Android - není se kam vrátit?!

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Martab » 05 črc 2022 13:12

Dragon píše:...takže jsem pár roku přežil s Číňanem a potom jsem koupil iPhone 11. Přišel šok, najednou všechno fungovalo na 100% a rychlost byla dechberoucí...

Upřímně denně používám jak iOS (SE, iPad) tak i Android (MeMediatek Dimensity 1200) a že by tam byl nějaký zásadní problém... Resp. oba se jednou za čas zadrhnou, nebo nejedou uplně plynule. Na druhou stranu ani v jednom případě nemohu říci, že by mě to nějak vyloženě otravovalo, prostě každé to zařízení se používá odlišně a je třeba k tomu tak i přistupovat.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Michael850 » 05 črc 2022 13:19

Já systémy upřímně nikdy ani moc neřešil, ať už jsem měl Huawei od P8 Lite přes Nova 3 až teď po S20 FE, ani s jedním jsem s používáním nikdy neměl problém, i když je každý systém trochu jiný (i to EMUI se časem dost změnilo), vždy jsem se ho naučil používat a sžil jsem se s ním a prostě si zvykl na jiné prostředí. Ono stejně si to jednou vše nějak nastavíš a pak už se ti každý ten mobil stejně používá víceméně stejně. Že bych vybíral mobil podle systému u mě osobně tedy moc nehrozí, toto jsem nikdy moc neřešil, jediné na čem mi vlastně u toho tak jaksi záleží je ať je tak nějak plynulý a dobře optimalizovaný a to je asi tak vše, vlastně ani nedokážu říct jestli mi víc vyhovoval EMUI nebo je lepší OneUI... Nejhorší byla asi P8, ale to spíš u toho Litka akorát asi trochu pokulhával spíš jen výkon než systém samotný. Pro mě to je prostě asi jako se rozhodovat mezi jahodovou a malinovou zmrzlinou, to taky nikdy nevím, jakou vlastně chci, u zmzliny je výhoda aspoň v tom, že si je můžeš dát obojí najednou do stejného kornoutu.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
GamerXXX
Level 1
Level 1
Příspěvky: 98
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod GamerXXX » 06 črc 2022 15:54

Ty žabomyší války iOS vs Androj jsou úsměvné, tochu mi to připomíná Intel vs AMD.. :))) . Doba kdy byl jeden OS lepší než druhý a naopak je ta tam a telefony ve stejných cenových relacích mezi sebou bojují hlavně HW výbavou. Den co den používám oba systémy podobně jako Martab a ani na jeden bych si netroufnul říct nic špatného, Doslova je to jen odlišné, nic víc, nic míň.

Pro zajímavost, nedávno jsem se rozhlížel po novém telefonu po tom co můj iP12 skončil mou nešikovnostní hluboko na dně Vltavy. Chtěl jsem si udělat radost nějakým top telefonem a ač by mě to nikdy ani nenapadlo, skončil jsem u Sony Xperia Pro. Někdo by mohl říci, že za tu cenu jsem mohl mít IP13 Pro Max, ale ta Xperia byla prostě lepší. Foto/Video a audio možnosti a displej co ten telefon má porostě jiný neměl. Říct mi někdo před časem o této značne jako o telefonu, kroutil bych hlavou a představil si TV nebo Walkman :-), ale jak se říká: nezkusíš, nevíš. Vyzkoušel jsem a už nešel z ruky. Tak že opravdu není radno zatracovat něco co člověk nezná, nevyzkouší, nebo se nedej bože řídit předsudky či zkušeností co byla s něčím před x lety... Doba jde dál a věci se mění :-)

Uživatelský avatar
BL!zZard
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 351
Registrován: červen 13
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod BL!zZard » 06 črc 2022 21:09

Já k tomu dám jen takový svůj malý poznatek. Ségra vždy kupovala/dostávala levné Androidy do cca 5k. Po letech má nějaký vyšší iPhone za násobky ceny a už nechce zpátky na Android a vychvaluje ho. Tady je to tím, že iPhone nedělá levné a pomalé telefony a uživatel tak má pocit, že je to ve všem lepší. To samé Windows. Koupila si kdysi levný UMAX s Intel Atomem a taky si stěžovala na rychlost. Teď plánuje místo toho Apple iPad (možná Mac) a už zase nebude chtít jít na ten "pomalý Windows". A takhle to bude mít dost lidí. Že kupují levné krámy s Androidem a Windows a pak přejdou na Apple a básní.

Já kupuji každé 2 - 3 roky nejvyšší Samsung Galaxy S (teď mám teda poprvé S20 FE 5G a je to skoro to samé v levnějším provedení) a nemám důvod přecházet na Apple a ani nechci. To samé paralela PC s Windows a každé 2 - 3 roky větší upgrade a nemůžu na "Windows" nadávat.

Je škoda, že lidí hodně srovnávají levné krámy s Applem a pak je jasné, kde se bere ta láska k Applu. Že existují výkonná zařízení s Androidem a Windows jim ne hned dojde a mohou to takto jednoduše zavrhnou. Pak vzniká ten pocit v kvalitním Apple a diskuse je na světě. Takže prosím srovnávat podobné cenové relace. Ale to už tu padlo.
AMD RYZEN 7 7800X3D @ PBO2 + ALF II 240 | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE OC 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY Beast 32GB @ 6000MHz, CL30 | Kingston KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27" LG Display
HTC Vive Pro 2
https://www.3dmark.com/3dm/101791536 24983 bodů
https://steamcommunity.com/id/johny66cz/
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod petr22 » 06 črc 2022 21:25

Sebedrazsi zarizeni nepomuze, kdyz je tam Android a vyrobce zarizeni se vykasle na podporu.

Je uplne jedno jak moc suprove to zarizeni foti a jak je vykonne kdyz ho musis zlikvidovat jen proto,
ze na nej neni verze Androidu kterou vyzaduje povinna korporatni aplikace. Apple svoje zarizeni
podporuje 6 roku, vyrobci Androidu maji problem i se 2-3 roky.

Root neni mozny, vede k okamzite blokaci zarizeni v systemu a to navzdy. Takze zadny neoficialni
ROM a podobne veci, ktere udajne resi chybejici aktualizace vyrobce - neresi.

Konkretni priklad co umi Sony - kolega a Sony navigace za 16.000 Kc, vyhravala prvni mista v testech. Presne
o pul roku pozdeji Sony zrusila vyrobu navigaci vcetne podpory, takze zakaznik ani nemohl aktualizovat
mapy, protoze Sony ty aktualizace neudelalo a jinak to tam nacpat neslo. Po cca 2 letech navigace vymenena
za slevu 2000 Kc pri koupi Garmina.

Uživatelský avatar
honza1701
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 355
Registrován: leden 14
Bydliště: Liberecký kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod honza1701 » 07 črc 2022 00:18

pokud vím tak samsung má 4 roky podporu, každopádně já měl kdysi nový iPhone 6S plus a potom iPhone 7 Plus a u obou mobilů mi občas zamrznulo něco, na 6s+ mi zamrznul celej mobil, objevila se bílá obrazovka a musel sem čekat až se restartuje sám, a u 7+ mi zamrzala klávesnice nereagovala na dotyky a musel sem celou appku ve které se píše vypnout a znovu zapnout. Pak sem měl pár čínských mobilů za pár tisíc a nakonec jsem skončil u Samsung galaxy S10 který mám už asi přes 3 roky a je naprosto skvělej, ještě se mi nikdy neseknul takže vím že můj další mobil bude zase samsung. V poslední době si i řikám že už by mi mohl ten mobil odejít abych získal argument ke koupi fold 3 :D
edit : koukám že řada S (tedy vlajková loď) maj dokonce podporu 5 let
CPU : AMD Ryzen 5 1600 3,2GHz
RAM : Crucial Ballistix Sport LT 16GB (2x8GB) DDR4 2400
MB : MSI B350 GAMING PRO CARBON - AMD B350
GPU : ASUS GeForce ROG-STRIX-GTX1070TI-A8G-GAMING, 8GB GDDR5
ZDROJ : Seasonic Focus Plus, 550W
Monitor : SAMSUNG C24FG73 1920x1080 144Hz

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Michael850 » 07 črc 2022 04:38

Vždyť u S20 FE mi nějaké aktualizace chodí tak často, že už mě to ani nebaví neustále aktualizovat, takže asi tak, je jich nějak moc na můj vkus, nedělám je hned jak vyjdou, rači počkám a naposled jsem stahoval tak 3 za sebou. Nemám to nějak spočítané, ale nejspíš vychází jednou za měsíc ty bezpečností, pochopitelně to nejsou žádné velké aktualizace systému, ty přichází vždycky asi až s novým vydáním Androidu asi jednou ročně (nevím, kolik jich je Google schopný vydat za 3 roky, asi 3), takže záleží kdy to má připravené Google. Samsung se v tomto hodně zlepšil, ty aktualizace přicházejí někdy snad ještě rychleji než u Googlu samotného, což je už docela zarážející a hlavně nejsou problémové, že by mobil po nich třeba zamrzával.
Ty aktualizace systému mají chodit "jen" 3 roky, ale upřímně toto mě fakt nijak netankuje, i kdyby byly třeba jen 2, tak je mi to asi úplně jedno, nic mi tady nechybí, pokud je ten systém v pořádku funkční, je odladěný a dobře se s ním pracuje, nějak nevidím důvod, proč bych měl chtít bambilion jeho aktualizací, kvalitní systém přece nedělá to, že ho musíš pořád aktualizovat, spíš naopak, stejně jsou opravdu důležité hlavně ty bezpečnostní, aby se ti do toho nikdo nenaboural a to je asi tak to hlavní. Nevím, jak to má Apple, jestli má některých víc nebo míň, to mne upřímně opravdu moc nezajímá a že má nějakou podporu 6 let, kdo v dnešní době upřímně kupuje mobil na 6 let? Vždyť tak dlouho žádný ani nemám, spíš ho časem někde stejně dřív rozflákam a pak si stejně koupím nový a že jsem chtěl stejně upgradovat na ten lepší foťák a aspoň si to je čím obhájit...
Klávesnice se mi už párkrát hryzla, ale je pravda, že používám nějakou zabugovanou od Googlu, takže toto asi není problém Samsungu, ale nějak mi prostě vyhovuje víc, stejně tak Chrome a taky, třeba se někdy nějak kousne to přepínání mezi těmi okny a prostě s tím nehneš...
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

Uživatelský avatar
Mr. Incognito
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 855
Registrován: červen 20
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Mr. Incognito » 07 črc 2022 08:48

Už to tady padlo. Typický Applista si po "přechodu" na Android vybere nějaký telefon za 3k a pak hrozně nadává, jak je to pomalé a seká se to. Ale že tam je desetinásobný rozdíl v ceně, na to už jaksi zapomněl. Když srovnáme cenově vyrovnané stroje, tak by nikdo z nás výkonově nepoznal, co drží v ruce.

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Karrex » 07 črc 2022 10:01

Je vtipné, jak máte pravdu, normálně bych si řekl, že to je blbost.
Ale mám v okolí jednoho, který měl od vždy poslední model applu, pak si koupil Xiaomi ve střední třídě a že se to prý seká, tak šel do 13Pro za 3x větší částku :lol: .
Naposledy upravil(a) Karrex dne 07 črc 2022 10:05, celkem upraveno 1 x.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Michael850 » 07 črc 2022 10:03

No problém je, že u mobilů prostě vždy vidíš, co máš v ruce, takže když chceš tam ty lagy vidět, tak je tam prostě uvidíš, i kdyby tam žádné nebyly ;-). Jak jsou ty Samsungy "pomalé" se každý může přesvědčit třeba zde, rozdíl jak prase :-D: https://youtu.be/IsqGxzGz-_w
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

flowem
Level 5.5
Level 5.5
Příspěvky: 2835
Registrován: březen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod flowem » 07 črc 2022 11:30

Tvl, rychlost otevření aplikace není zrovna to, proč lidi kupujou iPhony. :lol:

Píšete tu furt dokola sra*ky typu "Typický Applista", nejdřív srovnáváte Android do 10k s iPhonem za 30k, ať to vypadá, jak jsou ty jablka strašně drahé mrdky, přitom většina uživatelů si ajfouna nechává delší dobu, takže ty peníze se vrátí, což se nedá říct o Androidu za 10k, ale ani za 30k, protože délka podpory.
Pak zase že iPhone má tenhle čip a zastaralý vzhled displeje, ale už nikdo nenapíšete, že ten notch má důvod :) jmenuje se to FaceID a o tom se vám na Androidech může jen zdát. Napište mi jedinej telefon, kterej má pokročilejší odemykání obličejem. Foťák to má jen 12mpx, co to je, přitom to fotí líp jak nějaký šajomi s 100mpx.

A že tě telefon nebaví aktualizovat? To asi napíše fakt jen "typický androiďák", nevím jak vám, ale mě se iOS aktualizuje automaticky přes noc a ani o tom nevím.
Nebo si ty automat. aktualizace vypínáte, protože nevíte, jak ten systém zase rozeserou? Fakt nechápu.
Antiviry, antimalwary, externí blokovače kvůli trackování na netu, nějaký čističe. Celkově, starat se o telefon a být jeho otrokem? Proč?

Jsem typický Applista, vy ale nejste o nic lepší, si to po sobě přečtěte, fakt mě baví neustále číst, jak jsou iPhony drahé, přitom cenově jsou srovnatelné s Androidama, ale aspoň vydrží déle, člověk nemusí nic řešit, ten telefon funguje sám o sobě, drží si cenu mnohem déle a mohl bych pokračovat. Stačí koupit první iPhone a ať už ho člověk mění co rok (což je samozřejmě jen rozežranost), nebo každých pár let, pokaždé ho prodá za slušnou cenu a další iPhone kupuje za výrazně nižší cenu.

Občas zajdu do Datartu abych vyzkoušel nějaké nové modely s Androidem, ale vždycky, VŽDYCKY se ty telefony zaškubávají, není to prostě plynulý, což vy samozřejmě nevidíte, jste na to zvyklí. Nemluvím o rychlosti, ale o plynulosti. Nějaký Šajomi, Huawei, Samsung. Je to jedno. Akorát ty systémy vypadají všude jinak, kdo se v tom má vyznat? Cenovka 5 tisíc, 15, 40. Vzhledově jiný, parametrově úplně jinde, ale systém furt stejnej hnůj. Tomu nepomůže ani svěcená voda.
Je to jako s barákem. Pokud někdo odflákne základy a barák spadne, je jedno, jakou máte střechu.

To, že jsem už mnohokrát viděl, jak někdo platí přes Google Pay a ani ten telefon neodemyká... hodně štěstí až telefon někdo ukradne.

Kamarád měsíc zpět někde nechal ležet iPhone 13, tu mrdku jak tu píšete, přes Find My jsme ho lokalizovali asi za 10 vteřin, někdo ho odnesl a odvezl asi 30km jinam. Na místo jsme dojeli, pán dělal jakože nic, "typický čecháček". Jak ale viděl mapu, jak ho sledujeme a telefon pípal pár metrů vedle v autě, hned ho to přešlo a foun nám dal a ještě se začal vymlouvat.
Jasně, byly zapnutý data, takže vše v reálném čase. Dá se ale najít i bez nich, existuje něco jako "apple síť", telefon se v rámci režimu Ztraceno nějak připojuje na ostatní Apple zařízení a díky tomu vidíte, kde byl. A že ho někdo vypne? Ok. On se dá lokalizovat i po vypnutí, myslím že tam je 24 hodin.

Co se stane, když se ukradne Android? Přijdete o data? O peníze na kartě? Telefon místo dohledání do 10 sekund maximálně tak někdo do 10 sekund přehraje a vesele používá pro sebe.
AMD Ryzen 5 5600X | MSI MAG B550 TOMAHAWK | G.Skill Aegis 32GB 3200MHz | Kingston A2000 1TB | PowerColor Red Devil RX 6700 XT 12GB | XPG Core Reactor 750W | Be quiet! PURE BASE 500 | Asus VG27AQ1A

Uživatelský avatar
Karrex
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9596
Registrován: listopad 08
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Android - není se kam vrátit?!

Příspěvekod Karrex » 07 črc 2022 11:47

Výhody a nevýhody se tu dají psát donekonečna.
Ty co tu uvádíš jsem v životě nevyužil a využívám úplně jiné věci, které mi naopak iP nedovolí. Tudíž nevýhody, co by mi iP přinesl, jsou pro mě daleko horší, než plynulost, kterou tedy nevidím, tudíž mi nevadí (lol)?

Nebyla tu jediná reakce od zakladatele, takže zralé tak na zámek.
Funguji už jen přes SZ. Sestava v profilu.
Watercooling Club EXOverclocker@HWBot league rank#1 Aprilia Shiver Club BMW ///M Club


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti