Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod Spyke » 22 bře 2013 15:37

Zdravím,

přítelkyně se rozhodla, že si pořídí nový telefon a vzhledem k tomu, že mě zajímají osobní zkušenosti, obracím se s výběrem i na Vás. Před chvílí si vybrala Samsung SIII a téměř ho i objednala, neboť tomu absolutně nerozumí a přišlo jí, že s vlajkovou lodí chybu neudělá. Z toho plyne, že limit 5k není problém navýšit, samozřejmě bude-li to mít své opodstatnění.

Nejde o to vybrat parametrově nejlepší telefon, nýbrž takový, který by stačil jejím potřebám a nějakou dobu vydržel. Mobil bude přenášen obvykle s klíči v kabelce, čili o poškrábání nebude nouze. Sem tam i spadne, proto je potřeba bytelnější konstrukce. Samozřejmě je to telefon pro holku, takže design hraje prim. Případné barevné varianty budou brány jako plus.

Oceněna bude též větší kapacita baterie, neboť nabíjet se rozhodně nebude každý den. Telefon pak bude sloužit k takové klasice, krom volání a psaní zpráv, jen internet a častější focení momentek. Čili je důležitý i kvalitnější fotoaparát. K poslechu používá iPod, čili kvalita hudby není příliš rozhodující. Velikostně pak žádnou obludu, rozhodně ne přes 4".

Za všechny rady předem děkuji.. :wink:
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Reklama
Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod divine » 22 bře 2013 15:52

Záleží, čemu říkáš navýšit. Přítelkyně si nedávno kupovala Nokia Lumia 900 a je velmi spokojená. Telefon je krásně svižný, baterka vydrží. Design je možná hlavní prioritou, proč si ho vybrala. Takže určitě můžu doporučit něco s WP. Asi bych se podíval na WP8, konkrétně Nokia Lumia 820, ale ta cena je o dost vyšší. A hlavně je dobré si WP ošahat, aby veděla do čeho jde.

//Edit Různé barvy a bezdrátová nabíječka je taky +
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
Spyke
člen HW spec týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4632
Registrován: duben 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod Spyke » 22 bře 2013 16:30

Řekněme, že 7k by mohl být takový limit, ale raději bych se držel mezi 5-6k, zase tolik od telefonu nepotřebuje. Lumie mě napadly jako první, bohužel (očividně zcela jiná zkušenost) u kamarádky jsem svědkem, že 900 vydrží na baterii den. Navíc ji už musela 2x reklamovat. A 4,3" už pro ni bude až zbytečně moc. 820 je pak zbytečně drahá, když za podobný peníz může mít zmiňovanou SIII. Zvyknout si na prostředí WP by nebyl problém, když teď si s každým mobilem zvykala na nové prostředí. Samozřejmě, že nejlepší by pro ni byl iPhone, z něhož by byla nadšená, ale zase vyhodit oknem 15k, to není moc rozumné.
Prosím, pište česky! Čtěte příbalový leták a používejte Google.
* Na světě jsou dva druhy lidí, ti co mě mají rádi a ti co půjdou do pekla..
* Tak jsem infantilní, no a co? Každý je nějaký, někdo je třeba komunista..

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod divine » 22 bře 2013 16:39

Ať si zajde někam tu 900 ošahat. Já mám N8 a přítelkyne řekla, že větší nechce. Po tom co si koupila 900, tak se mi směje, že mám prcka, a že to je hrozný na prohlížení internetu. S tou baterku nevím no, přítelkyni drží tak 2 dny při běžném používání(telefonování, sms, internet). Ono dnes musíš snad každý telefon radší nabíjet přes noc, aby ti druhý den vydržel do večera. Nenutím tě, ale 900 prostě nabídne dobrou výbavu a dobrý peníze.
Potom je tady ještě Nokia Lumia 620 nebo Windows Phone 8S by HTC, ale nikdy jsem je neměl v ruce.
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod Tomina » 23 bře 2013 11:58

Za sebe doporučím Galaxy SIII MINI, který trošku vychází z klasické SIII, ale je menší a samozřejmě i adekvátně slabší. Windowsu bych se vyhnul ;-)

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod divine » 23 bře 2013 12:57

A proč by ses vyhnul WP? Pro ženské pohlaví je to svižný, hezký a sexy prostředí. Já bych se zase vyhnul Androidu... Ale my jsme se nikdy v názorech na mobil neshodli ;)
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Uživatelský avatar
warcraftan
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4890
Registrován: září 08
Bydliště: Ostrava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod warcraftan » 23 bře 2013 12:58

Galaxy SIII Mini už je nad 5k, začíná až okolo 6k+...
"You don't need to say sorry, it's poker" Antonio Esfandiari
"Poker actually isn't about winning or losing, poker is about making a right decision" Doyle Brunson

Uživatelský avatar
divine
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2788
Registrován: červenec 12
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod divine » 23 bře 2013 13:00

Spyke píše:Z toho plyne, že limit 5k není problém navýšit, samozřejmě bude-li to mít své opodstatnění.



Nevadí...
Pokud píši bez diakritiky, tak jsem na mobilu!

Návod na základní diagnostiku počítače

Musky80
Level 1
Level 1
Příspěvky: 79
Registrován: červen 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod Musky80 » 23 bře 2013 19:01

Vydrz je problem u vsech smartphonu. Bud bude pouzivat foun a bude casto nabijet. Nebo nebude pouzivat a vydrzi ji dlouho. Na vydrz jsou lepsi obycejne telefony. Da se u nekterych koupit vetsi baterie.

Uživatelský avatar
Tomina
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2690
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Výběr mobilního telefonu okolo 5k

Příspěvekod Tomina » 23 bře 2013 22:48

S3 Mini je kvalitní telefon, který za tuto cenu udělá perfektní službu. Má perfektní SAMOLED dislej, dobrý výkon a hlavně nejnovější Android, který je dle mého názoru již plnohodnotný konkurent iOS. Ještě bych zauvažoval nad Desire X, ale sám osobně HTC moc nemusím.

Proč nebrat WP? No, těch argumentů proti je tak strašně mnoho, že se mi to nechce vypisovat. Je to systém, který uživatele zbytečně svazuje. Někomu se možná to strohé provedení ve formě dlaždic líbí, ale mě osobně by již po 2 hodinách nudilo a mobil by šel z domu. Kdo je zarytý Windowsák, asi nebude mít problém, ale osobně mě WP stále neoslovil natolik, aby jsem jej alespoň pořádně vyzkoušel. Jediné pozitivum jsou docela rozumné ceny a pěkné telefony. Oproti předraženému Applu krok správným směrem.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host