Machinace s telefonními čísly Vyřešeno

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

behavioralista
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1359
Registrován: únor 14
Bydliště: Jižní Morava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Machinace s telefonními čísly  Vyřešeno

Příspěvekod behavioralista » 02 zář 2016 11:46

Už mě to přijde hodně nepříjemné,protože mi furt volají neznámí lidé a někoho shání.Teďka naposledy nějaká Slovenka,že shání nějaké člověka,který má teďka nové číslo a toto měla uložené pod jeho jménem.Jak je možné,že může mít více lidí stejné číslo?

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Machinace s telefonními čísly

Příspěvekod faraon » 02 zář 2016 16:56

Telefonní čísla se recyklují, když ho někdo zruší, tak ho po čase dají někomu jinému. Slyšel jsem vyprávění jednoho člověka, který "zdědil" číslo po infolince banky, a ten si s tím teda užíval krutě a dost dlouho.
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Machinace s telefonními čísly

Příspěvekod vlazy » 07 zář 2016 15:22

Zrušené tel. čísla operátoři po určitém čase znova dávají do provozu a přidělují je někomu jinému. Trochu jsem pátral po tom jestli je na to nějaký zákon, vyhláška, nařízení atp. určující po jaké minimální době může být zrušené tel. číslo přidělené někomu jinému ale nic takového se mi nepovedlo vygooglit. Vypadá to, že nic takového asi neexistuje a operátoři si to určují asi sami podle potřeby nebo vlastního uvážení.
Lidí co mají podobný problém s opakovaně přiděleným tel. číslem je asi více. Ohledně toho jsem narazil na trochu starší článek na http://www.denik.cz/z_domova/volaji-vam-cizi-lide-dochazeji-telefonni-cisla.html. Pokud by ti nevadila změna toho čísla tak by jsi to mohl zkusit řešit s operátorem a požádat ho o změnu na jiné. Rozumní operátoři by v takových situacích snad vyhovět mohli.


Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů