Python - programovanie pohybu výťahu

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

admiralsulko
Level 2
Level 2
Příspěvky: 220
Registrován: říjen 15
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Python - programovanie pohybu výťahu

Příspěvekod admiralsulko » 02 dub 2018 22:06

Čaute, potreboval by som pomôcť s úlohou... Za úlohu bolo naprogramovať výťah, ktorý sa pomocou tlačidiel dá presúvať... Čiže ako reálny výťah... To sa mi už podarilo... Ale chcel by som to vylepšiť... Chcem spraviť čosi ako tabuľu kde mi ukazuje na akom poschodí sa nachádzam... Najlepšie riešenie mi prišlo cez obrázky, čiže ak stlačím trebárs 1 (čo je 1. poschodie) tabuľka prízemie zmizne a keď výťah príde na 1. poschodie zobrazí sa tabuľka 1.poschodie... Neviem ešte aké riešenie by sa dalo spraviť, i keď ma napadlo aj čosi ako tabuľa, ktorá bude meniť čísla vlastne podľa toho na akom poschodí sa nachádza... Stále sa učím, preto by som bol rád ak by sa tu našiel nejaký znalec... Prikladám aj zdroják... Zatiaľ sa mi podarilo prísť len na to, že keď kliknem na 1 tak tabuľka prízemie zmizne, ale asi najlepšie by to bolo cez podmienku čiže if i keď som to aj skúšal ale nefungovalo mi to... Vopred vďaka...
Přílohy
5.png
4.png
3.png
2.png
1.png

Reklama
Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Python - programovanie pohybu výťahu

Příspěvekod CZechBoY » 11 dub 2018 15:01

Nevim jak si daleko s programováním, ale určitě bych si udělal nějakou funkci na výpočet na jakým poschodí je ten výtah... nejspíš to bude něco jako pozice_vytahu_y/vyska_vytahu
Pokud už umíš třídy tak bych si udělal třídu Vytah.

ps. zdrojáky sem dávej radši jako text, v obrázcích se nedá vůbec orientovat
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Makro pro myš Rapture Python
    od mmmartin » 27 srp 2023 15:18 » v Problémy s hardwarem
    9
    1111
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    29 srp 2023 16:47

Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti