Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Místo pro dotazy a rady ohledně programovacích jazyků (C++, C#, PHP, ASP, Javascript, VBS..) a tvorby webových stránek

Moderátor: Mods_senior

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Martab » 12 pro 2019 06:13

Nešlo by to naprogramovat na čtečku otisků? Pokud ano tak potom třeba použít něco jako toto: https://www.lenovo-point.cz/lenovo-mys- ... c-usb.html a používat otisk.

Odesláno z mého Mi A2 pomocí Tapatalk
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Reklama
Uživatelský avatar
Speed_dead
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3213
Registrován: duben 10
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod Speed_dead » 12 pro 2019 14:32

Určitě to jde, ale musí se to umět naprogramovat.
Google ví skoro vše. Ale někdy je problém co tam napsat, aby to našlo to, co hledám.
Pokud se to nepovede, vypadne tuna nepoužitelných odkazů a nebo taky nic.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod X » 12 pro 2019 15:59

Karrex píše:Ale to se zase může kdokoliv přihlásit, když má tu myš v ruce ne, ...

Nemůže, manažer hesel chce nejdřív hlavní vstupní heslo (to zadávám chvíli po spuštění PC), takže když jdeš pryč můžeš se z manažeru odhlásit (či jakkoli jinak nastavit automatické chování). S otisky prstů, podobou tváře a podobnými daty bych byl naopak opatrný, nejen že se to dá snadno obejít (foto tváře, otisky na bramboře atd.), ale ani si nepřeji aby státní orgány na celé Zemi (od Číny, USA, EU, ČR, ...) měli moje biometrické údaje :lol:

Když jsem psal o naprogramování tlačítka myši, tak se jedná o vcelku jednoduchý proces pomocí software (myši) MadCatz, kde si zvolíte tlačítko a akci (stisk klávesy / kláves, tlačítek myši, ...), otestujete a nahrajete:

Obrázek

Protože jsem líný, tak mám na tlačítkách myši MadCatz M.M.O. 7 navěšeno i Delete a Enter, nemusím se natahovat po klávesnici, když se houpu v křesle ;)

Mimochodem, funguje to tedy tak, že po startu PC si odemknu manažer hesel, doplněk do Firefoxu / Opery umožní lépe identifikovat www stránku pro manažer hesel a když stisknu tlačítko myši pro zadání hesla, stránka www je jednoznačně identifikována a manažer hesel pošle do jejího formuláře příslušné údaje: jméno + heslo + enter (možno nastavit pro každou stránku jak je potřeba, popis této funkce je na stránce manažeru hesel).

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod CZechBoY » 15 pro 2019 23:20

@X A jakej je rozdíl oproti klasickýmu uloženýmu heslu v prohlížeči? Krom toho že tvoje heslo není ve webovým prohlížeči ale v prohlížeči hesel? Webovej prohlížeč ti heslo doplní sám automaticky, není potřeba ani klikat myší.
Co mě ale trošku štve je, že Opera po dlouhých 10 letech nedokázala backportovat feature z Opery 12 a to hlavní heslo, který se zadávalo při zapnutí prohlížeče.
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod X » 16 pro 2019 03:56

CZechBoY: hesla uložená v prohlížeči nejsou příliš bezpečná. Také chci mít volbu, zda se chci přihlásit nebo ne. Manažer hesel lze mít i na mobilu (aplikace) či flashce (databázi hesel).

Uživatelský avatar
CZechBoY
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8813
Registrován: srpen 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod CZechBoY » 16 pro 2019 09:42

X: Na mobilu i pc muzes mit stejnej prohlizec takze hesla mas taky vsude. Co vim tak KeePass nema podporu pro mobily, resp. hesla jsou v souboru kterej bych musel nejak rucne synchronizovat.
PHP, Nette, MySQL, C#, TypeScript, Python
IntelliJ Idea, Docker, Opera browser, Linux Mint
iPhone XS
Raspberry PI 3 (KODI, Raspbian)
XBox One S, PS 4, nVidia GeForce NOW

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Na čem pracujete ? Pochlubte se :-)

Příspěvekod X » 16 pro 2019 10:04

Na Androidu je několik aplikací pro KeePass, databázi můžeš mít na flashce (existují s konektorem pro PC a na druhé straně pro mobily, já takový kupoval nedávno s kapacitou 256 GB, případně na něm mít KeePass Portable), či jako já na NASu, přístup máš pak z celého světa do zaheslované databáze (složka jde dokonce nasdílet v jiném počítači na druhém konci světa, stačí kliknutí). Případně existuje software (a myslím že i pluginy do KeePassu) pro synchronizaci.


Zpět na “Programování a tvorba webu”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host