Bot

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Sonnydev
nováček
Pohlaví: Muž

Bot

Příspěvekod Sonnydev » 05 dub 2021 23:42

Zdravím,
Chtěl bych vytvořit jednoduchého bota, který by na dané stránce skenoval zda produkt je vyprodán, pokud by produkt nebyl vyprodán oznámil by mi to. V programovaní se trochu orientuju(základy Java,JS,), ale vůbec nevím kde začít a ani na internetu jsem nic pořádného nenašel. Nedokázal by mi někdo trochu navést jak začít popřípadě poradit. Děkuji.

Reklama
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Pohlaví: Muž

Re: Bot

Příspěvekod faraon » 06 dub 2021 07:04

Vítej na PC-help.

Můžeš použít jednoduchou kolonu wget, sed, grep, případně i složitější awk, v příkazovém řádku, nebo si na to napsat skript třeba v Pythonu s PyGame a čekat na veselý obrázek.

Postup je vždy stejný: stránku stáhneš, vybereš z ní konkrétní prvek a otestuješ jeho stav. Potom libovolným způsobem oznámíš výsledek.
"Kdybychom byli mohli využít podmínek kosmického prostoru pro pěstování vakcín za poslední epidemie hongkongské chřipky, bylo by bývalo dost obranných látek pro každého. Takto se jich dostalo jen na nepatrný zlomek lidí." - Dr. Mathias P. Siebel, NASA, 1972

kubasCZ
Level 2
Level 2
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Bot

Příspěvekod kubasCZ » 06 dub 2021 10:02

Případně, pokud se neorientuješ v programování až tak a je to pro nižší jednotky produktů, použij některý webscrapper nebo třeba český integromat.com ... Flow by bylo "jednou za X minut stáhni ze stránky HTML data, najdi danou položku (přes regex nebo lépe Xpath, to dogooglíš celkem jednoduše), zkontroluj stav a pošli mail/notifikaci"...
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost :-)

Zpět na “Programování a tvorba webu”