Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Vše o vašich mobilních zařízeních…

Moderátoři: Mods_junior, Mods_senior, HW spec team

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod Forhill » 14 lis 2010 22:04

Zdravím, přemýšlím nad tímhle mobilem. Ale zajímalo by mě co u fotoaparátu který má 8 Mp což mi příjde pěkné znamená "interpolované" ?
Předem díky za vysvětlení, googlil jsem ale nějak moc jsem si to nevysvětlil ! :wink:

Reklama
Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod Marfy » 14 lis 2010 22:07

Intrepolované rozlišení znamená dopočítávané.Tzn.že není skutečné ale je nasimulované softwarově tím,že navýší počet pixelů.Určitě je lepší skutečné rozlišení 8Mpx než interpolované.I když na běžnou fotografii ti dnes stačí i 6Mpix fotoaparát.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod Forhill » 14 lis 2010 22:11

Takže 8Mpx je lepší než 8 interpolované, ale 8 Mpx je lepší než co ? Ja vím že se to asi nedá srovnat jestli to je jako 3 nebo 5Mpx ,ale tak jinom chci vědet že to nedělá fotky jako 1,3Mpx foťák ! :D Ale aby se to dalo aspoň k tomu 6Mpx přirovnat kvalitou !?

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod samotarrk » 14 lis 2010 22:17

Kvalita fotoaparátu není určena počtem megapixelů. Měl by sis o tom něco zjistit. Záleží především na optice. Žádný mobilní telefon neudělá lepší fotky než fotoaparát střední třídy tedy co se týká digitálních a elektronických zrcadlovek, protože to prostě udělat nemůže. Nemá tak kvalitní optiku, rychlost ostření apod.

Tak nepřirovnávej mobil a fotoaparát. Mobil byl, je a bude pouze na momentky, které jsou horší, lepší, perfektní, ale ne tak dokonalé.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Fotoaparát
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod Forhill » 14 lis 2010 22:27

Néé takhle jsem to nemyslel ! Špatně si to pochopil ! Celou dobu mluvím jinom o MOBILECH s S FOTOAPARÁTEM !! :-) ne že by si to špatně pochopil,já to špatně napsal ! Myslel jsem , srovnat to s MOBILEM ... který má xxxMpx FOŤÁK ! :-) Takže tak. Je mi jasné že se to nedá srovnávat v žádném případě. Ale jinom jsem chtěl vědět jestli to něni nejaký chyták , že si řeknu že to má 8 Mpx foták jenže všichni nevědí co to znamena interpolované a proto jsem se zeptat jak kvalitní asi ten foták bude ! Aby to nebyla nějaká nachytávka a pak to nefotilo jako 1,3 Mpx foták. Už vím že to neni dobry jako normální 8Mpx foták u MOBILU, ale tak snad to o tolik horší nebude ? Ted mám nokii N73 ta má 3,2 Mpx a dělá užasné fotky , takže nedokážete říct ani příbližně jeslti to bude lepší , stejné nebo horší ? u toho mobilu co jsem zmínil ? :-) Omlouvám se nedal jsem tam odkaz tak tady je : http://opera.aukro.cz/item1309946475_no ... fi_tv.html

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod samotarrk » 14 lis 2010 22:43

Počet megapixelů je marketingový tah i u těch nejlepších fotoaparátů. Abys rozuměl. Čím více megapixelů tím větší rozlišení. To znamená, že na monitoru 1680*1050 ti stačí fotka 2Mpx a větší nemá smysl.

Tvůj foťák o kterém mluvíš na mě dělá velice levný dojem. Daleko dražší mobily co jsem měl v ruce stáli 3x tolik a fotky na monitoru 1680*1050 nic moc (porovnávám bohužel s fotoaparátama, které stojí tolik co ten mobil :D ), bez ohledu kolik měly mpx. Takže fotka bude vypadat slušně na displeji telefonu, ale to je tak asi vše. Ostrost, barevná hloubka atd. bude nekvalitní.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod Forhill » 14 lis 2010 22:53

Je mi to jasné. Díky za rady. Přece jenom nekupuju mobil kvůli fotoaparátu :-)

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod samotarrk » 14 lis 2010 22:56

Tak to má být. Mobily maj výhodu v mnoha funkcích. Jinak řečeno deset v jednom, ale tomu bohužel odpovídá i kvalita. Proč chceš měnit N73? Je trošklu pomalejší. Už starší E51 je oproti ní neskutečné dělo a daleko menších rozměrů (s horším foťákem :lol: ), ale jinak vše o třídu výše. Oba mám doma tak mohu porovnávat.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod X » 14 lis 2010 23:12

Každý mobil má ještě další netušené funkce, třeba tu, že umožňují státu šmírovat pozici (i ve vypnutém stavu, pokud se ovšem nevyndá baterka), zvuk (a obraz) (a to se nemusí ani telefonovat) ... šmírování hovorů, SMS, MMS a dalších osobních dat je snad zřejmé. Takže takový čip, sice ne pod kůží ...

Uživatelský avatar
Forhill
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 807
Registrován: únor 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod Forhill » 15 lis 2010 16:20

Nevím, koukal jsem tak na aukro a ta moje nokie ted zlobí, někdy se vypne i když je plná baterka , a to jak je pomalá kvůli symbianu me taky štve. Tak jsem si řek že si o tenhle řeknu k vánocům ,protože mě nic jinýho nenapadá :D no a hlavně koukám pořád na ty videa a moc se mi ten telefon líbí! I když je to "čína" je opravdu zajímavý !

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Co znamená u fotoaparátu "interpolované" ?

Příspěvekod samotarrk » 15 lis 2010 16:35

Na to zapomeň budeš nespokojen. Kolik máš peněz a co preferuješ?
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540


Zpět na “Mobily, tablety a jiná přenosná zařízení”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti