Ohledně toho vývojového diagramu, ten bude stejně primitivní jako celý výpočet. Terminátor, tři obdélníky, terminátor. Ani bych tomu snad neříkal vývojový diagram, protože tady se nemá co vyvíjet, je to zhruba na úrovni počítání Pythagorovy věty.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pomoc se sestavením PC 45-50K
    od Kvp2 » 03 lis 2023 23:27 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    22
    3927
    od Kvp2 Zobrazit poslední příspěvek
    12 lis 2023 20:39
  • pomoc v oblasti grafiky
    od showpayne » 07 srp 2023 19:08 » v Vše ostatní (Off topic)
    0
    2381
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    07 srp 2023 19:08
  • Pomoc s instalací Windows Příloha(y)
    od volvo1971 » 02 zář 2023 10:00 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    1976
    od martin.100 Zobrazit poslední příspěvek
    02 zář 2023 18:33
  • Pomoc s výběrem Linuxu
    od Luis » 02 pro 2023 14:33 » v LiNuX a ostatní alternativní OS
    5
    5637
    od KubaCZE Zobrazit poslední příspěvek
    20 úno 2024 11:05
  • Pomoc s nastavením MikroTik Příloha(y)
    od souky5 » 04 pro 2023 19:16 » v Sítě - hardware
    1
    2176
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    04 pro 2023 22:07

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů