Napadení

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Warysada
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Napadení

Příspěvekod Warysada » 11 črc 2019 04:50

Dobrý den. Žádám o pomoc protože se mi stala taková věc s kterou si nevím rady. Babička moji přítelkyně po mně chtěla telefoni číslo a tím že ztratila telefon tak jsem ji ho dal a po tom se mně zeptala jestli bych ji nepomohl s jednou reklamní soutěži že chce vyhrát. Proč ne řekl jsem si a přišla mi sms ve tvaru cislo nejake to sem davat nebudu a za cislem bylo toto Google doğrulama kodunuzdur. Tak ja blbec ji to poslal na zpatek. Jelikož mně to nedalo hodil jsem si toto do googlu a je to zpráva v jiném jazyce a do češtiny je to přeloženo že je to nějaký kód od googlu když si měníte heslo. Super koukám na fb na tu babičku a má tam jiné přátele. Divné řeknu si tak ji na fb dám vyhledat a oni tam jsou dvě stejné osoby. Tak jsem hned šel na google změnil heslo. Zapl dvojí ochranu a všechno co šlo. Moje otázka zní jsem v pohodě nebo se mi něco může přihodit? Co jsem koukal do přátel tě feakove babičky tak tam bylo plno lidí arabsky mluvících.

Reklama
Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení

Příspěvekod faraon » 11 črc 2019 05:00

Doğrulama kodunuzdur je turecky ověřovací kód. A Turci se smějí tomu, že Češi jsou mistři světa v disciplíně hop na špek :eh:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení

Příspěvekod petr22 » 11 črc 2019 06:51

Rozhodne se neco stalo majiteli toho uctu, od ktereho byl ten kod na obnovu.

A priste to chce nejdriv myslet a overovat, potom posilat kody. Ono by se mohlo
stat i neco mnohem horsiho nez ze nekomu ukradnou Facebook ucet.

Proto to take delaji, ze se vzdy najde nekdo, kdo ten kod skutecne posle, i kdyz
nema nejmensi tuseni komu.

Predpokladam, ze ona komunikace s "babickou" take probehla pouze v textove
forme a nebylo mozno nijak overit, ze to byla skutecne babicka.

Warysada
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: květen 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení

Příspěvekod Warysada » 11 črc 2019 09:15

Předpokládáš správně pouze na fb v chatu. Ten účet se kterým jsem si psal nebyla ta babicka. Ale byl to někdo jiný. A přemýšlím o změně telefonního čísla a přiřazení nového telefonu k účtům. Protože když se teď přihlašuji na google nebo youtube nebo něco co mám spojeného s google účtem tak mi posílají sms. A mně ta sms nedorazi. Ano jsem pitomec že jsem na to skočil ale sakra kdo by podezříval babičku. Pokud bych nebyl zvědavý co je to za kód a negooglil to tak ani nevím že mám nějaké problémy. Tak doufám že mi sem někdo napíše něco užitečného

Dodatečně přidáno po 7 minutách 34 vteřinách:
Abych to upřesnil tedy zatím jste ž toho moc asi nepochopily. Předpokládám že někdo asi zažádal u mého účtu o obnovu hesla. Mně přišla ta sms š tím kodem a já ji poslal na zpatek tomu fake účtu. Tudis on má teď moje číslo á tím pádem přístup na můj účet? Pokud já se teď prihlasuji do googlu tak google mi posílá sms s kodem. Mně ta sms nedorazi. Ta dorazí asi do toho turecka ? Já musím po neúspěšném pokusu přepnout na to že se mi na mobilu zobrazí ano je to můj účet nebo ne neni to moje prihlaseni. Jinak se na účet nedostanu. Heslo jsem změnil zapl tuhle dvoji ochranu ale nevím co se mi může stát nebo co mám očekávat. Nevím jestli může pomoci změna telefonního čísla.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení

Příspěvekod ITCrowd » 11 črc 2019 10:17

Stát se může cokoli. A neber to ve zlém, ale pokud se necháš takto nachytat, pak můžeš přijít opravdu o cokoli.
S přítelkyní nekomunikujete? To jí nemůžeš zavolat a ověřit si, zda ví o tom, že babička ztratila telefon? Případně zavolat přímo na babiččin telefon - což bych třeba udělal já jako první - už jen proto, že je šance, že to zvedne nějaký poctivec a domluvím se s ním, kde si telefon vyzvednu.
Co máš udělat?
Varovat všechny přátele na sociálních sítích, že hrozí zneužití tvého účtu, tak ať neudělají stejnou kravinu jako ty.
Okamžitě zrušit všechny své účty na sociálních sítích. Založit si novou e-mailovou schránku, starou zrušit. Vyhodit telefon, místo něj si koupit starý "hloupý". Do internetového bankovnictví chodit z bezpečného systému (bootovací live linux) s ověřením pomocí sms. A čekat, co odkud přijde.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Napadení

Příspěvekod faraon » 11 črc 2019 18:11

https://www.novinky.cz/internet-a-pc/510159-odejdete-z-facebooku-vyzval-uzivatele-spoluzakladatel-applu.html

Tak jsem si vzpomněl, jak jsem tady před pár lety ukazoval jednomu klukovi, co o něm jde zjistit z Internetu. Zájmy, bydliště, škola, telefonní čísla a fotky jeho i jeho kamarádů, a když jsem mu nakonec napsal co bude mít druhý den k obědu, tak pochopil a začal mazat všechno v dosahu... Trvalo mi to pár chvil a to jsem amatér, nikoliv profesionál, který se těžením dat a obchodováním s nimi živí.

V Úžasňákových je scéna se škraboškou, a věta přibližně ve znění: "Tvoje identita je to nejcennější co máš, chraň si jí." Na tvém místě bych se hodně zamyslel nad tím co opravdu potřebuješ, a jak vysokou cenu za to jsi ochotný platit.

Ale teď trochu veseleji:
https://www.youtube.com/watch?v=22gUYhzG3iI
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti