poštovní klient a gmail (vyřešeno)

Místo pro témata a příspěvky spadající MIMO počítačovou problematiku (tedy např. sport, zdraví, vtipy, škola...). Témata z této sekce se NEZOBRAZUJÍ v TOPxx na hlavní straně fóra.

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior

Uživatelský avatar
Aime
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 115
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

poštovní klient a gmail (vyřešeno)

Příspěvekod Aime » 14 črc 2006 12:08

Mám malý problém. Přes integrovaného post. klienta v Mozille normálně stahuji poštu ze Seznamu ( pokud ten zrovna nemá problémy :wink: ), ale chtěla bych si tam přidat ještě stahování pošty z gmailu. Stejně jako u Yahoo se mi to nepodařilo nastavit ani podle jejich návodu. Prostě se tam nepodaří přístup. Nemáte někdo podobnou zkušenost? Jinak připojení mám přes Telecom.
Život je boj a tak se klidně pozabíjejte. Já s dovolením projdu. ;-))

Reklama
Uživatelský avatar
Jidhash
Tvůrce článků
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1392
Registrován: listopad 05
Bydliště: six feet under Ostrava
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Jidhash » 14 črc 2006 15:51

sice mozillu nepoužívám, ale nedávno jsem nastavoval v mirandě kontrolu pošty na gmailu a měl jsem podobný problém; rozdíl byl v serveru a portech pro příchozí a odchozí poštu
pop3.seznam.cz port 110 smtp.seznam.cz port 25
pop.gmail.com port 995 smtp.gmail.com port 465
navíc gmail požaduje zabezpečené připojení SSL

Uživatelský avatar
Aime
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 115
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Aime » 14 črc 2006 17:19

:-( Všechno jsem nastavila správně...naskočil mi i " zámek" na adrese, ale pro změnu mi to hází hlášku, abych si zkontrolovala svou mail adresu. Mám ji správně.....
Život je boj a tak se klidně pozabíjejte. Já s dovolením projdu. ;-))

Uživatelský avatar
taurus7
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod taurus7 » 19 črc 2006 17:26

Aime píše::-( Všechno jsem nastavila správně...naskočil mi i " zámek" na adrese, ale pro změnu mi to hází hlášku, abych si zkontrolovala svou mail adresu. Mám ji správně.....


Takže když dovolíte ještě jednou :
Server se neuvádí POP3 ale POP.gmail.com . Porty podle předešlého příspěvku a musí být zaškrtnuto zabezpečené připojení, ale ne zabezpečené přihlášení (!).
Pokud by to nadále nešlo, je třeba se připojit přes webmail http://mail.google.com/ kde najdete velmi dobrý návod a to v sekci Nápověda - POP Acces. Je tam také několik obrázků. Když si to vytisknete podle toho to lehce uděláte. :D

Uživatelský avatar
Aime
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 115
Registrován: květen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Aime » 19 črc 2006 19:12

:smile: mmoc děkuji. V minulých dnech jsem měla trochu víc času a trochu jsem se s tím poprala.....mmě totiž dělalo největší problém nastavit SMTP server a nechápala jsem jak to mám udělat, když už tam mám mailovou adresu Seznamu. Bylo to jednoduché, ale prostě jsem potřebovala trochu nakopnout. :wink:
Život je boj a tak se klidně pozabíjejte. Já s dovolením projdu. ;-))


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Vše ostatní (Off topic)”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti